با اپلیکیشن Lumosity مغز خود را تقویت کنید

این اپلیکیشن به نوعی یکی از پیشروها در حوزه تندرستی ذهن است که با استفاده از بازی های فکری و انواع معماها و پازل ها قصد دارد سلامت فکری و تمرکز شما را تضمین نماید. Lumos Labs یک کمپانی تحقیقاتی و توسعه علوم عصبی است که خیلی خوب اپلیکیشن Lumosity را پشتیبانی می کند. ۱۴ میلیون کاربر ثبت نام شده از این برنامه استفاده می نمایند که روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود. در این قسمت می خواهیم در سایت شیپور این اپلیکیشن مفید را کمی بیشتر و دقیق تر بررسی کنیم. با ما در شیپور همراه باشید…
امتیاز محصول: ۸٫۸ از ۱۰
با استفاده از اکانت می توانید به مجموعه ای بی نظیر از بازی های فکری و آزمون های مختلف دسترسی داشته باشید که به شما اجازه می دهد تا قدرت ذهن و در نهایت سلامت فکری خود را افزایش دهید. این بازی های فکری برنامه های سلامت ذهن را به شما پیشنهاد می دهد که هم سرگرم کننده و هم چالش برانگیز هستند. این بازی ها روی آیتم های زیر متمرکز است:
• سرعت
• حافظه
• توجه
• حل مسئله
• انعطاف پذیری

 اپلیکیشن Lumosity

هر بازی که شما انتخاب نمایید در یکی از این دسته ها قرار می گیرد. بنابراین اگر می دانید که نیاز دارید حافظه یا سرعت تشخیص خود را بهبود بخشید، می توانید بازی هایی را انتخاب کنید که روی افزایش سلامت فکری در موارد مورد نظر تمرکز دارد. اگرچه هر بازی فکری دارای یک تمرکز اصلی است ولی از موارد تمرینی دیگر نیز حین انجام آن رخ می دهد.
بازی های فکری که Lumosity به شما ارائه می کنید روشی عالی برای استفاده از ۳۶۰ درجه مغز است. با توجه به ادعای Lumos Labs و دیگر شرکت های تحقیقاتی، Lumosity Courses در پس بازی های فکری خود از فناوری فرمولیزه شده ای استفاده می کند که به خلق تمرین های روتین در کنار ترکیبی از تمرین های ذهنی کمک کند.
سایت بازی های فکری این دوره های را به چهار بخش زیر تقسیم ی کند. هر دوره از ۲۰ تا ۴۰ جلسه روزانه دارد که بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه به طول می انجامد.
• تمرین اصلی مغز (ذهن): این تمرین انواع بازی های فکری را در اختیار شما قرار می دهد که برای عرضه یک چارچوب دایره ای یا هسته ای شکل طراحی شده اند. این دوره ها بر روی افزایش سرعت پردازش ذهن، حافظه، توجه، توانایی های شفاهی، ادای کلمات، تمرکز، حل مسئله، جنبه های بصری و … معطوف هستند.
• حداکثر عملکرد: شاید این قسمت برای شما مشکل باشید به ویژه هنگامی که تازه تمرینات ذهنی را شروع کرده باشید. انتخای این دوره شما در چالشی قرار می دهد که بتوانید قدرت مغز و عملکرد آن را در انجام هر کدام از تمرین بسنجید و بهترین توانایی را از خود نشان دهید. شاید لازم باشد پیش از انجام این دوره چندین جلسه تمرینی سبک را انجام دهید.
• گروه دانش آموزی: Lumosity Scholar برای دانش آموختگان دوره دبیرستان و دانشگاه، دوره های تمرینی را در نظر گرفته است که قسمت تشخیص مغر را تقویت می بخشد تا بتواند در مدرسه یا تست های استاندارد عملکرد بهتری داشته باشد. دوره Lumosity Math Tutor در بهبود توانایی های ریاضی و استدلال کمک شایانی می کند.
• شرایط پزشکی: این دوره تمرین ذهنی نشان می دهد Lumosity تا چه اندازه روی سلامت مغز تاثیر دارد. چندین دوره وجود دارد که مخصوص مبتلایان به ADHD طراحی شده است که از اختلال Post Traumatic Stress رنج می برند و در کنار آن نیز تمرین هایی وجود دارد که بیماران مبتلا به سرطان بتوانند حافظه خود را تقویت کنند.
امتیاز سلامت مغز: ۱۰ از ۱۰
جمله معروفی که شما نمی توانید به یک سگ پیر ترفندهای جدید را بیاموزید، بارها و بارها توسط روان شناسان و متخصصان مغز و اعصاب تکذیب و رد شده است. امروزه، کمپانی هایی مانند Lumos Labs با تیمی از متخصصان شناخته شده به شدت روی تندرستی ذهن کار می کنند و همچنان به تحقیقات خود برای بهبود نواحی شناختی مغز ادامه می دهند. Lumos Labs به تازگی میلیون ها دلار را برای تحقیقات در زمینه سلامت ذهن و توسعه بازی های فکری و همچنین دوره های تمرین مغز سرمایه گذاری کرده است تا شما بتوانید بیشتر روی سلامت مغز خود سرمایه گذاری کنید.

