بررسی تاثیر خرید لوازم دکوراسیون دست دوم ارزان!

اهمیت دست‌دوم بودن در فضای خانه!

پای خرید‌های دست‌دوم که به وسط می‌آید، افراد با خرید لوازم خانه و لوازم برقی احساس راحتی بیشتری می‌کنند. حتی به دفعات پیش می‌آید آنچه که قابل پیدا شدن در بازار نو نیست، میان فروش‌های دست‌دومِ سایت‌ها و بازارها پیدا می‌شود. آدم‌ها حتی در مورد فروش لوازم خانگی و دکوراسیون خانه خودشان، باز هم احساس بهتری نسبت به فروش دست‌دومی دارند. دکوراتورها و حتی طراحان داخلی زیادی در دنیا طرفدار خرید لوازم دکوراسیون دست‌دوم برای چیدن خانه‌ی رویایی افراد هستند. اما واقعا آن‌ها در بین این وسایل چه می‌بینند که در بین انتخاب‌هایشان معمولا به سراغ یکی دو تکه وسیله‌ی دکوری دست‌دوم می‌روند؟

فرش

طلا، حتی اگر دست‌دوم باشد از ارزش آن کاسته نمی‌شود. فرش هم اگر دستبافت باشد یک سرمایه است. از طرفی، برای داشتن یک خانه با یکی از استایل‌های سنتی، بوهمین، عربی و یا هندی، نیاز به یک فرش دستبافت هست. این روزها با افزایش قیمت‌ها در کشور ما، خرید یک فرش دستبافت دلخواه شبیه به معامله‌ی اتومبیل است! از طرفی با ماشینی شدن صنعت فرش، کمتر پیش می‌آید کارهای اصیل و خاص و چشمگیری بین تولیدات ماشینی فرش‌ها پیدا بشود. اینجاست که فرش دستبافت دست‌دوم به عنوان یک کالای لوکس دکوری نقش مهمی بازی می‌کند. اگر به دنبال یک تغییر ویژه در دکور منزلتان باشید، فرش یک انتخاب اصولی است. اگر به دنبال این هستید که سرمایه‌گذاری کنید، فرش دستبافت یک سرمایه گذاری بلند مدت است که حتی در صد سال آینده‌ی شما می‌تواند تبدیل به عتیقه شود. اگر به دنبال یک خرید ارزان هستید، به سراغ فرش دست‌دوم بروید تا در ازای یک دکور متفاوت، پولی هم پرداخت نکرده باشید!

وسایل چوبی

چوب کهنه حتی بوی متفاوتی دارد! بعضی چیزها با گذشت زمان نه تنها ارزش خودشان را از دست نمی‌دهند، بلکه اصالت خاصی هم به دست می‌آورند. مثل تجربیات یک آدم پخته و خردمند! چوب با گذشت زمان خردمندتر می‌شود. چروک‌ها و ترک‌هایش فقط آن را زیباتر می‌کند. اما خرید وسایل چوبی نو برای منزل چندین مشکل اساسی دارد. اول از همه خرید چوب جدید یعنی بریدن درختان بیشتر. هیچ نیازی به توضیح نیست که حتی اگر ما چوب دلخواه و ارزان قیمتی پیدا کنیم، با این کار به بدنه‌ی حیات خودمان تیشه زده‌ایم. کسی را سراغ نداریم که دوست داشته باشد به هر قیمتی پول بابت یک دنیا احساس غم‌انگیز زیبا بدهد! دلیل دوم قیمت سرسام‌آور چوب در دوران ماست. اجازه بدهید این طور فرض کنیم که خریدار اصولا مشکلی با خرید چوب نو نداشته باشد. اما از قیمت‌های چوب نو خبر دارد؟ چوب نو در بازار قیمتی شبیه به طلا دارد. دلیل سوم را هم که به آن اضافه کنیم می‌توانید حدس بزنید که خرید چوب نو واقعا به صرفه نیست. چوب‌های نو ساخت و پرداخت گذشته را ندارند. از زمانی که نجارها حوصله و علاقه‌ی خاصی برای ساختن یک اثر ماندگار و محکم و جذاب صرف می‌کردند زمان زیادی می‌گذرد. شکایت‌های جهانی زیادی از کالای چوبی جدید ثبت می‌شود که به خانه نرسیده می‌شکنند و یا از هم باز می‌شوند! این لوازم چوبی‌ای نیست که شما بخواهید برای دکوراسیون منزلتان بخرید! در حالی که می‌توانید با یک سوم همان پول هم چوب دست‌دوم باارزش و محکم و زیبا را بخرید و هم از قطع شدن درختان بیشتری جلوگیری کنید!

خاک و آب و شیشه!

ترکیب خاک و آب و یا شیشه به تنهایی یعنی انتخاب‌های بیشماری از گلدان‌های زیبا و قاب‌های دلخواه! اما یک اشکال عمده در خرید نوی این وسایل دکوری وجود دارد! مشکل همسان‌سازی! به شکل عجیبی در بازار فروش وسایل دکوری، مد شدن یک طرح به خصوص یعنی صفر شدن موجودی طرح‌های دیگر! مگر در شوروم‌ها و برندهای معروف که خرید هر قطعه‌ی نوی دست‌ساز برابری می‌کند با حقوق چند ماه بشیتر آدم‌های طبقه‌ی متوسط. یعنی حدود بیش از ۶۰ درصد مردم! در حالی که پیشکش‌های بسیار متنوعی در بین لوازم دکوراسیون دست‌دوم وجود دارند که با گاهی یک پنجم قیمت به فروش می‌رسند و درست مثل چوب و فرش ارزش تبدیل شدن به عتیقه را در طول زمان دارند.

ارزان بخرید، ارزشمند بخرید!

در مورد خرید لوازم دکوراسیون با ارزش، خریدهای دست‌دوم قطعا شبیه به سرمایه‌گذاری عمل می‌کنند. یعنی با بودجه‌ای بسیار مناسب‌تر از ارزش واقعی‌، شما حق انتخاب بیشتر و البته آینده‌ای درخشان‌تر از نظر محیط زیستی و سرمایه‌گذاری را به خانه می‌آورید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.