سایت استخدام خوب را از روی چه ویژگی هایی شناسایی کنیم؟

فرایند استخدام  از زمانی شروع می شود که شما تصمیم دارید نیروهای دلخواه تان را براساس معیارهای تعریف شده پیدا کنید تا بتوانند در پست سازمانی مورد نظر خدمت کنند. از طرفی بسیاری از افراد هم بعد از اتمام تحصیلات یا رسیدن به سن و سال مشخص تصمیم به کار کردن می گیرند و طبیعتا باید از یک جایی شروع کنند.
امروز مثل سال ها قبل نیست که کارفرماها روی در و دیوار شهر یا روزنامه ها آگهی استخدام ثبت کنند یا اینکه کارجوها به دنبال کار این طرف آن طرف دنبال کار و جایی برای استخدام شدن باشند.

امروز هم فرصت‌های شغلی زیادی را می شود در بازار کار آزاد و خصوصی پیدا کرد، و هم نیروی آماده به کار برای استخدام شدن زیاد است. مهمترین کاری که باید انجام بشود برقراری یک رابطه‌ی مستقیم و بی‌واسطه بین دو طرف فرایند استخدام ست.

یکی از جدیدترین روش‌های استخدام و پیدا کردن نیروی کار مناسب برای تصدی شغل مورد نظر در یک سازمان یا شرکت استفاده از یک سایت استخدام خوب است. استفاده از سایت استخدام برای هر دو گروه کارفرما و کارجو مزایای بسیاری دارد. چون تاریخ انقضا ندارد، تمامی آگهی‌های استخدام را می توان بررسی کرد، فضای کافی برای توضیحات وجود دارد، همیشه و همه جا می شود به آن رجوع کرد و … . علاوه بر مزایای استفاده از یک سایت استخدام باید ببینیم یک نمونه‌ی موفق و خوب در این زمینه چه ویژگی‌هایی دارد که باعث می شود مزیت‌های آن بیش از پیش به چشم بیاید.
یک سایت استخدام خوب باید جامع و کامل باشد. یعنی مجموعه‌ای کامل از آگهی‌های استخدام را در خودش جا داده باشد و از طرفی تنها به فکر کارفرما و آگهی دهنده نباشد و شرایطی را فراهم کند که کارجو هم بتواند تقاضای کار خودش را ارائه بدهد.
یک سایت استخدام خوب با توجه به اینکه اطلاعاتی از شما می خواهد باید کاملا معتبر و شناخته شده باشد تا سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های بزرگ و کوچیک به آن اطمینان داشته باشند و با مجوزهایی دارد نشان بدهد می تواند حریم خصوصی شما را حفظ کند.

یکی از مهمترین ویژگی‌های چنین سایت‌هایی این است که باید به سادگی و با کمترین دردسر ممکن کارفرما و کارجو را به صورت طبقه‌بندی شده در مشاغل مختلف به هم مرتبط کند تا بتوانند هر لحظه و هر جایی از تمامی دستگاه‌هایی که به اینترنت دسترسی دارند مثل گوشی موبایل، تبلت، کامپیوتر شخصی و لپ‌تاپ امکان بررسی آگهی‌ها را داشته باشند.
مهمترین هدف یک سایت استخدام رساندن دو طرف کارفرما و کارجو به همدیگر است و بنابراین اگر استفاده از آن رایگان باشد می تواند کارفرما و کارجوهای زیادی را به خودش جذب کند و در نتیجه همین موضوع نشان می دهد که این سایت چقدر موفق عمل کرده و به هدف و رسالت خودش که فراهم کردن شرایط مناسب برای استخدام است رسیده.
با توجه به وضعیت سرعت اینترنت یک سایت خوب باید به گونه ای باشد که هر کاربری بتواند به راحتی یا آن کار کند.  چنین سایتی باید همه‌ی شهرها و فرصت‌های شغلی را دسته بندی کند تا وقتی یک کارفرما آگهی استخدام ثبت کرد کارجوها بتوانند خیلی زود و راحت آن را ببینند و به آن دسترسی داشته باشند. یا اگر کارجویی درخواست شغل مورد نظرش را ثبت کرد، کارفرما هم به راحتی بتواند به آن دسترسی داشته باشد.
این سایت باید فضایی به وجود بیاورد که هم جذاب باشد هم اینکه اجازه بدهد دو طرف کاملا توضیحات مورد نظر شان را ثبت کنند. امکان جستجو و فیلترکردن در سایت باید وجود داشته باشد. همچنین باید ناظرانی با تجربه باشند که موارد غیرمجاز یا دارای مشکل را تایید نکنند و امکان برقراری ارتباط راحت سه طرفه بین کارفرما، کارجو و سایت وجود داشته باشد.
یکی از خوبی های این سایت این است که از هر قشر و سطح تحصیلاتی می توانند با آن کار کنند و ارتباط برقرار کنند. برای هر شخصی می شود در آن فرصت های شفلی پیدا کرد و به ویژه بخش خصوصی و مشاغل آزاد به خوبی می توانند از آن استفاده کنند.
یکی از بهترین نمونه‌هایی که تمام این ویژگی‌های خوب را دارد و به سادگی و در اسرع وقت با گوشی موبایل، تبلت یا لپ تاپ می توان به آن دسترسی داشت سایت شیپور ست که به خوبی می تواند شرایطی را برای ارتباط سریع و آسان کارفرما و کارجو فراهم کند بدون اینکه برای این کار هزینه‌ای دریافت کند.

برای دیدن فرصت های شغلی به سایت شیپور صفحه استخدام مراجعه کنید.

 

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.