اگر این کارها را انجام بدهید، هیچ کسی نمی تواند لپ تاپ شما را بدزدد!

 حتما شما هم این جمله را بارها شنیده اید یا حتی ممکن است خودتان هم استفاده کرده باشید:
من همه زندگی ام در لپ تاپم است!
این جمله را در مواقعی به کار می بریم که می خواهیم بگوییم این وسیله یعنی لپ تاپ برای ما خیلی مهم است و بخش مهم و عمده ای از کارهای ما وابسته به سلامت و وجود أن است. همچنین این جمله بیانگر این است که مدارک، اسناد، فایل ها، عکس، فیلم و فایل های صوتی بسیار مهمی در لپتاپ ما وجود دارد که نیاز به مراقبت زیادی برای حفظ امنیت شان است و کوچکترین سهل انگاری سا اشتباهی ممکن است به ایجاد دردسرهای بسیار بزرگ و غیر قابل جبرانی منجر شود. بنابراین واجب است که با در نظر گرفتن چند نکته کوچک اما مهم امنیتی، حفاظت از اسناد و اطلاعات تان را تامین کنید.
لپ تاپ وسیله ای قابل حمل است که دارای کیف یا روکشی است که می توان آن را داخلش حمل کرد. همه این روزها کیف و کوله های مخصوص این کار را می شناسند، به ویژه سارقانی که چشمانشان به دنبال دست های شماست که ببینند چه چیزی حمل می کنید تا در فرصت مناسب آن را از شما بدزدند. همانطور که می دانید سرقت چنین وسایلی فقط از دست دادن پول و هزینه آن نیست بلکه آسیب های بزرگتری هم به دنبال آن ایجاد خواهد شد. ضمن اینکه در بسیاری موارد هنگام دزدی اگر سارقان با مقاومت افراد و قربانی ها رو به رو شوند احتمال اینکه آسیب جانی به آن ها برسانند بسیار زیاد است.
پس اگر لپتاپ تان را با خودتان بیرون می برید یا در ماشین تان می گذارید از کیف و کوله مخصوص آن استفاده نکنید. می توانید آن را داخل محافظ ها یا کاورهای مخصوص بگذارید که در اثر جابه جایی آسیب نبیند و آن را درون کیف های معمولی بگذارید که دیگران متوجه نشوند چه چیزی حمل می کنید.
اگر به صورت پیاده و با کوله پشتی لپ تاپ را حمل می کنید حتما از هر دو بند کوله استفاده کنید و آن را روی پشت تان ببندید تا سارقان موتور سوار به راحتی نتوانند آن را بدزدند و فرار کنند.
 اگر با خودروی شخصی آن را حمل می کنید به خاطر داشته باشید که هرگز نباید لپ تاپ یا هر کیف دیگری را در خودرو تنها بگذارید و بروید چون زمانی که برگردید احتمالا دیگر آن ها را نخواهید دید.
اگر قرار است برای سفری پرواز کنید و ضرورتی به وجود لپتاپ نیست بهتر است آن را با خودتان نبرید چون در بسیاری از گیت های بازرسی فرودگاه ها از شما می خواهند تا آن را روشن کنید و این کار زمان بسیار زیادی می برد و باعث می شود که وقتتان تلف شود.
اگر در سفر در هتل اقامت دارید و اتاق را برای نظافت به دست خدمه هتل می سپارید لپتاپ تان را فراموش نکنید یا با خودتان بیرون ببریدش یا آن را در کمد و چمدانی که درش قفل می شود بگذارید.
حتما برای این وسیله رمز عبور و سوال های امنیتی تعیین کنید و اجازه ندهید کسی جز خودتان آن را بداند و هر چند وقت بکبار این رمز ها و سوال های امنیتی را عوض کنید.
لپتاپ را با کودکان و غریبه ها تنها نگذارید به ویژه هنگامی که روشن است. اگر مجبورید هر روز آن را با خودتان بیرون ببرید سعی کنید از مسیرهای امن تردد کنید و از موارد مشکوک دوری کنید.
بعضی نرم افزارهای پیگیری لپتاپ های دزدیده شده وجود دارد که بهتر است آن ها نصب کنید و استفاده کنید در مطالب بعدی چندین نرم افزار خوب در این زمینه را معرفی خواهیم کرد.
برای دیدن قیمت انواع لپتاپ نو و دست دوم به سایت شیپور صفحه لپ تاپ مراجعه کنید.
این مطلب را از دست ندهید:

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.