بررسی همه جانبه دو خودرو کیا سراتو و تویوتا کرولا مدل ۲۰۱۶

کمپانی های خودروسازی تویوتا از ژاپن و کیا از کره  جنوبی، جزو کمپانی های محبوب در ایران هستند که خودروهایشان از سطح کیفی خوبی برخوردار است و توانسته است مصرف کنندگان را راضی نگه دارد. در این مقاله به بررسی دو خودروی کیا سراتو ۲۰۰۰ مدل ۲۰۱۶ از کمپانی کیا و خودروی تویوتا کرولا GLI از کمپانی تویوتای ژاپن می پردازیم. با شیپور همراه باشید و برای مشاهده قیمت این دو خودرو و سایر خودروها به سایت شیپور صفحه خودرو مراجعه کنید.

خودروی سراتو موتوری ۴ سیلندر دارد که دارای ۱۶ سوپاپ است، موتور خودروی تویوتا کرولا هم از نظر سیلندر و سوپاپ دقیقا مانند سراتو است. اما حجم موتور سراتو ۱۹۹۹ سی سی است در حالی که تویوتا کرولا دارای ۲۰۰۰ سی سی حجم موتور است و حداکثر قدرت در سراتو ۱۷۳ اسب بخار در ۶۵۰۰ دور در دقیقه است و این حداکثر قدرت در تویوتا کرولا ۱۴۳ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. حداکثر گشتاور در خودروی کیاسراتو ۲۰۹ نیوتن متر در ۴۷۰۰ دور در دقیقه است و حداکثر گشتاور خودروی تویوتا کرولا ۱۸۶ نیوتن متر در ۴۲۰۰ دور در دقیقه است.

جعبه دنده خودروی سراتو ۵ سرعته و خودکار است اما خودرو تویوتا کرولا دارای جعبه دنده ۴ سرعته خودکار است. شتاب صفر تا صد سراتو ۱٫۵ ثانیه است اما این شتاب در کرولا ۱۰٫۴ ثانیه است. با داشتن سراتو شما می توانید با حداکثر سرعت ۲۱۰ کیلومتر در ساعت برانید و با خودرو تویوتا کرولا می توانید با حداکثر ۱۹۵ کیلومتر در ساعت رانندگی کنید.

وزن سراتو ۱۲۶۸ کیلوگرم است اما کرولا کمی سنگین تر است چون ۱۲۷۵ کیلوگرم وزن دارد.

سراتو ۴۵۶۰ میلی متر طول، ۱۷۸۰ میلی متر عرض و ۱۴۴۵ میلی متر ارتفاع دارد. در حالی که کرولا ۴۶۲۰ میلی متر طول و ۱۷۷۵ میلی متر عرض و در نهایت ۱۴۶۰ میلی متر ارتفاع دارد.

فاصله بین دو محور در سراتو ۲۶۳۰ میلی متر است و این فاصله در کرولا ۲۵۶۰ میلی متر است. سراتو در داخل شهر ۷٫۷ لیتر در هر صد کیلومتر سوخت مصرف می کند در حالی که کرولا کمی بیشتر به سوخت نیاز دارد و ۸٫۱ لیتر در هر صد کیلومتر داخل شهر سوخت لازم دارد.

خودرو سراتو به صورت ترکیبی ۱۰٫۵ لیتر در هر صد کیلومتر سوخت مصرف می کند و کرولا در هر صد کیلومتر به صورت ترکیبی ۱۰٫۴ لیتر سوخت نیاز دارد.

حجم باک خودرو سراتو ۵۰ لیتر است و باک کرولا هم دارای ظرفیت ۵۵ لیتر است. استاندارد آلایندگی در سراتو یورو ۴ است در حالی که این استاندارد برای کرولا یورو ۵ است.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.