قیمتی ترین های عرصه خودروی کلاسیک

خودروی کلاسیک مفهومیه که علاقه مندان خودرو به خوبی درکش می کنن. تعبیر همه از خودرو وسیله ای برای حمل و نقله که به طور روزانه باید ازش استفاده کنیم. بچه ها رو باهاش به مدرسه ببریم، باهاش به خرید بریم و هزار استفاده روزمره دیگه. این دسته از خودروها مفید، قابل اعتماد، پر استفاده و البته خسته کنندن.
اما خودروهای دیگه ای هم هستن که کمیابن و فقط برای حمل و نقل تولید نمی شن. بیشتر می خوان نشون بدن مهندسی می تونه معجزه بکنه و دست به شاهکارهای هنری بزنه. در این خودروها سازنده ها بیشتر به سرعت و لوکس بودن خودرو اهمیت میدن و قیمت های بالایی دارن.
تا زمانی که رانندگی بین مردم وجود داره، چنین ماشین هایی هم طرفدار دارن. همه این کمپانی ها به ساخت این خودروها فکر می کنن. خودرو رو تا چه حد سریع بسازیم؟ چقدر باید خودرو زیبا و تجملی باشه؟ سوال هایی که ذهن این خودروسازها رو مشغول می کنه. همه کمپانی های خودروسازی اسطوره های خودشون رو در این زمینه دارن. به خصوص کمپانی های بزرگی مثل بنتلی، بوگاتی و فراری.
بسیاری از این نوع خودروها در تعداد بسیار کمی ساخته می شن. به دلیل همین تولید کم این خودروها پس از مدتی به ستاره تاریخ یک کمپانی تبدیل می شن. همین تولید کم این خودروها باعث ارزشمند شدن بیشترشون می شه.
شما هم می تونید صاحب یکی از این خودروها باشید، البته اگه جیبی پر از پول داشته باشید. در ادامه به معرفی ۱۰ خودرو از گرون ترین خودروهای کلاسیک می پردازیم و البته تاریخچه این خودروها و این که چه مزایایی در این خودروهاست که خریداراش حاضرن براشون خرج زیادی کنن اونم برای این که در پارکینگشون ازش نگه داری کنن.

فراری Ferrari 250 Testa Rossa

1.....

سال تولید: ۱۹۵۷ میلادی
تعداد تولید شده: ۲۲ دستگاه
قیمت: ۱/۱۲ میلیون دلار نزدیک به ۴۱ میلیاردتومان
بیشتر مردم محصولات کمپانی ایتالیایی فراری رو می شناسن. خودروی Ferrari 250 Testa Rossa هم از اون جایی که به طور برجسته در مسابقات اتومبیل رانی حضور داشت برای مردم شناخته شدست.
این خودرو یک موتور V-12 با ۳۰۰ اسب بخار توان و ۳ لیتر ظرفیت داره که خط قرمز دور موتورش ۸۰۰ دور در دقیقست. یک خودروی بی نظیر در دهه ۵۰ میلادی که از نظر ظاهر فوق العاده بود. این خودرو تونست با بردن ۴ جایزه از ۶ جایزه مسابقات باعث برد فراری برای سومین سال متوالی قهرمان رقابت های خودروهای اسپرت بین سازندگان بشه. از این خودرو فقط ۲۲ دستگاه تولید شد. این خودرو علاوه بر عملکرد بسیار عالی، از نظر ظاهر یکی از بهترین خودروهای طراحی شده در دنیاست.
در سال ۲۰۰۹ میلادی در یک حراجی این خودرو به ارزش ۱/۱۲ میلیون دلار به فروش رسید تا رکورد قیمت خودروی کلاسیک رو بشکنه.

فراری Ferrari 250 GT SWB California Spyder

1.....

سال تولید: ۱۹۶۱ میلادی
تعداد تولید شده: حدود ۵۰ دستگاه
قیمت: ۹/۱۰ میلیون دلار آمریکا نزدیک به ۳۷ میلیارد تومان
یکی از مشهورترین خودروهای فراری در این لیست که بین آمریکایی ها خیلی محبوبه. این خودروی پر زرق و برق کلاسیک کاپوتی بلند داره و دو سرنشینه است. موتور این خودرو ۳ لیتری SOHC V-12 با ۲۸۰ اسب بخار توان. یکی از نمونه های این خودرو برای ۲۰ سال دست جیمز کاربن بازیگر انگلیسی بود که در حراجی سال ۲۰۰۸ میلادی توسط کریس اوانز مجری تلویزیون و رادیوی بریتانیایی به ارزش ۹/۱۰ میلیون دلار خریداری شد که در زمان خودش رکورد قیمت خودروهای کلاسیک رو زد.

بوگاتی Bugatti Type 41 Royale Kellner

1.

