خاله چاق و مشکل سایز لباس شب

خیلی‌ها هستن حتما باید با مد روز یا بر مبنای چشم رو هم چشمی پیش برن و وقتی یه چیزی تازه وارد بازار میشه سریع میرن میخرن. حالا خیلی براشون فرقی نمیکنه قیمت اون کالا چنده یا اصلا به دردشون میخوره یا نه. البته بیشتر دو قشر آدم به این سبک زندگی میکنن. یکی اونایی که از اول به همین شیوه بزرگ شدن و از وقتی یادشون میاد پولدار بودن و گروه دوم که بیشتر به خاطر چشم روی هم چشمی هر چیزی رو میخرن اونایی هستن که یه دفعه به پول و ثروت رسیدن.
شاید هیچ وقت از اون چیزی که میخرن استفاده نکنن و شاید هم نهایتا یه بار این اتفاق بیفته. این موضوع بیشتر بین خانوما شایع‌تره و یه وقتایی دیگه انقدر وخیم میشه که اصلا فکر جیب آقایون رو نمیکنن. ولی خوب خیلی از همین خانوما یا حتی آقایون خرید کردن رو به عنوان یه سرگرمی یا حتی یه کار خیلی دوست دارن و عشقشون اینه با دوستاشون یا با خانواده برن خرید. کلا خریدن یه چیز جدید خیلی لذت‌ بخش و هیجان انگیزه و باعث میشه حس خوبی به آدم دست بده.
لباس از اون دست کالاهایی که سن و سال نمیشناسه و از یه نوزاد گرفته تا یه پیرمرد یا پیرزن ۱۰۰ ساله به لباس نیاز داره. خیلی‌ها به دنبال لباس‌هایی میرن که با کیفیت و بادوام باشه تا مجبور نشن تند تند جنس جدید بخرن و هزینه کنن، ولی خیلی‌های دیگه تند تند لباس عوض میکنن و هر چی جدید میاد باید یه دونه ازش بخرن و زود دلشون رو بزنه و بندازن کنار.
ولی یه لباس‌هایی هست که چاره‌ای نیست جز یه بار پوشیدنشون. مثلا لباس نامزدی یا لباس عروس یا لباس شب. این سبک لباس‌ها چون مجلسی هستن بنابراین باید در مراسم‌های خاصی پوشیده بشن و شاید جز یه بار به این زودی دیگه موقعیتش پیش نیاد. برای همینم هست اونایی که به فکر صرفه جویی یا بهتر بگیم هزینه کردن هدفمند تو زندگیشون هستند لباس‌هایی مثل لباس عروس یا لباس نامزدی رو اجاره میکنن یا اگه خریدن بعد مراسم میفروشن یا اجاره میدنش. این افراد خوب میدونن چیکار کنن به خاطر همین برای فروختن یا اجاره دادن لباس عروس یا لباس نامزدی از اپلیکیشن شیپور کمک میگیرن. اول این برنامه رو روی گوشی موبایلشون نصب میکنن، بعد به کمک اپلیکیشن شیپور چند تا عکس از لباس میگیرن و یه آگهی فروش ثبت میکنن.
ولی خوب شاید موضوع درباره‌ی لباس شب یه کم متفاوت‌تر باشه. چون لباس شب رو میشه مجالس دیگه پوشید اما خوب همیشه اینطوری نیست و بسیاری از خانوما باید هر مراسمی یه لباس شب جدید بپوشن. حالا براشون فرقی نمیکنه چند این لباس رو خریدن یا قرار بعدش چی بشه. فقط و فقط به پر کردن کمدشون فکر میکنن.
یه خاله‌ی جوون دارم که عشقش خرید و خوردن هله هوله‌ست! یعنی این دو کار رو خوب انجام میده و چون سنش به ما میخوره خیلی با من جوره. این خاله‌ی من واقعا خرید کردن رو دوست داره و پولایی که از بابابزرگم میگیره رو باید حتما یه چیزی بخره. چون همین یه دختر مونده تو خونه و ته تغاریه، بابابزرگ و مامان بزرگم خیلی بهش میرسن. این خاله‌ ماهم مثل خیلی از دخترای جوون عاشق لباسه و چون دوست و همکلاسی و همکار و فامیل زیاد داره و اونام هر کدوم کلی مراسم دارن، خالم همیشه در حال خرید لباس شب و لباس مجلسیه. خوب میدونین قیمت لباس شب خیلی هم ارزون نیست.
به خاطر اون هله هوله خوردن‌ها و نداشتن تحرک کافی هم یه مقدار وزنش بالا است. واسه همین سایز لباس‌هایی که میخرید به بقیه افراد کمتر میخورد و اونا نمیتونستن بیان ازش قرض بگیرن. واسه همین هر چی لباس شب داشت نو بود. چون با نپوشیده بود یا یه بار پوشیده بود و تو یه مجلس دیگه لباس شب تکراری نمی‌پوشید. حتی بعضی‌هاش رو سفارشی داده بود دوخته بودن.
