اجاره خانه را بدون دانستن این نکته ها انجام ندهید!

در مقاله های قبلی درباره اجاره خانه و اجاره کردن آن بسیار صحبت کردیم از جمله در مطلب نکته های جامونده از رهن و اجاره آپارتمان! اما این موضوع آنقدر مهم است که فنون و نکته های ریز و درشت اش تمامی ندارد. امروز هم همراه شیپور باشید تا چندتا از مهم ترین نکاتی را هنگام اجاره خانه باید در نظر داشته باشید را با هم بررسی کنیم.

اگر مستاجر هستید حتما خودتان می دانید که اجاره خانه ای که مالک در آن حضور ندارد یکی از اولویت های مستاجران است چون دیگر محدودیت های حضور مالک را ندارید. پس نبودن مالک در ساختمان را برای اولین گام در نظر داشته باشید.

نکته مهم بعدی مسیر رفت و آمد و فاصله خانه و محل کارتان است، که اگر در خانواده تان چندین نفر شاغل و دانشجو وجود داشته باشد این مساله و در نظر گرفتن فاصله خانه با مسیرهای تمام افراد خانواده دشوار می شود. ولی اگر بتوانید بیشترین تعداد افراد خانواده را در این موضوع راضی نگه دارید خیلی بهتر است. درباره فاصله خانه تا محل کار به این موضوع توجه داشته باشید که در بسیاری از مواقع یک مسیر طولانی اما کم ترافیک یا بدون ترافیک برای تان خیلی بهتر است و رفت و آمد سریع تری خواهید داشت تا مسیری که کوتاه است اما پر ترافیک و شلوغ.

اگر ماشین شخصی دارید، تمام این گزینه ها برای تان حیاتی می شود؛ اول از همه پارکینگ خانه، حیاط ماشین رو، جای پارک مطمئن جلوی در خانه، کوچه یا خیابان امن و خلوت خانه، کوچه های اطراف خانه و پارکینگ عمومی نزدیک خانه. هر کدوم از این گزینه ها می تواند مشکل جای پارک شما را رفع کند.
دیگر نیازی به گفتن نیست و حتما خودتان می دانید که اجاره آپارتمان در طبقات بالای سه بدون آسانسور اصلا منطقی نیست البته اگر بار اولتان نباشد که دارید اقدام به اجاره خانه می کنید. همچنین وجود تراس یا حیاط خلوت خیلی مفید است به ویژه برای خشک کردن لباس ها، کباب درست کردن ها، گذاشتن منقل، گلدان ها و…

کوچه ها و خیابان های کم رفت و آمد برای کسانی که بیشتر روزشان را در منزل می گذرانند و به دنبال سکوت و آرامش هستند گزینه های رویایی هستند. پس اگر شما هم به دنبال آرامش هستید از کوچه و خیابان مطمئن شوید. برای این کار باید در ساعات مختلف روز و روزهای مختلف هفته به اطراف خانه ای که قصد اجاره آن را دارید بروید و شرایط را بررسی کنید.

اگر به دنبال آرامش بیشتری هستید سراغ اجاره خانه های تک واحدی با طبقات کم بروید. اگر خانه آسانسور هم داشته باشد که چه بهتر چون از رفت و آمد در راه پله و سروصدای آن راحت می شوید.

هنگامی برای بازدید منزل بروید که حتما تخلیه شده باشد تا بتوانید عیب و ایرادها یا میزان کثیف بودن آن را بهتر ببینید. همچنین روز بهترین زمان برای دیدن خانه به ویژه نمای آن است. البته نورگیر بودن خانه هم تنها در روز قابل بررسی است.

اگر از خانم های خانه بپرسید چه اتاق هایی برای چیدمان اثاثیه راحت تر هستند حتما اتاق های پذیرایی مستطیل شکل یا مربع شکل را به عنوان بهترین گزینه ها انتخاب می کنند. چون در این نوع اتاق های می توان به راحتی تمام وسایل را جا داد. پس گزینه اول تان برای اتاق های پذیرایی تان همین باشد.

و در نهایت یکی از مهم ترین نکته ها این است که سرویس بهداشتی در گوشه ای دور از چشم از اتاق پذیرایی باشد و حمام هم داخل اتاق خواب یا راهروهای ویژه سرویس بهداشتی و حمام باشد.

می توانید برای دیدن قیمت اجاره خانه به صفحه اجاره خانه در سایت شیپور مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.