تنها یک ماه و نیم از فصل سرما باقی مانده است. هر چند این روزها هوا خیلی سرد شده است اما این سرما تا بیست، سی روز دیگر بیشتر باقی نمی ماند و بعد از آن هوا رو به گرمی می رود.

با تغییرات اقلیمی این چند سال اخیر در دنیا، دیگر اسفندماه جزو زمستان به حساب نمی آید و بهار است، خرداد ماه هم دیگر بهار نیست و تابستان است. خیلی ها از الان در حال خانه تکانی هستند یا تازه این کار را شروع کرده اند. معمولا در خانه تکانی ها و با گرم شدن هوا، بخاری ها به انباری فرستاده می شوند و تا دوباره به آن ها نیاز پیدا شود.

اما اگر کسی به فکر تعویض خانه باشد و در خانه جدید هم شوفاژ یا شومینه برای گرمایش وجود داشته باشد، تکلیف این بخاری چیست؟ باید تا سال ها و سال ها گوشه انباری بماند و از نم و نای آن زنگ بزند؟ شیشه اش بشکند، شیلینگ و لوازم جانبی اش گم شود؟ و در نهایت یک وسیله سالم و کارآمدی مثل بخاری بدون استفاده بماند و خراب شود؟ این یعنی اسراف و استفاده نکردن از داشته هایمان.

اما برای جلوگیری از این وضعیت چه کاری می توان کرد؟ بخاری را بگذاریم دم در؟ بدهیم به سمسارها و …؟ چرا باید این کار را بکنیم در حالی می توان پول خرید همین بخاری را دوباره برگرداند و در جای ضروری دیگری صرف کرد؟ می توان در حین خانه تکانی و جابه جایی دستی به سر و روی آن کشید، تمیزش کرد و عیب و ایرادهایش را گرفت. چند عکس واقعی و گویا از آن انداخت و با یک توضیح و عنوان مناسب در قالب یک آگهی رایگان در سایت شیپور آن را فروخت. بدون پرداخت هیچ هزینه و صرف هیچ زمان و انرژی اضافی! به همین سرعت و راحتی می توان یک بخاری را که دیگر برای ما استفاده ای ندارد، اما می تواند در زمستان سال بعد خانه یک خانواده را گرم کند فروخت و از پول آن برای مصارف ضروری دیگری استفاده کرد. این یعنی استفاده صحیح از داشته هایمان و اسراف نکردن. یعنی یک انباری خلوت برای باقی وسایل. یعنی حیف نشدن یک سرمایه کوچک مثل بخاری. امسال در هنگام خانه تکانی به وسایل خانه و انباری به چشم یک سرمایه کوچک نگاه کنید که کم کم بزرگ می شود و که می توان برای آن یک تصمیم بزرگ گرفت. برای دیدن قیمت انواع بخاری ها به سایت شیپور صفحه بخاری مراجعه کنید.

(۴۱ بار بازدید شده)