بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۴

تبلت و لپ تاپ دو مفهوم کاملا مستقل از همند که تشخیص تفاوت و مرزهاشون از هم خیلی راحته. کاربردهای متفاوت و ویژگی های متفاوت باعث این تشخیص راحت می شه. اما مایکروسافت با تبلتهای سرفیس، این مرز رو نه تنها که کم رنگ کرده بلکه در صدد محو کردنشه.
در حالی که مدیران مایکروسافت، قصد ساخت تبلتی با خصوصیات خارق العاده که بتونه رقیب سرسخت آیپدها رو داشتند، با ساخت تبلت سرفیس پرو تونستند محصولی تولید کنند که خصوصیاتی بین دو محصول مشهور و پر طرفدار داشته باشند.
در متن زیر جدیدترین تبلت سرفیس مایکروسافت پرو رو با نسخه قبلی این کمپانی و تغییرات ایجاد شده، بررسی می کنیم.

اندازه

1 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

تنها تفاوت ایجاد شده در اندازه مربوط به ضخامته. تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۴، ۷ درصد ضخامت کم تری نسبت به نسخه قبلی داره. طول و عرض سری جدید مثل نسخه قبلی، ۲۰۱ میلی متر در ۲۹۲ میلی متره.

وزن

2 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

در نمونه جدید، دو وزن برای دستگاه ها در نظر گرفته شده که در اون ها وزن بستگی به نوع پردازنده داره. پردازنده Core M که کم طرفدارتر و کم قدرت تره با وزن ۷۶۶ گرم، ۴ درصد سبک تر از نسخه قبلی و پردازنده دیگه که قدرتمند تره با وزن ۷۸۶ گرم، فقط ۲ درصد سبک تره. البته هر دو مدل تغییر خیلی زیادی نسبت به نسخه قبلی نداشتند.

بدنه

3 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

بدون هیچ تغییر تبلت های مایکروسافت سرفیس پروی امسال هم از آلیاژ منیزیم ساخته شدند.

پایه

4 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

یکی دیگر از مسائل طراحی که هنوز مایکروسافت ازش استفاده می کنه، پایه ای هست که در پشت قرار گرفته. این گزینه هم بدون تغییر مثل نسخه قبلی در نسخه جدید هم استفاده می شه.

ترک پد کیبرد

5 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

در تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۴، ترک پد بزرگ تری طراخی شده و جنسش از شیشه است. در واقع مایکروسافت در محصول جدید، یکی از نقص های بزرگ محصول قبلی رو بر طرف کرد. جنس ترک پد نسخه ۳ این محصول پلاستیکی بود که البته با پرداخت هزینه ۱۳۰ دلار آمریکا معادل ۴۴۲ هزار تومان ایران می شد کاورهای بهتر و پیشرفته تری براش در نظر گرفت.

سنسور اثر انگشت

6 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

در نسخه جدید از سنسور اثر انگشت استفاده شده. در نسخه قبلی هر چند این ویژگی تعبیه نشده بود اما مشتری می تونست با پرداخت ۱۶۰ دلار آمریکا معادل ۵۴۴ هزار تومان ایران، از این امکانات برای تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۳ خودش استفاده کنه.

دکمه خازنی ویندوز

1 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

با وجود این که در نمونه های قدیمی تر از این دکمه استفاده می شده، ظاهرا مایکروسافت به دلیل استفاده از ویندوز ۱۰ در این نمونه، از این دکمه استفاده نکرده.

تنوع رنگ

8 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

هیچ تنوع رنگی برای این محصولات در نظر گرفته نشده. مثل نسخه قبلی، تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۴ هم، فقط در رنگ نقره ای تولید می شه. البته در انتخاب کیبرد تنوع رنگ به شما اجازه میده رنگ مورد علاقتون رو انتخاب کنید.

اندازه صفحه نمایش

9 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

یه به روز رسانی خیلی زیبا در این مورد مایکروسافت انجام داده. بدون تغییر دادن اندازه خود تبلت، ۵ درصد اندازه صفحه نمایش رو نسبت به نسخه قبلی افزایش داده.

