بایدو، رقیب گوگل در ساخت خودرو خودران شد!

بایدو یک وب جستجوگر چینیه که دارای ۵۷ نوع خدمات گوناگون از جستجو تا شبکه‌های اجتماعیه. این وب سایت دارای قابلیت جستجو در اینترنت، عکس و فایل‌های صوتی مانند MP3 و… هست. این موتور جست و جوگر در سپتامبر ۲۰۱۱ میلادی ششمین سایت پربازدید دنیا و پربازدیدترین سایت چین بوده.
بایدو پس از اینکه رقیب دیرینه کمپانی گوگل شده، این بار در عرصه خودروهای خودران قصد رقابت با خودروی گوگل رو داره. کمپانی موتور جست و جوگر چینی اعلام کرده تونسته تعداد زیادی از تست های خودروهای خودران و شرایط پیچیده جاده ها رو با موفقیت سپری کنه. تولید خودروهای خودران توسط بایدو برای اولین بار در چین اتفاق می افته.
وانگ جینگ یکی از مقامات ارشد بایدو و مدیر بخش تجاری خودروی خودران بایدو گفته: هدایت خودرو ها به صورت تمام خودکار مخصوصا در جاده های واقعی یک آزمون چالش برانگیز جهانیه. ناگفته نمونه که شرایط پیچیده جاده های پکن و رفتار غیرقابل پیش بینی راننده ها رو هم باید در نظر گرفت.
بایدو از یک خودروی سری ۳ بی ام و برای آزمایش های خودش به همراه فناوری تمام خودکار رانندگی خودش یعنی مغز خودکار استفاده کرده. این خودرو شامل نقشه های HAD برای رانندگی تمام خودکار استفاده می کنه. گفته می شه این فناوری اطلاعات جاده رو به طور سه بعدی ضبط می کنه و با دقت کم سانتی متر موقعیت خودرو ها رو تشخیص میده. بایدو اعلام کرده که امیدواره بین پنج تا ده سال آینده اکثر جاده های چین رو در این برنامه بگنجونه.
علاوه بر ویژگی تشخیص موقعیت خودروها، این خودرو قابلیت تشخیص موقعیت رو داره، می تونه هوشمندانه تصمیم بگیره و تکنولوژی های خودرو رو کنترل کنه. تشخیص اشیای اطراف و فناوری های اطراف اجازه میده خودروی خودران بایدو وضعیت رو تشخیص بده، شناسایی کنه و بقیه خودروها رو دنبال کنه. خطوط جاده رو شناسایی کنه و فاصله و سرعت رو پس از سنجیدن، تعیین کنه.
طی تست هایی که انجام شد، خودروی بایدو می بایست مسیر ۱۹ مایلی (۳۰ کیلومتری) رو از مقر بایدو در پکن طی میکرد. در این مسیر خودرو نشون داد توانایی پاسخ های مناسب در هنگام رانندگی رو داره. برای مثال چرخش به راست، چرخش به چپ، دوربرگردان، کاهش سرعت با تشخیص وضعیت جلوی خودرو، تغییر خطوط، سبقت گرفتن از بقیه خودروها، منطبق کردن خودرو با ترافیک، تغییر رفتار در برابر موانعی مثل دست انداز و پیچ و … رو با موفقیت سپری کرد. سرعت خودرو در طول آزمایش هم ۶۲ مایل در ساعت (نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت) بود.
کمپانی قصد داره تولید این نوع خودروها رو با افزایش نقشه ها و محیط های جدید، افزایش بده. امروزه میل به گسترش خودروهای خودران، بسیار زیاد شده و از طرف کمپانی های مختلف پیگیری می شه. برای آشنایی بیشتر با خودروهای خودران و چگونگی تولیدشون در کمپانی های دیگه به مطلب «تجربه پاریس با خودرو هایی که راننده نمی خواهند!» مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.