مراقبت از لباس های پشمی با این نکته ها!

لباس های گرم و پشمی نسبت به دیگر لباس ها، گران تر هستند و حساس تر، بنابراین این لباس‌ ها به مراقبت بیشتری برای دوام طولانی‌تر احتیاج دارند.

با ما همراه باشید تا راه های مراقبت از لباسهای پشمی و زمستانی را با هم بررسی کنیم:

بهتر است لباس‌های پشمی‌تان را تا کنید و در کمد لباس بچینید. اگر لباسی مثل پلوور یا ژاکت احتیاج به آویزان‌کردن داشت، از جا لباسی فلزی یا چوبی استفاده نکنید زیرا ممکن است به بافت لباس‌ تان آسیب برساند. توصیه ما، آویزهای ابری و لایه‌دار است.

موقع درآوردن لباس یقه و آستین لباستان را با قدرت نکشید، چون لباسهای پشمی با کشیدن گشاد می‌شوند و کش می‌آیند و به مرور زمان زیبایی خود را از دست می‌دهند. می‌توانید به آهستگی دستان‌تان را از آستین‌ها خارج کنید و اگر لباس‌تان بدون دکمه است، آن را از ناحیه یقه خارج کنید.

برای شستن لباسهایتان اگر اتیکت مخصوص شست‌وشو دارند، حتما طبق آن عمل کنید ولی اگر ندارند، اینگونه عمل کنید: لباس‌‌های پشمی یا بافت ظریف و حساسی دارند و یا بافت کلفت و ضخیم؛ آنهایی که بافت ضخیم دارند را می‌توانید با ماشین لباسشویی بشویید ولی یادتان باشد دمای ماشین را روی درجه پایین تنظیم کنید و با آب سرد لباس‌ ها را بشویید. حتما لباسها را برگردانید و از روی برعکس و پشت لباس بشویید. لباس‌های بافت ظریف را حتما با دست بشویید. درون یک تشت، آب سرد و کمی پودر یا مایع شست‌وشو و نرم‌کننده بریزید و مدت کمی بگذارید لباسهای خیس بخورند و بعد آرام با دست آنها را بمالید و سپس آبکشی کنید.

برای خشک‌کردن لباس‌ ها اگر کاملا خیس هستند، اصلا آنها را آویزان نکنید زیرا ممکن است لباسها گشاد شوند. می‌توانید آنها را در یک سبد بگذارید تا آب‌شان گرفته شود یا روی یک سطح صاف پهن کنید تا خشک شوند. بهتر است اگر لباس‌هایتان رنگی هستند آنها را در نور مستقیم خورشید قرار ندهید تا رنگ‌شان ثابت بماند.

لباس‌های بافتنی‌تان را هیچ‌گاه اتو نکنید ولی اگر لباسی به اتو احتیاج داشت، یک پارچه مرطوب روی لباستان قرار دهید و بعد آن را اتو کنید تا حرارت مستقیم اتو به بافت لباس‌ تان آسیب نرساند.

بعد از تمام شدن فصل زمستان و جمع کردن لباسهای بافتنی‌ فراموش نکنید بین آنها صابون یا نفتالین قرار دهید. می‌توانید از چند شاخه اسطوخودوس یا روغن آن هم کمک بگیرید، به طوری که چند قطره روغن اسطوخودوس روی پنبه بریزید و لای لباس‌هایتان بگذارید تا علاوه بر فراری دادن بید‌ها، لباسهایتان خوشبو شوند.

اگر لباس پشمی و یا بافتی که پارسال خریده اید اندازه تان نیست نباید اجازه دهید کنج کمد بماند! یک آگهی رایگان در شیپور درج کنید و آن را به آسان ترین راه ممکن بفروشید!

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.