لباس پشمی تون خراب نشه!

با شروع فصل سرما، سروکله لباس های گرم و پشمی به جای لباس های خنک و نخی در کمد لباس‌ ها پیدا می‌شود. ولی این لباس‌ ها به مراقبت بیشتری برای دوام طولانی‌تر احتیاج دارند.

اگر هنوز لباس پشمی و بافت خود را نخریده اید می توانید از شیپور انواع و اقسام آن  را با قیمت مناسب پیدا کنید!

اگر  لباس پشمی و یا بافتی که پارسال خریده اید اندازه تان نیست نباید اجازه دهید کنج کمد بماند! یک آگهی رایگان در شیپور درج کنید و آن را به آسان ترین راه ممکن بفروشید!

بهتر است لباس‌ های پشمی‌تان را تا کنید و در کمد لباس بچینید. اگر لباسی مثل پلوور یا ژاکت احتیاج به آویزان‌کردن داشت، از جالباسی فلزی یا چوبی استفاده نکنید زیرا ممکن است به بافت لباس‌ تان آسیب برساند. توصیه ما، آویزهای ابری و لایه‌دار است.

موقع درآوردن لباس، یقه و آستین لباس‌ تان را با قدرت نکشید، چون لباس‌های پشمی با کشیدن گشاد می‌شوند و کش می‌آیند و به مرور زمان زیبایی خود را از دست می‌دهند. می‌توانید به آهستگی دستان‌تان را از آستین‌ها خارج کنید و اگر لباس‌ تان بدون دکمه است، آن را از ناحیه یقه خارج کنید.

برای شستن لباس‌ هایتان اگر اتیکت مخصوص شست‌وشو دارند، حتما طبق آن عمل کنید ولی اگر ندارند، اینگونه عمل کنید: لباس‌‌ های پشمی یا بافت ظریف و حساسی دارند و یا بافت کلفت و ضخیم؛ آنهایی که بافت ضخیم دارند را می‌توانید با ماشین لباس شویی بشویید ولی یادتان باشد دمای ماشین را روی درجه پایین تنظیم کنید و با آب سرد لباس‌ ها را بشویید. حتما لباس‌ ها را برگردانید و از روی چپه و پشت لباس بشویید. لباس‌ های بافت ظریف را حتما با دست بشویید. درون یک تشت، آب سرد و کمی پودر یا مایع شست‌وشو و نرم‌کننده بریزید و مدت کمی بگذارید لباس‌ ها خیس بخورند و بعد آرام با دست آنها را بمالید و سپس آبکشی کنید.

برای خشک‌کردن لباس‌ ها اگر کاملا خیس هستند، اصلا آنها را آویزان نکنید زیرا ممکن است لباس‌ ها گشاد شوند. می‌توانید آنها را در یک سبد بگذارید تا آب‌شان گرفته شود یا روی یک سطح صاف پهن کنید تا خشک شوند. بهتر است اگر لباس‌ هایتان رنگی هستند آنها را در نور مستقیم خورشید قرار ندهید تا رنگ‌شان ثابت بماند.

لباس‌ های بافتنی‌تان را هیچ‌گاه اتو نکنید ولی اگر لباسی به اتو احتیاج داشت، یک پارچه مرطوب روی لباس‌ تان قرار دهید و بعد آن را اتو کنید تا حرارت مستقیم اتو به بافت لباس‌ تان آسیب نرساند.

بعد از تمام شدن فصل زمستان و جمع کردن لباس‌ های بافتنی‌ فراموش نکنید بین آنها صابون یا نفتالین قرار دهید. می‌توانید از چند شاخه اسطوخودوس یا روغن آن هم کمک بگیرید، به طوری که چند قطره روغن اسطوخودوس روی پنبه بریزید و لای لباس‌ هایتان بگذارید تا علاوه بر فراری دادن بید‌ها، لباس‌ هایتان خوشبو شوند.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.