شیشه خودرو از جنس صفحه نمایش گوشی و تبلت در Ford GT

برای اولین بار در صنعت، کمپانی فورد و کرنینگ برای فناوری ساخت یک شیشه هیبریدی کم وزن برای خودرو همکاری کردند تا تغییراتی مثبت و موثر در عملکرد و هندلینگ (کنترل) این محصول بدون کوچک ترین تغییر و بی توجهی به ایمنی کامل ایجاد کنند. شیشه ایمن سه تیکه ای گوریلا ساخت شرکت کرنینگ که بیشتر با سازندگان گوشی های همراه و تبلت ها همکاری دارد، قرار است در خودروی فوق العاده فورد جی تی مورد استفاده قرار بگیرد.
نسل دوم نسخه فورد جی تی در نمایشگاه بین المللی خودرو شمال آمریکا در ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی پرده برداری شد. پیش از رونمایی توجه زیادی معطوف این محصول از سوی طرفداران و علاقه مندان صنعت خودرو بود. خیلی از کارشناسان این خودرو را یکی از بزرگ ترین و به روزترین خودروها از دیترویت تا به امروز می خواندند.
بر روی ترکیب شیشه گوریلا برای همه لزومات ایمنی کار شده و علاوه بر این ویژگی از وزن شیشه کاسته شده تا باعث بهبود عملکرد و هندلینگ جی تی بشود. این شیشه که جایگزین خوبی برای شیشه های سنتی است، از سه لایه تشکیل شده است. یک لایه شیشه نشکن خودرو است. لایه داخلی ترموپلاستیک و جذب کننده سر و صدا و لایه خارجی آنیل است. این ترکیب باعث ۳۰ درصد کاهش وزن نسبت به شیشه های سنتی شده است.

ford-gt-gorillaglass-3  شیشه خودرو از جنس صفحه نمایش گوشی و تبلت در Ford GT

استفاده فورد جی تی از این فناوری باعث کاهش ۱۲ پوندی (۵/۵ کیلوگرم) در وزن خودرو شده است. کاهش این مقدار از وزن علاوه بر سبک شدن خودرو، باعث می شود وضعیت مرکز ثقل خودرو بهتر باشد. کاهش وزن خودرو باعث شتاب بهتر و مرکز ثقل پایین تر باعث هندلینگ بهتر در خودرو می شود.
شیشه جدید استفاده شده در خودروی فورد توسط کمپانی کرنینگ ساخته شده است. این کمپانی از سال ۲۰۰۷ میلادی این نوع از شیشه را برای صفحه نمایش وسایل الکتریکی معرفی کرد. شیشه گوریلا بسته به نوع استفاده ۲۵ تا ۵۰ درصد نازک تر از شیشه های سنتی خودرو است. از نظر قدرت معادل یا بهتر از شیشه های سنتی و از نظر مقاومت در برابر ضربه خواصی شبیه به حالت قبلی دارد. بازه ضخامت شیشه های سنتی بین ۴ تا ۶ میلی متر و بازه ضخامت شیشه های گوریلای به کار برده شده بین ۳ تا ۴ میلی متر است.
فورد آزمایش های زیادی را برای موفقیت این فناوری بر روی شیشه گوریلا انجام داده است. این آزمایش ها شامل ضربه های سنگ، شرایط رانندگی در دست انداز، شرایط خاص و تست های انجام شده در تونل باد برای تغییرات آب و هوایی مختلف و تغییرات دمایی می شود. کمپانی خودروساز آمریکایی فورد اعلام کرده است از این فناوری در بقیه خودروهای خط تولید این کمپانی استفاده می شود.
برای خرید و فروش خودرو، به سایت شیپور مراجعه کنید.
مطلب «چرا در سایت شیپور ماشین بفروشیم؟!» را بخوانید، تا با مزایای داد و ستد خودرو در شیپور آشنا بشوید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.