تا اینکه یه بار خالم از پله‌های حیاط خونشون افتاد و بعد از بیمارستان و گرفتن MRI و عکس مشخص شد به دیسک کمرش آسیب وارد شده. دکتر متخصص تشخیصش این بود فعلا نمیشه عمل کرد و باید با مراقبت، فیزیوتراپی و آمپول اوضاع رو بهتر کنیم. اما یه سفارشی که برای بهتر شدن خاله‌م کرده بود کاهش وزن بود و بهش اعلام کرده که باید حتما وزنش رو بیاره پایین. خاله‌ی من که ترسیده بود و جونش رو خیلی دوست داشت شروع کرد به رژیم گرفتن و لاغر شدن که دید ای وای! همه‌ی لباس‌هاش مخصوصا لباس شب و لباس‌های مجلسی بهش گشاد شده.
قطعا نمیتونست دوباره چاق بشه و این لباس‌ها هم بی‌تردید دیگه به دردش نمیخورد. خیلی‌ها هم وزن و سایزشون به خاله‌م نمیخورد که بخوان بیان لباس‌های شب رو ازش بگیرن. زانوی غم بغل گرفته بود تا اینکه مثل همیشه یه پیشنهاد جذاب بهش دادم. خیلی رو من حساب میکرد و میدونست حرف من حساب شده‌ست. بنابراین حتما انجامش میداد و مطمئن بود چیز بدی بهش پیشنهاد نمیکنم.
بهش گفتم خاله این لباس‌های شب شما همه نوئه و یا نپوشیدی یا یه بار پوشیدی که میشه دوباره ازش استفاده کرد و هیچ مشکلی نداره. خیلی‌ها هم هستن که یا دنبال تنوع هستن یا نمیخوان پول زیادی پای لباس بپردازن. از طرفی مشکلیه که پیش اومده و فعلا باید با این دیسک کمر مدارا کنی تا خوب بشه. ولی میتونی خرید نری؟ میتونی لباس جدید نخری؟ میتونی جلوی خودت رو بگیری و خودت رو قانع کنی که چند تا مجلس یه لباس بپوشی؟ گفت نه!
بهش پیشنهاد دادم همه لباس‌های شب رو بفروشه و یه بار دیگه دوباره شروع کنه همونطور که دوست داره و به سایز الانش میخوره لباس شب و لباس مجلسی یا هر لباسی که دوست داره بخره. اولش یه کم شاکی شد و گفت زشته و از این حرفا. چون فکر میکرد خودش کار میکنه و بابابزرگم بهش پول میده فروش لباس شب کار بدیه. ولی وقتی براش توضیح دادم که الان همه این کار رو انجام میدن یه کم نرم شد و بعد بهش گفتم مطلبی با عنوان «هیچ جا جز شیپور جای لباس شب من نبود!» رو بخونه.
بلافاصله بعدش ذوق‌زده پرسید این شیپور چیه که این همه کار میتونه انجام بده و حتی لباس شب رو هم بفروشه. بهش توضیح دادم که شیپور یه فضای داد و ستد آنلاین سریع، بی‌دردسر و از همه مهمتر بی‌واسطه‌ست که به شما اجازه خرید و فروش کالاهای نو و دست دوم رو میده. برای استفاده از خدماتش هم کافیه اپلیکیشن شیپور رو روی گوشی نصب کنید و بعد از قسمت‌های جستجو یا گروه‌های کالا دنبال چیزی که میخوای بگردی.
خاله ام لباس شب و لباس مجلسی هر چی داشت حتی کفش‌هایی که یه بار پوشیده بود و الان به خاطر داشتن پاشنه‌ی بلند و مشکل کمر دردش نمیتونست بپوشه رو از کمد بیرون آورد و با دوربین گوشی موبایلش از همه عکس گرفت و چند تا آگهی رایگان تو اپلیکیشن شیپور زد. شاید باورتون نشه خونشون شده بود شوی لباس و این میرفت و اون میرفت. نکته‌ی جالب اینجا بود که مامانم میگفت بعضی‌هاشون انقدر از لباس‌ها خوششون اومده بود که سر خواستنش دعوا بود و قیمت داشت میرفت بالاتر.
بعد از فروش خوش قیمت تمام لباس‌های شب، خاله‌م یه بار دیگه آخر هفته با دوستاش رفت خرید و یه دلی از عزا درآورد! خیلی‌ها مثل خاله‌ی من مجبورن رژیم بگیرن و لباس قبلی دیگه اندازه‌شون نیست. اینا باید حتما یه سر به اپلیکیشن شیپور بزنن!

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.