خرید ماشین برای مامان از توی خونه خودمون!

مامانم بعد از بیست و پنج سال کار توی آموزش و پرورش، چند ماه قبل بازنشسته شد. به این مناسبت من تصمیم گرفتم براش یه جشن کوچیک خودمونی بگیرم. این برنامه رو هم می خواستم بدون اطلاع خودش انجام بدم. واسه همین یه روز قبل از جشن، مامانم رو فرستادم خونه یکی از دوستاش، به این بهونه که مدتیه بهش سر نزدی و برو یه شب بمون.
تدارک مهمونی اونقدرها هم که فکر می کردم ساده نبود. تهیه غذا، دسر، خرید میوه و آماده کردن وسایل پذیرایی. برای همین به دوستم زنگ زدم و ازش خواستم توی این کار بهم کمک کنه. ولی خب، ما هردومون چندان آدم های هنرمندی توی آشپزی نبودیم که بتونیم پخت و پز و شیوه های مختلف سفره آرایی رو به کار ببریم. واسه همین دوستم پیشنهاد داد با جستجو توی اینترنت، چند تا مدل تزئیین سالاد و غذا پیدا کنیم.
خلاصه اینکه با تقریبا یه روز وقت گذاشتن برا تهیه همه لوازم یه مهمونی، عصر فردای اون روز همه چیز آماده شد. قرار بود مهمونها قبل از مامانم بیان. راستش می خواستم همه چیز سورپرایز باشه که همین طوری هم شد. مامانم اول کلی تعجب کرد و بعد خیلی خوشحال شد که همگی دست به دست هم دادیم تا یه مهمونی اختصاصی براش بگیریم.
اما اینکه چرا این ماجرا رو تعریف کردم به پیشنهادی برمی گیرده که توی اون مهمونی مطرح شد. توی مهمونی یکی از دوستای مامانم گفت حالا که بازنشسته شدی می تونی با دخترت یه سفر ماجراجویی ایران گردی بری.
همین پیشنهاد باعث شد تا چند روزی ما بهش فکر کنیم. ولی توی این فکر کردن ها، هر بار به این نتیجه می رسیدیم که ایرانگردی فقط با ماشین شخصی جذابه. چون اینطوری هر جا و هر زمان بخوایم میتونیم تغییر مسیر بدیم و اطراق کنیم. اما از اونجایی که ما چند سال قبل ماشینمون رو برای خرید خونه فروخته بودیم، یا باید قید یه سفر هیجان انگیز رو می زدیم و یا به فکر خرید ماشین می افتادیم.
و در نهایت ما تصمیم گرفتیم با خرید ماشین، یه خاطره خوشایند و یه تجربه فوق العاده برای خودمون بسازیم. با حساب کتابی که کردیم متوجه شدیم اگه یه وام کوچیک بگیریم می تونیم دنبال خرید ماشین باشیم. قرار هم شد تا اول تابستون این پول فراهم بشه.
برنامه های مالی همون طوری که فکر کردیم، پیش رفت اما موضوع پیدا کردن و خرید ماشین طولانی شد. این بین هم ما نمی تونستیم از کسی کمک بگیریم چون تمام فامیلامون تو شهرستان بودم و خودمون هم اطلاعات و تجربه کافی نداشتیم.
البته مامانم به یکی دو تا از دوستاش سپرد اگه آشنایی توی حوزه خرید ماشین دارن به ما معرفی کنن. اما این پیغام و سفارش ها بی نتیجه موند. واسه همین ما تصمیم گرفتیم حودمون جستجو رو شروع کنیم.
چند باری به نمایشگاه های ماشین سر زدیم. ولی از اونجایی که پول ما در حد خرید ماشین دست دو بود یا باید مهارت کافی و اطلاعات خوبی در مورد سالم بودن ماشین می داشتیم و یا به حرف بنگاه دار اعتماد می کردیم.
توی همین گشت و گذارها، من یادم افتاد که وقتی قرار بود مراسم مهمونی رو با دوستم تدارک ببینم از اینترنت استفاده کردیم و اونجا من با چند تا سایت آشنا شدم که تقریبا همه جور خدماتی داشتند. برای همین توی اینترنت سراغ همون دو سه تا سایت رفتم. نتیجه جستجوهای من، پیدا کردن مطلب «خودرو دست دوم را این طوری بخرید» توی بلاگ شیپور بود. بعد از خوندن این مطلب رفتم سراغ آگهی های خرید ماشین دست دوم که توی سایت شیپور منتشرشده بود. اونجا من تونستم کلی ماشین های مختلف با آپشن های متفاوت پیدا کنم که قیمتشون با پول ما جور در می اومد.
موضوع رو با مامانم در میان گذاشتم. اونم وقتی مطلب رو مطالعه کرد و آگهی های خرید ماشین رو دید، تصمیم گرفتیم از این فرصت استفاده کنیم و در صورتی که یه ماشین رو انتخاب کردیم، با فروشنده اش تماس بگیریم.
البته خرید ماشین در صورتی که فروشنده اش آدم صادقی باشه چندان هم سخت نیست. ما هم که تو این مدت اطلاعات خوبی در مورد ماشین های دست دوم پیدا کرده بودیم، تونستیم بعد از اینکه با دو سه تا از فروشنده ها صحبت کنیم و ماشین ها رو ببینیم، یکشون رو بخریم.
نکته مهم توی این تجربه اینترنتی خرید ماشین، حذف واسطه ای به اسم بنگاه دار و نمایشگاه دار بود، کسی که البته می تونه به افراد در فروش و یا خرید ماشین کمک کنه اما به خاطر حق کمیسیونی که میگیره، قیمت معامله رو بالا می بره. ولی ما چون تونستیم مستقیم از فروشنده ماشین رو بخریم، دیگه چنین مبلغی رو نپرداختیم. ضمن اینکه بدون نیاز به وقت گذاشتن برای سر زدن به بنگاه های مختلف، از توی خونه و پشت کامپیوتر تونستیم کلی ماشین فروشی دست دوم پیدا کنیم.
در صورتی که شما هم تصمیم به خرید و فروش خودرو دست دوم دارین، می تونین از امکان ثبت رایگان آگهی توی شیپور استفاده کنین و با کمترین مشکل، به نتیجه برسین.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.