چطور باید لپ تاپ ارزان خریداری کرد؟

چطور می شود لپ تاپ ارزان خرید؟

طرح این سوال به این معنی نیست که راه هایی وجود دارد که شما با استفاده از آن بتوانید یک لپ تاپ گران قیمت را ارزان تر بخرید! بلکه به این معنی است که چطور می توان با هزینه کم لپتاپ مناسبی تهیه کرد که بتوانیم با آن کار کنیم یا درس بخوانیم. چون همان طور که خودتان هم می دانید اگر بخواهید یک لپتاپ گران قیمت را ارزان تر خریداری کنید، حتما باید یک دستگاه معیوب را بخرید چون هیچ راهی برای اینکار نیست جز این که لپتاپ عیب و ایرادی داشته باشد!

البته یک راه مطمئن هم هست که هزینه های شما را کاهش می دهد. آن هم خرید نمونه دست دوم همان لپ تاپ گران قیمتی است که نمی توانید هزینه زیاد نمونه نو آن را بپردازید.

برای خرید یک لپ تاپ دست دوم خوب و سالم هم  هم مهارت و نخصص چندان خاصی نیاز ندارید چون می توانید با خواندن مطلب:

راهنمای جامع خرید و فروش لپ تاپ دست دوم تمام آنچه را که برای انجام این معامله نیاز دارید به دست بیاورید.

برای دیدن قیمت انوع لپ تاپ های دست دوم و نو می توانید به سایت شیپور صفحه لپ تاپ مراجعه کنید.

و اما داستان خرید یک لپتاپ ارزان قیمت که بتوانیم کار و درسمان را با استفاده از آن انجام دهیم:

لپ تاپ را برای چه کاری نیاز داریم؟

پیش از هر چیز توجه داشته باشید که باید دقیقا بدانید برای چه منظوری می خواهید لپتاپ بخرید و نوع کاربردی که این وسیله برای شما دارد چیست؟

اگر می خواهید فقط و فقط وب گردی کنید و در شبکه های اجتماعی بگردید یا چند بازی ساده و سطح متوسط انجام دهید، شما مطمئنا نباید لپتاپ بخرید! بهتر است به جای آن تبلت بخرید که هم ارزان تر است و هم برای استفاده شما قابلیت ها و ویژگی های بهتر و کاربردی تری دارد!

اگر شما یک گیمر حرفه ای و نیمه حرفه ای هستید و نیاز به لپ تاپی برای همین کار دارید، دیگر نیازی به گفتن نیست چون خودتان بهتر از هر کسی دیگر می دانید که شما باید حتما یک لپ تاپ گیمینگ گران قیمت تهیه کنید. پس اصولا تصمیم به خریداری کردن لپ تاپ ارزان قیمت برای شما تصمیم درستی نیست و بهتر است فراموشش کنید!

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که لپتاپ تان را همه جا با خودتان می برید و به همه نشان می دهید، یا در جلسه های کاری تان خیلی اهمیت دارد که از چه لپتاپی استفاده می کنید بهتر است از این تصمیم منصرف شوید چون برای شما لپتاپ ارزان قیمتی وجود ندارد که بتوانید در جلسه ها و جلوی افرادی که گران قیمت بودن وسایل مورد استفاده برای شان اهمیت دارد، آن را نشان بدهید و بازخورد دلخواهتان را هم به دست بیاورید.

اگر شما جزو دلباختگان شرکت اپل، استیو جابز، آیفون، آیپد، آی مک و مک بوک ها هستید شما هم باید از این تصمیم منصرف شوید! تجربه نشان داده است طرفداران دو آتیشه اپل و محصولات گران قیمتش با سایر محصولات میانه خوبی ندارند و سایر شرکت ها و برندها نمی توانند راضی شان کنند.

اما اگر شما جزو هیچ یک از این دسته نیستید و فقط می خواهید لپ تاپی داشته باشید که کارهای روزمره و معمولی را با آن انجام بدهید، با ما همراه باشید…

لپ تاپ را مناسب با بودجه و نوع استفاده تان از آن انتخاب کنید.

مثلا اگر یک میلیون تومان بودجه دارید باید تمام گزینه های بیشتر از یک میلیون را کنار بگذارید مگر این که بتوانید پول بیشتری تهیه کنید.

اما توجه داشته باشید که هر چه دایره انتخاب ها و گزینه های تان را محدودتر کنید و آن را گسترش ندهید راحت تر می توانید دستگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

نکته بعدی این است که باید با واقعیت ها کنار بیاییم. یکی از این واقعیت ها این است که لپ تاپ ارزان قیمت مطمئنا همه چیز تمام نیست و  یک سری کاستی ها و ضعف هایی دارد که شما باید خودتان را با آن وفق دهید و با آن ها کنار بیایید. کاستی هایی مثل پایین بودن کیفیت نمایشگرِ، کم بودن حافظه، پردازنده ضعیف و … اما به یاد داشته باشید که لپتاپ اگر ارزان هم باشد نباید همه این ضعف ها را داشته باشد مثلا اگر پردازنده ضعیفی دارد حتما یک حسن بزرگی هم مثل کیفیت خوب نمایشگر داشته باشد که به خریدنش بیارزد.

پس در نظر داشته باشید که لپ تاپ ارزان همه وجودش کاستی و نقص نیست بلکه باید در کنار یک ضعف، محاسنی هم داشته باشد. چون در غیر این صورت هدر دادن پول و انرژی است.

یکی از مهمترین مواردی در خرید لپتاپ ارزان و گران قیمت اهمیت دارد میزان عمر باتری آن است چون لپتاپ بدون باتری هیچ فرقی با کامپیوترهای خانگی و اداری ندارد. بنابراین در خرید لپ تاپ ارزان قیمت به هر چیز که بی توجه باشید نسبت به باتری نباید بی توجه باشید. چون نقش تعیین کننده ای دارد.

 

 

 

 

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.