Enhance your brain with the Lumosity app

طبق اعلام Lumosity، هدف گذاری، سازگاری، بدعت گذاری، تعهد و التزام و همچنین نهایی سازی ۵ خصوصیات بارزی هستند که هر بازی فکری و برنامه تمرینی باید به منظور تاثیرگذاری موثر روی توانایی های شناختی از آن ها بهره ببرد. این مشخصات باعث می شود Lumosity بتواند بازی هایی را برای نواحی مختلف مغز طراحی کند و به شما کمک نماید که توانایی های کاری، حل مسئله، تفکر شاخص و برتر، حافظه کوتاه و بلند مدت، جنبه های بصری، تعاون و … را بهبود بخشید.
امتیاز امکانات سایت: ۸٫۸ از ۱۰
وقتی حساب کاربری خود را در سایت Lumosity ثبت می نامید می توانید از حق عضویت به صورت ماهیانه، سالیانه یا دو سالانه بهره ببرید که هر کدام هزینه مشخص خودش را دارد و در مقابل مزایایی که در اختیار شما قرار می گیرد بسیار با صرفه است. به محض ایجاد حساب تمرینات شما آغاز خواهد شد. بازی های پولی در امتیازات نهایی شما و BPI نیز موثر است.
علاوه بر بازی های فکری و کارهای روزانه، این سایت شما را تشویق می کند تا از Lumosity Assessments به صورت مداوم استفاده نمایید. این ارزیابی ها توانایی های تشخیصی، مانند توجه، انعطاف پذیری، سرعت، حافظه، پردازش مسائل ریاضی، حافظه کوتاه مدت و … را مورد بررسی قرار می دهد.
امتیاز خدمات مشتریان ۸٫۱ از ۱۰
امکان برقراری تماس با Lumosity از طریق فرم آنلاین تماس مخاطبان در سایت یا از طریق کانال شبکه های اجتماعی مانند توئیتر یا فیسبوک فراهم شده است. البته این شرایط تقریبا محدود سرویس خدمات پشتیبانی مشتریان کمی ما را ناامید می کند. Help Center اصلی ترین منبع اطلاعاتی شما برای سایت است. در این قسمت می توانید پرسش ها و پاسخ ها را درباره موارد مهم زیر ببینید:
• ایجاد حساب و پرداخت هزینه
• برنامه Lumosity
• هدایا
• نسخه موبایل
امتیاز مجموع Lumosity: 9.1 از ۱۰
هنگامی که در حال انجام یک بازی فکری هستید یا جلسات دوره ای تقویت ذهن را انجام می دهد، می دانید که هر جلسه توسط تیمی از متخصصان مغز و اعصاب Lumos Labs طراحی، توسعه و تست شده است. به نظر می رسد این برنامه و سایت بیش از آنچه تصورش را می کنیم در تقویت مغز می تواند ما را شگفت زده کند و با ارائه بازی ها و منابعی که برای هر قسمت مشخص از مغز طراحی شده اند یازی دهنده ما خواهند بود. ولی یادتان باشد سعی کنید روی پای خودتان بایستید و توانایی های تشخیصی را در سطح بالا نگه دارید. گرچه در مورد بخش خدمات مشتریان نا امید می شویم، ولی اگر با این سایت یا برنامه کار کنید خیلی زود متوجه خواهید شد که چرا Lumosity برای خود ۱۴ میلیون کاربر فعال دارد.
به عنوان نویسنده این مطلب با اپلیکیشن Lumosity نسخه iOS کار کرده و از آن لذت می برم. به شما همراهان خوب شیپور نیز پیشنهاد می کنم حتما آن را امتحان کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.