سال تولید: ۱۹۳۱ میلادی
تعداد تولید شده: ۶ دستگاه
قیمت: ۸/۹ میلیون دلار آمریکا نزدیک به ۳۳ میلیارد تومان
در نیمه اول قرن بیستم میلادی کمپانی فرانسوی بوگاتی سازنده خودروهایی منحصر به فرد، گرون، لوکس و سریع در کل دنیا بود. مهندس ایتالیایی موسس این کمپانی اتوره بوگاتی با فنون مهندسی فوق العاده، طراحی زیبا و بدنه درخشان برندی بی نظیر رو عرضه می کرد. اما این خودروسازی هم در اثر شروع جنگ جهانی دوم ضربه های بزرگی دید.
این خودرو با موتور خطی ۱۲٫۷ لیتری از نظر ظرفیت یکی از پر ظرفیت ترین موتورهای جهان رو داشت. فاصله دو محورش بیش از ۱۵ فوت (۶/۴ متر) بود و در اون دوره خودروی بسیار گرون قیمتی محسوب می شد.
از این خودرو فقط ۶ نمونه تولید شد و با گذر از جنگ جهانی دوم، یکی از این نمونه ها در سال ۱۹۸۷ میلادی با قیمتی نزدیک به ۱۰ میلیون دلار آمریکا به فروش رسید.
امروزه گروه آلمانی فولکس واگن سهام بوگاتی رو خریده و اقدام به تولید خودروی بوگاتی ویرون کرده که سرعتی بیش از ۲۵۰ مایل در ساعت (۳/۴۰۲ کیلومتر در ساعت) داره.

فراری Ferrari 330 TRI/LM

1.....

سال تولید: ۱۹۶۲ میلادی
تعداد تولید شده: ۱ دستگاه
قیمت: ۳/۹ میلیون دلار آمریکا نزدیک به ۵/۳۱ میلیارد تومان
دو حرف LM در پایان این خودرو مخفف کلمه Le Mans است که برای شرکت در مسابقاتی ۲۴ ساعته است که یکی از مهم ترین مسابقات دنیا بوده و فراری جزو قدرتمندترین شرکت کننده های این مسابقه بوده.
این خودرو نمونه تکمیل شده و پایانی خط تولید Testa Rossa بود که در سال ۱۹۶۲ قهرمان Le Mans شد. موتور این مدل از فراری V-12 4 لیتری با توانی نزدیک به ۴۰۰ اسب بخار با موتوری در جلوی خودرو بود.

مرسدس بنز Mercedes-Benz 540K Special Roadster

1.

سال تولید: ۱۹۳۷ میلادی
تعداد تولید: ۲۶ دستگاه
قیمت: ۲/۸ میلیون دلار آمریکا نزدیک به ۲۸ میلیارد تومان
کمپانی آلمانی مرسدس بنز همیشه بر فراز مهندسی خودرو بود. چه از روزی که کارل بنز خودرو رو اختراع کرد و چه هم اکنون. این که محصولات بنز از نظر مهندسی بی نظیرند مفهومیه که در طول زمان ثابت شده.
این خودرو یک خودروی بی نظیره. درازاش ۱۷ فوت (۲/۵ متر)، دو سرنشین و با طراحی کلاسیک پیش از جنگ جهانیه. گلگیرها، تایرها و چراغ های بزرگ جلو طراحی بسیار زیبایی دارن. خودرویی بزرگ و منحصر به فرد که فقط ۲۶ نمونه ازش ساخته شده و مخصوص سرمایه دارها و سیاست مداران اروپایی بود. موتور خودرو ۸ سیلندر خطی با ظرفیت ۴/۵ لیتر و قدرت ۱۸۰ اسب بخاره.
این خودرو ابتدا در سال ۱۹۳۷ میلادی توسط یک مرد انگلیسی خریده شد و توسط صاحبان زیادی دست به دست شد تا در نهایت رییس فرمول ۱، برنی اکلستون در یک حراجی خودرو رو به ارزش ۲/۸ میلیون دلار فروخت.

بوگاتی Bugatti Type 57SC Atalante

1.....

سال تولید: ۱۹۳۷ میلادی
تعداد تولید شده: ۱۱ دستگاه
قیمت: ۹/۷ میلیون دلار آمریکا نزدیک به ۲۷ میلیارد تومان
خیلی از محصولات بوگاتی علاوه بر این که برای مسابقات مناسب هستن می شه ازشون به عنوان خودروی معمولی هم استفاده کرد. این نمونه از بوگاتی دقیقا یکی از همین مدل هاست.
این خودرو نوع نهایی خط تولید نوع ۵۷ بود. موتور ۸ سیلندری خطی با ظرفیت ۳٫۳ لیتر که ۱۷۰ اسب بخار توان خروجی داشت. تعادل و هندلینگ این خودروی کلاسیک بی نظیر بود. در سال ۲۰۰۸ میلادی یک نمونه از این خودرو به قیمتی نزدیک به ۸ میلیون دلار به فروش رسید.

مرسدس بنز Mercedes-Benz 38/250 SSK

1.

