مهلت ۲۱ روزه‌ی دریافت کارت سوخت

شرایط دریافت کارت سوخت اعلام شد.

بازگشت کارت سوخت و بحث سهمیه‌بندی بنزین یک بار دیگر این روزها به یکی از موضوعات داغ جامعه تبدیل شده است. در همین راستا شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به تازگی شرایط دریافت کارت سوخت المثنی را اعلام کرده است که در این مطلب به این موضوع می‌پردازیم.

در حالی که مدت‌ها موضوع استفاده از کارت سوخت و موضوع سهمیه‌بندی بنزین به دست فراموشی سپرده شده بود و مالکان خودرو به صورت آزاد و با قیمت هزار تومان در ازای هر لیتر بنزین، باک خودروی خود را پر می‌کردند، یک بار دیگر دولت تصمیم گرفت تا سراغ کارت سوخت و سهمیه‌بندی بنزین برود.

فارغ از هزینه‌ها و نقدهایی که به این تصمیم وارد شده است، در همین راستا شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه‌ای شرایط دریافت کارت سوخت را اعلام کرد. از آنجایی که فرایند دریافت کارت سوخت المثنی آغاز شده است، در این مطلب به جزئیات مربوط به نحوه‌ی دریافت کارت سوخت می‌پردازیم.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در ابتدای اطلاعیه‌ی خود اعلام کرده است مالکانی که تاکنون کارت سوخت نداشته‌اند یا کارت آنها مفقود شده است برای دریافت کارت سوخت المثنی اقدام کنند. در این اطلاعیه آمده است افرادی که پیشتر در سامانه هوشمند دارای کارت سوخت فعال بوده‌اند، در صورت درخواست صدور کارت المثنی، کارت سوخت فعال آنها باطل خواهد شد.

براساس این بیانه برای دریافت کارت سوخت المثنی می‌توانید از روش‌های زیر اقدام کنید:
مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ از تاریخ  ۳ تا ۲۴ آذر ۹۷ و ارائه‌ی مدارک لازم. مالکان خودروهای عمومی شامل خودروهای سواری، وانت و موتورسیکلت و آنهایی که خودروی قولنامه‌ای خریداری کرده‌اند نیز می‌توانند برای دریافت کارت سوخت المثنی به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کنند.
مراجعه به سایت خدمات دولت به آدرس mob.gov.ir و ثبت اطلاعات در قسمت مربوط به کارت سوخت المثنی. ثبت اطلاعات در این سامانه هزینه‌ای ندارد و مالکان خودروهای مختلف براساس جدول‌زمانبندی مشخص باید اقدام کنند.
نصب اپلیکیشن خدمات دولت برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS. با استفاده از این اپلیکیشن و ورورد به بخش درخواست کارت سوخت المثنی می‌توانید اطلاعات خود را ثبت کنید. برای دریافت اپلیکیشن مذکور می‌توانید از چهار روش زیر استفاده کنید:

سامانه خدمات همراه دولت به آدرس mob.gov.ir

ایران اپس به آدرس iranapps.ir

کافه بازار به آدرس cafebazaar.ir

اپ استور به آدرس appstore.ir

اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام الکترونیکی کارت سوخت المثنی
شماره تلفن همراه که باید به نام مالک وسیله‌ی نقلیه باشد
کد ملی و تاریخ تولد مالک که با ثبت آن دیگر اطلاعات شناسنامه‌ای به صورت خودکار نمایش داده می‌شود.
اطلاعات شناسایی وسیله‌ی نقلیه شامل شماره سریال هشت رقمی مندرج در بارکد پشت خودرو یا شماره VIN
اعلام شماره ۱۶ رقمی یکی از کارت‌های بانکی عضو شبکه‌ی شتاب که فقط چهار رقم اول و آخر آن نشان داده خواهد شد.
پس از ورود کامل اطلاعات، پیامی به نشانه‌ی تایید عملیات نمایش داده می‌شود که نشان از اتمام مراحل ثبت نام دارد.
۶- نحوه‌ی فعال‌سازی کارت سوخت و استفاده‌ از آن در جایگاه‌های سوخت‌گیری در اطلاعیه‌های بعدی اعلام خواهد شد.
نکات مهم
افرادی که بیش از یک وسیله‌ی نقلیه به نام آنها ثبت شده است، باید برای هر خودرو یا موتورسیکلت مراحل فوق را انجام دهند.
در صورت بروز هرگونه مشکل یا برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌ی ۰۹۶۲۷ تماس بگیرید.
مالکانی که رمز عبور کارت سوخت خود را فراموش کرده باشند، نیازی به ثبت نام ندارند و امکان بازیابی رمز عبور آنها فراهم شده است.

اکنون باید ببینم با اجباری شدن استفاده از کارت سوخت و اتصال این کارت به کارت بانکی و سهمیه‌بندی بنزین براساس کدملی افراد، یک بار دیگر سرنوشت یکی از باارزش‌ترین منابع کشور به چه سمتی خواهد رفت.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.