با چه لباس عروس چه دسته گلی باید انتخاب کرد؟!

برای داشتن یک شب رویایی و به یادماندنی در شب ازدواجتان، لازم است علاوه بر درنظر گرفتن بودجه تان برای تهیه لباس عروس، جواهرات و انتخاب آرایشگاه، درباره لباس عروس و آرایشی متناسب با اندام و رنگ پوستتان، اطلاعاتی به دست آورید. برای آگاهی از این موارد، می توانید مطلب “کدوم جواهرات رو با کدوم لباس عروس باید پوشید”را در بلاگ شیپور بخوانید.
اما علاوه بر این مسائل، لازم است برای هرچه بهتر جلوه کردن عروس در این شب ویژه، اطلاعاتی در مورد دسته گل مناسب هم ارائه شود. برای انتخاب یک دسته گل زیبا و درخور، لازم است به شکل لباس عروس توجه شود. دسته گل های آبشاری و ساقه کوتاه که حالت افشانه دارند، برای لباس های پف دار و توپی شکل و دامن های فون مناسب هستند.
دسته گل های مجلل را باید با لباس های عروس راسته و خطی هماهنگ کرد. دسته گل هایی با گل های کوچک به کار لباس هایی با حالت پری دریایی و دم ماهی می آید. دسته گل گرد هم برای تمام مدل های لباس عروس استفاده می شوند.
علاوه بر شکل دسته گل، رنگ گل ها هم مهم هستند. یکی از متداول ترین رنگ هایی که برای دسته گل عروس انتخاب می شود، سرخ است. اما باید بدانید گل سرخ نگاه را خسته می کند و بیش از حد جسورانه به نظر می آید؛ اما اگر تمایل دارید از گل سرخ استفاده کنید، می توانید به کمک رنگ هایی مثل زرد این اثر را خنثی کنید، همچنین می توانید از سفید برای ملایم تر کردن سرخی گل ها و یا از رنگ های سبز باشکوه به تقلید از سبزهای جنگل استفاده کنید.
صورتی هم رنگ محبوبی برای مراسم عروسی است. شما می توانید رنگ های زرد و نارنجی را به گل های صورتی اضافه کنید. با این کار حتی آن ها درخشان تر به نظر خواهند رسید. اما اگر انتخاب ملایم تری می خواهید رنگ های کم رنگ تر یا سفید بژ را به دسته گلتان اضافه کنید.
اما گل های سفید می توانند نگاه ها را به سمت خود بکشانند که خود گاهی اوقات شیرین و مطلوب است. اضافه کردن رنگ هایی که بیشتر دیده می شوند، می تواند آن را درخشان تر کند. مثلا می توانید رنگ های صورتی و زرد را برای به دست آوردن ظاهری حساس و ظریف با گل های سفید در نظر بگیرید. اما اگر ترجیح می دهید بیشتر به نظر آیید از رنگ بسیار سرخ، سبز تیره و بنفش با گل های سفید استفاده کنید.
علاوه بر این نکات، باید تعادل و تناسب بین یک لباس عروس بزرگ با یک دسته گل با خوشه های بزرگتر و متراکم تر حفظ شود. البته حمل دسته گل های گرد و کوچک آسان است هرچند که باید نسبت لباس و خود عروس را هم در نظر گرفت.
برخی افراد قد بلند نیاز به دسته گل های آبشار مانند دارند اما اصلا این مدل دسته گل ها به عروس خانم های کوتاه قد توصیه نمی شود.
دسته گل های بلندی که به دور دست گره می خورند و یک وری روی ساعد می افتند در حالی که ساقه ی گل های آن دیده می شوند، برای عروس خانم هایی که بازوهای درشت یا شانه های پهنی دارند اصلا مناسب نیست.
بهترین انتخاب برای خانم هایی با لباس عروس کوتاه، دسته گل های کوچک تر یا ظریف و حتی به دست گرفتن یک شاخه گل است.
اگر لباس عروس ساده است با انتخاب رنگ و سبکی متفاوت برای دسته گل، آن را بیشتر نمایان کنید.
اگر ساق دوش دارید به یاد داشته باشید دسته گل شما باید از دسته گل ساقدوش (یا ساقدوش های) شما بزرگتر باشد. انتظار می رود شکل ظاهری دسته گل تان ویترین کاملی از رنگ و سبک انتخابی شما باشد.
سعی نکنید رنگ و زمینه دسته گل تان را با زمینه و رنگ سالن عروسی و اتاق عقد مطابقت دهید.
در انتها لازم است تاکید کنیم که در انتخاب دسته گل نیز به بودجه خود پایبند بمانید. تصمیم بگیرید همان قدر که توافق کرده اید برای دسته گل عروس هزینه کنید.
اگر تصمیم دارید قیمت لباس عروس ها رو بدونید میتونید به سایت شیپور صفحه لباس عروس مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.