پارچه مناسب لباس عروس شما کدومه؟!

تصمیم دارین شب عروسیتون یه عروس بی نقص باشین و البته یه عروسی ییادموندنی هم برگزار کنین.؟ به همه چیز فکر کردین شام، نحوه پذیرایی، دسته گل، کیف و کفش لباس عروسیتون توی این شب بی نظیر! ولی مهمترین قسمت کار همون مدل لباس عروسه که هنوز در موردش تردید دارین!
خب اگه مایل باشین سایت شیپور می تونه در این مساله کمک یار شما قبل از سر زدن به مزون های لباس عروس باشه تا با هدف مشخص تری برای این کار وقت بذارین. چند وقت قبل توی همین وبلاگ پستی با عنوان ” لباس عروس مناسب شما کدومه” منتشر شد که به شما توی انتخاب لباس کمک زیادی می کنه.
اما قضیه اینه که علاوه بر مدل و سبک لباس، شما باید به جنس پارچه هم توجه کنین. چون اگه قراره مراسم توی فضای باز برگزار بشه نوع پارچه لباس باید هماهنگ با اون هوا باشه و اگه محل برگزاری جشن توی یه فضای سربسته و یا در آب و هوای گرمه، باید جنس لباس طوری باشه که با توجه به تحرک و فعالیت اون شب، عروس خانم، احساس گرمای زیادی نکنه.
پس بهتره با توجه به نکاتی از این قبیل لباس عروس رو انتخاب کنین. در این جا توضیحاتی در رابطه با جنس لباس عروس ارائه میشه که امیدواریم به کارتون بیاد:
پارچه ابریشمی گل برجسته بیشتر به درد عروسی های سنتی و کلاسیک می خوره اما اگه در نظر دارین عروسی ساده، دوستانه و در آب هوای گرم گرفته بشه، هرگز این نوع جنس پارچه استفاده نکنین. البته این سبک پارچه کشش خیلی کمی هم داره و برای دوخت هر الگویی مناسبه.
ابریشم خشن چینی هم پارچه ای سنگین و بادوامه که به دلیل بافت منحصر به فردش که شبیه ابریشم خام هست، علاقه شما رو برای دوخت هر مدل لباسی به آن جلب می کنه.
پارچه تافته هم گزینه دیگه ای برای لباس شب و لباس عروسه که از ابریشم کمی سفت تره که باعث میشه به راحتی لباس چروک بشه.
پارچه های شیفون حالتی نرم و لخت دارن که دقیقا مناسب عروسی های فصل تابستان و برگزاری مراسم در شهرهای شرجیه. این نوع پارچه ی ابریشمی که بسیار هم سبک وزن هستن به دلیل ظاهر صاف، لیز و لغزنده، لباس عروس رو جذاب و فاخر می کنه.
پارچه کرپ نسبتا سبکه و نباید اصلا برای لباس های تنگ و چسبان استفاده بشه.
ساتن دوشس هم یکی از پارچه هایه که برای دوخت لباس عروس به کار میره و چون سفت، براق و شق و رقه در دوخت لباس های عروسی با تزئینات فراوان استفاده میشه.
لباس عروس با جنس تور، مناسب هر جشن عروسی و توی هر آب و هوا و شهری هست و احتمالا این نوع لباس عروس دقیقا همون لباسیه که همه دختر کوچولوها برای شب عروسیشون تو ذهنشون دارن.
پارچه ارگانزا تقریبا شبیه شیفونه اما کمی سنگین تر. البته توصیه میشه فقط دامن لباس عروس از این جنس نباشه وگرنه به دلیل سنگینی پارچه، در راه رفتن با این لباس مشکل خواهید داشت.
ساتن یه نوع پارچه نرم و سبکه که به درد لباس های مدل لخت و شل خوبه. ولی اگه اندام عروس خانم چاقه و تصمیم داره با چین های لباس این اندام پوشیده بشه، بهتره از خیر لباسی با جنس ساتن بگذرین. از این جنس پارچه در دوخت لباس ساق دوش عروس استفاده میشه.
در نهایت اینکه، شما میتونین هر نوع لباس عروسی که مایل هستن رو بدون دغدغه در مورد هزینه اون انتخاب کنین. چرا که وبلاگ و سایت شیپور فقط مختص به ارائه مطالبی در رابطه با شیوه و نوع انتخاب لباس نیست. شما می تونین بعد از پایان مراسم، لباس رو بعد از سپردنش به خشکشویی، توی سایت شیپور با درج یه آگهی رایگان بفروشین و یا اجاره بدین.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.