خرید دوچرخه ثابت یا تردمیل؟

یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی هنگامی که آنان ورزش را برای ایشان تجویز می کنند، می پرسند این است که استفاده از کدام وسیله ورزشی برای لاغرشدن بهتر است ؟ خرید تردمیل بهتر است یا خرید دوچرخه ثابت؟

بسیاری از افراد به علت اینکه فرصت کافی برای رفتن به باشگاه های ورزشی ندارند تصمیم می گیرند که داخل منزل ورزش کنند و به همین علت به فکر تهیه یک ابزار ورزشی مناسب نظیر تردمیل یا دوچرخه ثابت می افتند؛ در چنین مواقعی است که توجه فرد به این معطوف می شود که کدامیک از این دو وسیله ورزشی مناسب تر است؟ همینطور خیلی از افرادی که در باشگاه ها ورزش میکنند بین انتخاب یا خرید دوچرخه ثابت و تردمیل مردد هستند.

واقعیت آن است که هر یک از این دو وسیله ورزشی مزایای خاص خود را دارند؛ به طور مثال تردمیل وسیله ورزشی مناسبی است که  الگوی حرکتی روزانه انسان یا در واقع همان راه رفتن را تقلید می کند که این یک مزیت است. همچنین بسیاری از انواع تردمیل امکان نشان دادن ضربان قلب هنگام ورزش، میزان کالری مصرفی در طول مدت ورزش و مسافت طی شده را دارند و بدین طریق می توان شدت ورزش را تعیین کرد و بر اساس شدت تعیین شده در نسخه ورزشی، به ورزش پرداخت.

متخصصان پزشکی ورزشی معتقدند، افرادی که بیماری خاصی ندارند و از دردهای مزمن زانو رنج نمی برند می توانند از تردمیل برای داشتن یک فعالیت ورزشی هوازی مناسب در منزل استفاده کنند و درصورتی که به بیماری مزمنی نظیر بیماری قلبی، دیابت،  پرفشاری خون یا … دچارند پیش از شروع ورزش حتما با یک متخصص پزشکی ورزشی مشورت کنند.

خرید دوچرخه ثابت نیز همانند تردمیل مزایای زیادی برای ورزش در منزل و زمانی دارد که دسترسی به دوچرخه معمولی و فضای آزاد برای دوچرخه سواری ندارید.

به گفته متخصصان این وسیله ورزشی به علت نیاز به فضای کمتر و همچنین تولید صدای کمتر گزینه مناسبی برای بسیاری از افراد است. افزون بر این، توصیه می شود مبتلایان به آرتروز زانو و دردهای اسکلتی – عضلانی برای شروع یک برنامه ورزشی هوازی از این وسیله استفاده کنند.

اما به طور کلی این نکته مهم است که برای شروع یک برنامه ورزشی و تداوم آن حتی در داخل منزل تهیه وسایل ورزشی متعدد و گران قیمت الزامی نیست؛ بلکه با پیروی از یک برنامه ورزشی علمی، همه جانبه و متناسب با شرایط جسمانی فرد، بدون صرف هزینه های سنگین می توان به آثار مفید بی شمار ورزش دست یافت. برای مثال شما می توانید بعد از مشورت با پزشک خود و پیشنهاد وی برای خرید یکی از لوازم ورزشی به صفحه دوچرخه ثابت در سایت شیپور بروید  و وسیله مورد نظر خود را انتخاب کنید. به این ترتیب در زمان و هزینه صرفه جویی بهتری کردید.

همینطور میتوانید در صورتی که تمایل داشتید دوچرخه ثابت یا تردمیل خود را بفروشید میتوانید از سایت شیپور استفاده کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.