کابینت ها را با این روش ها سریع تر و آسان تر پاک کنید!

تمیز کردن کابینت یکی از کارهایی است که در خانه تکانی خیلی از خانم ها و آقایان را به دردسر می اندازد، چون کار وقت گیر و پر زحمتی است اما امروز چندتا روش ساده و اصولی را با هم بررسی می کنیم تا این کار سخت را به کار راحتی تبدیل کنیم.
با ما همراه باشید و برای دیدن قیمت و مدل انواع کابینتها به سایت شیپور صفحه کابینت مراجعه کنید.
جنس کابینتهای امروزی یا از چوب است یا از ام دی اف. بنا براین امروز روش های تمیز کردن این دو جنس کابینت را بررسی می کنیم و در مطالب بعدی درباره کابینتهای فلزی هم برایتان خواهیم گفت.

روش هایی برای تمیز کردن کابینت هایی از جنس چوب و ام دی اف

اول از همه این که از ابزار و وسایل زبر و زمخت برای تمیز کردن و از بین بردن لکه های چربی و آلودگی های هیچ جنس کابینتی استفاده نکنید، چون استفاده از این وسایل حتما رویه آن را خراب می کند و از بین می برد.
از پارچه های نمدار و معمولی استفاده کنید که پرز و کرک نمی دهند. از محلول های الکلی و شیمیایی خیلی قوی مثل سفید کنندهای سطوح هم استفاده نکنید. مایع ظرفشویی بهترین گزینه برای تمیز کردن کابینت است. چون چربی ها را بهتر از هر شوینده دیگری از بین می برد. از شامپوی فرش هم می توانید استفاده کنید البته فقط از کف آن.
فراموش نکنید که هیچ گاه نباید آب را مستقیم روی کابینت های ام و دی اف و چوبی بریزید. دستمال خیس برای تمیز کردن کافی است. اول گرد و خاک کابینتها را بگیرید و سپس چندین بار کابینت را با دستمال خیس پاک کنید. کف شامپو فرش یا مایع ظرفشویی رقیق شده در آب را با اسفنج یا پارچه روی کابینت بکشید و دوباره با دستمال خیس کف را پاک کنید و سپس آن را با پارچه تمیز، خشک کنید یا اجازه دهید در اثر هوا و دمای محیط خشک شود.
یادتان باشد هر گاه لکه ای روی کابینت افتاد، بهترین کار این است که آن را در سریع ترین زمان ممکن از بین ببرید و پاک کنید. چون هر چه لکه ها بیشتر بمانند و کهنه تر شوند، دیرتر و سخت تر پاک می شوند. برای پاک کردن لکه هایی مثل آدامس یا مواد غذایی سمج از روی کابینت هرگز از چاقو و اجسام تیز استفاده نکنید چون حتما رویه کابینت را از بین خواهید برد.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.