لپ تاپ را با این روش ها تمیز کنید!

خانه تکانی فقط مخصوص لوازم خانه و در و دیوار آن نیست بلکه شامل وسایل دم دستی مثل لپ تاپ و تبلت هم میشه. به ویژه که این وسایل امروزه بیشتر از هر وسیله دیگری در طول روز در دست های ما هستند و با آن ها سرو کار داریم. به همین دلیل طبیعی است که خیلی زود کثیف و آلوده شوند و این آلودگی را هم منتقل کنند. در مطلب «چطور گوشی موبایل و تبلت رو تمیز کنیم؟» از تمیز کردن تبلت برای شما گفتیم و امروز می خواهیم درباره روش های صحیح و اصولی تمیز کردن لپ تاپ صحبت کنبم. چون همانطور که می دانید این وسایل الکترونیکی بسیار حساس و ظریف هستند و با کوچکترین اشتباهی ممکن است برای همیشه از بین بروند. با ما همراه باشید.

تمیز کردن لپ تاپ کاری نیست که هر ماه  و هرهفته بخواهید آن را انجام دهید. بلکه سالی دو بار برای این کار کافی است و اگر بیشتر از این انجام دهید ممکن است عمر دستگاه تان کوتاه شود. برای به دست آوردن اطلاعات کافی درباره لپ تاپ و تمیز کردن آن بهتر است پیش از هر چیز دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید، تا اگر مورد خاصی هست که درباره تمام لپ تاپ ها عمومیت ندارد و فقط در مدل لپ تاپ شما وجود دارد از آن مطلع باشید.

مثل تبلت  و گوشی موبایل در تمیز لپ تاپها هم نباید از پارچه های ضخیم و کرکی، پارچه های مخصوص نظافت منزل و … استفاده کرد. به جای این ها باید یک تکه پارچه کتانی که قبلا استفاده شده باشد آماده کنید. محلول پاک کننده شیشه عینک و یک دمنده هوا هم باید تهیه کنید.

بدنه لپ تاپ را با همان پارچه کتانی که با محلول پاک کننده مرطوبش کرده اید تمیز کنید. اما دقت داشته باشید که هیچ وقت اسپری را به صورت مستقیم روی هیچ جای لپ تاپ نپاشید و فقط دستمال را با آن نم دار و مرطوب کنید.

منافذ لپ تاپ مثل سوراخ های هواکش، بلندگوها … را با دمنده هوا تمیز کنید. پورت های لپ تاپ را با استفاده از گاز استریل پاک کنید چون بسیار حساس هستند و در عین حال آلودگی بسیار زیادی را به خود جذب می کنند.

از سایر مواد ضدعفونی که برای تمیز کردن و نطافت منزل به کار می روند برای تمیز کردن لپ تاپ استفاده نکنید. قیمت تاچ پد لپ تاپ را هم می توانید با یک پارچه خشک تمیز کنید. چون مایعات به شدت به این قسمت آسیب می رساند.

برای دیدن قیمت انواع لپ تاپ ها به سایت شیپور صفحه لپ تاپ مراجعه کنید.

در مطالب بعدی نحوه صحیح تمیز کردن نمایشگر و صفحه کلید لپ تاپ را هم خواهیم گفت.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.