با این روش ها مشکل جوش آوردن خودرو را برطرف کنید!

هنوز فصل بهار تمام نشده است اما دمای هوا حداقل بیست و هفت درجه سانتیگراد است و به سی و پنج درجه هم می رسد. ما آدم ها در این هوای گرم کلافه می شویم و اصطلاحا جوش می آوریم! چه برسد به خودروها و سایر وسایل حمل و نقل که در هوای خنک هم ممکن است جوش بیاورند.

برای جلوگیری از جوش آوردن خودرو می توانید سیستم سرمایشی یا همان کولر را روشن نکنید، چون خنک کردن داخل خودرو گرمای بسیار زیادی را به موتور خودرو منتقل می کند. همچنین از رانندگی در سرعت های بالا خودداری کنید و مدام ترمز نگیرید و اگر متوجه شدید که آمپر دارد بالا می رود قبل از جوش آوردن خودرو توقف کنید و اجازه دهید تا خودرو کمی خنک شود.

مشکل جوش آوردن خودرو مشکلی است که همه راننده ها تقریبا آن را تجربه کرده اند و ممکن است آسیب هم دیده باشند. چون هنگام جوش آوردن خودرو آب رادیاتور به به دمای جوش رسیده است اگر راننده بی احتیاطی کند حتما آسیب های جدی خواهد دید.

با ما همراه باشید تا راه حل های اصولی مشکل جوش آوردن خودرو را بررسی کنیم. اگر به دنبال خرید یا فروش خودروهای صفر و دست دوم هستید می توانید به سایت شیپور صفحه خودرو مراجعه کنید تا بتوانید انواع مدل های ماشین از داخلی و وارداتی را ببینیدو قیمت ها را با هم مقایسه کنید و در صورت تمایل به فروشنده تماس بگیرید. انجام تمام این کارها در سایت شیپور رایگان و بدون واسطه است.

هنگام جوش آوردن خودرو نباید در رادیاتور را باز کنید، چون اگر قرار باشد خطری شما را تهدید کند،‌ناشی از همین باز کردن در رادیاتور هنگام جوش آوردن خودرو است. چون آب جوش آمده همراه بخار بسیار داغ در رادیاتور وجود دارد که به محض این که شما در را باز می کنید به اطراف می پاشد و خطر سوختگی چشم ها، دست ها و به طور کلی صورت شما را تهدید می کند و همانطور که می دانید سوختگی با بخار از بدترین انواع سوختگی است. اگر ناخواسته در رادیاتور باز شد یا خودتان آن را باز کردید، به سرعت از موتور خودرو فاصله بگیرید تا حداقل خودتان آسیب نبینید.

به جای باز کردن در رادیاتور می بایست چند دقیقه صبر کنید تا جوشش آب آرامتر شود و بعد با استفاده از آب رادیاتور را خنک کنید. یعنی مقداری آب روی آن بریزید تا دمای آن پایین بیاید و دوباره صبر کنید تا رادیاتور خنک تر شود وقتی مطمئن شدید که دیگر خطر پاشیدن آب جوش برطرف شده است می توانید در رادیاتور را با احتیاط باز کنید و داخل آن را آب بریزید، اگر می توانید از ضد جوش استفاده کنید تا دمای تمام قطعات خودرو کم تر شود. در ادامه رانندگی اگر متوجه شدید که آمپر خودرو پایین نمی آید بهتر است به رانندگی ادامه ندهید و ماشین را خاموش کنید و کمک بخواهید.

اگر می خواهید درباره این که چرا خودرو جوش می آورد بدانید مطلب هنگام جوش آوردن ماشین چیکار باید کرد؟ را از دست ندهید!

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.