کتاب های اینجا رایگان است!

اگه با نگاهی موشکافانه به جوامعی که امروزه به عنوان کشورهای توسعه یافته شناخته میشن، نگاه کنیم می بینیم که مهمترین مسئله در ارتقا فرهنگ اونها، غالب بودن فرهنگ مطالعه و ارزشمند محسوب شدن کتاب و کتابخوانیه. شاید گاهی تو تلویزیون دیده باشین در این گونه کشورها سعی کردن به اشکال مختلف کتاب رو در اختیار مردم قرار بدن. ایجاد کتابخونه های کوچیک در ایستگاه های اتوبوس یا معابر خیابون از جمله این موارده.
در واقع کتاب در کشورهای توسعه یافته یه کالای ارزشمند محسوب میشه که علاوه بر اهمیت قائل شدن برای هزینه چاپ و نشر یه کتاب، به تاثیر مثبت کتاب بر اندیشه و عملکرد افراد توجه خاصی میشه. ملت هایی که کتابخوانی جزء برنامه روزانشون هست، به مراتب شهروندانی تابع قانون تر، مسالمت جو تر و خوش رفتارتر هستن.
تلاش برای ایجاد فضای کتابخوانی و جا انداختن فرهنگ مطالعه، در کشورهای کمتر توسعه یافته با اولین مانع که مربوط به قیمت کتاب و گرونی روزافزون اونه روبرو میشه. اما مسئله اینکه که فراتر از گرونیه کتاب، بحث فرهنگ امانت دهی کتاب و خرید از بازارهای دست دوم در این گونه کشورها وجود نداره.
در سالهای اخیر فروش کتابهای دست دو در کنارخیابون یا بعضی فروشگاه های کتاب رونق گرفته. اما مسئله اینه که گاهی ما خودمون یه تعداد کتاب داریم که دیگه برامون کاربرد ندارن. علتشم اینکه ممکنه از افرادی هدیه گرفته باشیم که سلیقه ما رو نمیدونستن یا مطالعه شدن و دیگه جذابیتی برامون ندارن.
در این شرایط، بهتره با عرضه اونا در سایت شیپور، از هدر رفتن سرمایه ها و کهنه و از بین رفتنشون جلوگیری کنیم. ما پیش از این تو مطلب کتاب کهنه ها می تونن سرمایه باشن! بهتون پیشنهاد داده بودیم که هر کتابی که دیگه به کارتون نمیاد و یا مربوط به دوران کودکیتون هست و جذابیتی نداره، با درج یه آگهی فروش تو شیپور میتونین اونا رو به اشخاصی که دنبال اونا هستن، بفروشین. این طوری بخشی از هزینه های خرید کتاب های جدید رو به دست می یارین.
اگه هم مایلین که هر چه زودتر قفسه کتاباتون خالی بشه اما حاضر نیستن اونا رو به شکل کاغذ باطله دور بریزین و یا دم در بذارین، کافیه توی آگهی ای که تو سایت شیپور میزنین تاکید کنین، این کتابها رایگان هست.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.