روش های اصولی تمیز کردن تلویزیون و صفحه ال سی دی

کم کم به فصل خانه تکانی و زیر و رو کردن خانه ها و منزل ها نزدیک می شویم و برخی وسایل هستند که تمیز کردن آن ها همیشه برای خیلی از افراد مساله است. چون وسایلی مثل تلویزیون و صفحه آن فوت و فن های خاص خودش را دارد و به راحتی نمی توان با هر وسیله یا هر روشی آن را تمیز کرد. چون این وسایل بسیار حساس و گاه گرانقیمت هستند و برای تمیز کردن آن ها باید بسیار دقت کرد. برای همین دلیل امروز روش های اصولی تمیز کردن صفحه ال سی دی تلویزیون را با هم بررسی می کنیم.

اول از همه تلویزیون را خاموش کنید و سیم برق را از پریز برق بکشید. سپس يک پارچه کتاني نرم و بدون پرز و ضد الکتريسيته ساکن استفاده شده را آماده کنید. با مقداری آب یا مخلوطی از سرکه و آب یا محلول های تمیز کننده ای که برای این منظور در بازار وجود دارد پارچه را تر کنید و روی صفحه را به آهستگی و آرامی با آن پاک کنید. تا اثر لکه ها و جای انگشت ها را پاک کنید. هیچ گاه به جای این محلول هایی که گفتیم از الکل، آمونیاک و سایر موارد پاک کننده و ضدعفونی کننده دیگر استفاده نکنید.

توجه داشته باشید که پارچه تان نمدار باشد و به هیچ وجه نباید خیس باشد و صفحه را خیس کند. اگر از محلول هایی که به صورت اسپری در بازار وجود دارد و برای تمیز کردن عینک ها به کار می رود، استفاده می کنید، نباید این محلول را به صورت مستقیم روی صفحه تلویزیون اسپری کنید. بلکه همانطور که گفتیم باید پارچه را با آن نمدار کنید. هنگام تمیز کردن هیچ گاه دستمال را روی صفحه ال سی دی فشار ندهید و فقط پارچه را روی صفحه بکشید. پس از آن که صفحه تلویزیون به طور کامل خشک شد، می توانید آن را به برق وصل کنید و روش کنید.

برای تمیز کردن بدنه تلویزیون می توانید از یک پارچه تمیز و نمدار که پرز نمی دهد استفاده کنید و آن را روی بدنه بکشید. در صورتی که بدنه آن لکه های چربی دارد می توانید از محلول های تمیز کننده سطوح و لوازم خانگی استفاده کنید. اما مثل شیوه تمیز کردن صفحه ال سی دی که قبلا گفتیم نباید محلول را  روی بدنه اسپری کنید بلکه پارچه تان را با آن نمدار کنید.

برای دیدن قیمت انواع تلویزیون ها به سایت شیپور صفحه تلویزیون مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.