سال تولید: ۱۹۲۹ میلادی
تعداد تولید شده: ۳۰ تا ۳۵ دستگاه
قیمت: ۴/۷ میلیون دلار آمریکا نزدیک به ۲۵ میلیارد تومان
این خودروی خاص مرسدس بنز تاریخچه جالبی داره. خودرویی که از نمونه های امروزی بسیار کوچکتر بود و عملکرد جالبی داشت. SSK مخفف آلمانی سوپر اسپورت کوتاهه.
این آخرین خودرویی بود که فردیناند پورشه برای کمپانی مرسدس بنز طراحی کرد. بعد از این خودرو، فردیناند مسیر خودش رو در تولید خودرو پیش گرفت. درسته این خودروی کلاسیک کوچک بود اما موتور ۱/۷ لیتریش بسیار قدرتمند بود.
در سال ۱۹۴۱ میلادی یک نجیب زاده انگلیسی به نام جورج ملیگن که کلکسیون خودرو داشت، ۱۱مین صاحب این خودروی مرسدس بنز می شه. ملیگن تا زمان مرگش یعنی تا سال ۱۹۹۴ میلادی از این خودرو به خوبی نگه داری می کنه. در طول این مدت خودرو هیچ تعمیری نمی شه و به خوبی ازش محافظت می شه. فقط کمی این خودرو کثیف تر از زمان خریداریش به نظر میومد.
در سال ۲۰۰۴ میلادی این خودرو به قیمت ۴/۷ میلیون دلار آمریکا به فروش می رسه. امیدواریم خریدار جدید این خودرو بتونه مثل صاحب قبلی به خوبی ازش محافظت کنه.

رولز رویس Rolls-Royce 10 HP

1.....

سال تولید: ۱۹۰۴ میلادی
تعداد تولید شده: ۱۷ دستگاه
قیمت: ۳/۷ میلیون دلار آمریکا نزدیک به ۲۵ میلیارد تومان
شاید برای خیلی از مردم تصور خودرویی که ۱۰ اسب بخار توان داشته باشه هم ممکن نیست. اما در تاریخ و در اوایل قرن بیستم میلادی همین مقدار توان برای یک خودرو کافی و مناسب بود. رولز رویس تولید کننده ۱۷ دستگاه از این نمونه اولیه خودرو بود. موتور دو سیلندری با ظرفیت ۸/۱ لیتر که به سبک خودروهای قدیمی طراحی شده. مثل یک کالسکه بدون اسب، به همراه فرمون و چراغ های بزرگ برنجی و چرخ های پره دار چوبی.
در سال ۲۰۰۴ میلادی خودرو به ارزش ۳/۷ میلیون دلار به فروش رسید. این خودرو قدیمی ترین خودروی موجود از کمپانی رولز رویسه. در دهه ۱۹۳۰ میلادی یک بار شاسی خودرو عوض شده. در دهه ۱۹۵۰ میلادی خودرو به حالت اولیش برگشته. این خودرو از ۲ جنگ جهانی سالم رد شده و یکی از با ارزش ترین خودروهای کلاسیک جهانه.

شبلی Shelby Daytona Cobra Coupe

1.

سال تولید: ۱۹۶۵ میلادی
تعداد تولید شده: ۶ دستگاه
قیمت: ۲۵/۷ میلیون دلار آمریکا نزدیک به ۲۵ میلیارد تومان
این خودروی آمریکایی تولیدی برای به زانو در آوردن خودروهای اروپایی در مسابقات بود. شبلی با این خودرو به رقابت سرسخت با خودروهای کمپانی فراری می پرداخت. این خودرو اولین خودروی آمریکایی بود که تونست فراری رو در مسابقات اتومبیل رانی قهرمانی جهان در اروپا شکست بده.
چهارمین خودرو از ۶ خودروی این مدل در سال ۲۰۰۹ میلادی به ارزش ۲۵/۷ میلیون دلار آمریکا به فروش رسید. این خودرو گرون ترین خودروی کلاسیک به فروش رفته آمریکایی در یک حراج عمومیه.

فراری Ferrari 250 LM

1.....

سال تولید: ۱۹۶۲ میلادی
تعداد تولید شده: ۳۲ دستگاه
قیمت: ۹/۶ میلیون دلار آمریکا نزدیک به ۲۳ میلیارد تومان
این خودرو از نظر قرار دادن موتور و جایگاهش تغییری بسیار بزرگ در خط تولید فراری به حساب میومد. خودرویی که فقط ۳۲ دستگاه ازش تولید شد و خودروی بسیار قدرتمندی برای مسابقات بود. در سال ۲۰۰۸ این خودرو به ارزش ۹/۶ میلیون دلار آمریکا خریداری شد.
خودروهای لوکس امروزی در آینده به سرنوشت خودروهای بالا دچار میشن. پس آشنایی با این خودروها هم می تونه مناسب باشه. برای آشنایی با لوکس ترین خودروهای امروزی جهان به متن «۱۰ خودروی لوکس برتر سال ۲۰۱۵» مراجعه کنید.
برای دیدن قیمت انواع خودرو کلاسیک به سایت شیپور مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.