رزولوشن صفحه نمایش

10 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

یه به روز رسانی بسیار مهم از طرف مایکروسافت! در حالی که تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۳ رزولوشن تصویر ۲۱۶۰×۱۴۴۰ و تراکم پیکسلیش ۲۱۶ پیکسل در هر اینچه، تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۴ رزولوشن تصویر ۲۷۳۶×۱۸۲۴ و تراکم پیکسلیش ۲۶۷ پیکسل در هر اینچه. این یعنی تصویر در نسخه جدید ۲۴ درصد تیزتره. چیزی که به شدت در مدل های تبلت اهمیت داره. چون از طرفی باعث بالا رفتن کیفیت تصویر می شه و از طرف دیگه باعث این می شه که شخص با برقرار کردن فاصله کم بین چشم و تبلتش باز خوب ببینه.

قلم سورفیس

11 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

نسخه جدید هنوز دارای قلمه و بر عکس آیپدهای کمپانی اپل اون رو در باکس گنجونده.

مقدار حساسیت به فشار قلم

12 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

در حالی که قلم تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۳، تجربه نوشتن طبیعی رو به کاربر القا می کرد، مدل جدید تونسته این مقدار حساسیت به فشار رو ۴ برابر کنه. مثل خیلی از مشخصات دیگه نظیر کیبرد، قلم جدید به تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۳ هم، سازگاره و کسانی که از نسخه قبل استفاده می کنند می تونند با پرداخت ۶۰ دلار آمریکا معادل ۲۰۴ هزار تومان ایران برای نمونه ۲۰۱۴ از این قلم استفاده کنند.

پردازش گر

13 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

در سال جدید تنوع زیادی برای انتخاب پردازش گر وجود داره. Core M امسال تونسته جایگزین Core i3بشه. اما اگه خریدار دوست داره از سیستم های بالاتر استفاده کنه می تونه با پرداخت ۱۰۰ دلار آمریکا معادل ۳۴۰ هزار تومان ایران از پردازش گر Core i5 استفاده کنه.

گرافیک

14 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

برای مدل های خیلی گرون تبلت مایکروسافت سرفیس گرافیک NVIDIA رو استفاده می کنه. تمام مدل های سرفیس پرو ۴ از Intel GPU استفاده می کنند.

حافظه رم

15 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

تنها در تغییر در نسخه جدید اومدن حافظه رم ۱۶ گیگابایتی برای این نسخه از تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۴ بود. حافظه رم ۴ و ۸ گیگابایتی مثل نسخه قبل در دسترسه.

حافظه داخلی

16 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

 

امسال مایکروسافت گزینه ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی رو از لیستش حذف کرد و برای تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۴ نسخه ای با حافظه داخلی ۱ ترابایت هم عرضه کرد.

قابلیت گسترش حافظه

17 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

هنوز امکان اضافه کردن حافظه میکرو اس دی به تبلتهای سرفیس وجود داره.

دوربین

18 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

دوربین جلو مثل نسخه قبلی۵ مگاپیکسل موند ولی دوربین پشت ارتقا پیدا کرد و به ۸ مگاپیکسل رسید.

درگاه USB

19 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

هیچ تغییری در درگاه USB محصول جدید داده نشده.

دیتای همراه

20 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

هنوز مایکروسافت تصمیم به استفاده از این قابلیت در تبلتهای خودش نگرفته. به همین دلیل خریداران این دستگاه باید از دیتای گوشی همراه هوشمند خودشون استفاده کنند.

سیستم عامل

21 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

سیستم عامل، مثل نسخه قبلی ویندوز ۱۰ خواهد بود.

قیمت اولیه عرضه

22 بررسی تغییرات جدید تبلت مایکروسافت سرفیس پرو 4

قیمت تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۳ ، ۶۹۹ دلار آمریکا معادل ۲ ملیون و ۳۷۶ هزار تومان ایران و به همراه کیبرد به قیمت ۸۲۹ دلار آمریکا معادل ۲ میلیون و ۸۱۸ هزار تومان ایران عرضه شد. اما تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۴ ، ۸۹۹ دلار آمریکا معادل ۳ میلیون و ۵۶ هزار تومان ایران و به همراه کیبرد به قیمت ۱۰۲۹ دلار آمریکا معادل ۳ میلیون و ۴۹۸ هزار تومان ایران عرضه می شه. در واقع قیمت مایکروسافت پرو ۴، ۲۰۰ دلار آمریکا معادل ۶۸۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته.
برای دیدن قیمت انواع تبلت و لپ تاپ دست دوم و نو می تونید به سایت شیپور مراجعه کنید.
می تونید اپلیکیشن شیپور رو هم از همنیجا دانلود کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.