بدون دانستن این نکته ها تلویزیون دست دوم نخرید!

خرید تلویزیون مثل خرید تبلت و موبایل نیست که بیشتر افراد جامعه درباره آن اطلاعات داشته باشند و بتوانند خرید خوبی انجام دهند، به ویژه اگر دنبال خرید نمونه دست دوم آن باشید.

خیلی ها معتقد هستند که خرید لوازم الکترونیکی دست دوم، ریسک زیادی دارد و ممکن است پس از خرید آن مشکلاتی برای خریدار پیش بیاید. اما این موضوع فقط درباره کالاهای دست دوم نیست بلکه اگر بدون داشتن آگاهی کافی برای خرید هر نوع کالایی اقدام کنید ممکن است در آخر ضرر کنید و از خریدتان راضی نباشید. کالاهای دست دوم هم همینطور هستند یعنی اگر با آگاهی کافی اقدام به خرید یک کالای دست دوم حتی از نوع الکترونیکی آن اقدام کنید مطمئن باشید هرگز متضرر نخواهید شد.

اما برای خرید تلویزیون دست دوم چه نکاتی را باید مد نظر داشت؟

اول از همه اینکه فروشنده کالا را بشناسید، اگر تلویزیون را از مصرف کننده بخرید بهتر است. چون مصرف کننده ها میزان ریسک خرید را پایین می آورند. به این معنی که مصرف کننده اولی و اصلی درباره استفاده از تلویزیون به اندازه کافی اطلاع دارد که به شما منتقل کند و خودش اولین مصرف کننده بوده است بنابراین تلویزیون اصطلاحا چندین دست نگشته است.

علاوه بر این شما می توانید از مصرف کننده اصلی، جعبه تلویزیون، دفترچه راهنما و حتی ضمانت نامه آن را هم دریافت کنید.

حتما تلویزیون را روشن کنید و با آن کار کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. هنگام خرید تلویزیون دست دوم توجه داشته باشید که همه جای آن را خوب بررسی کنید تا شکستگی، ترک خوردگی و … نداشته باشد. صفحه آن را در دو حالت خاموش و روشن به دقت ببینید تا در پیکسل های آن پیکسل سوخته وجود نداشته باشد.

اگر تلویزیون مورد نظر لامپی است، بدنه آن را به دقت بررسی کنید و روی آن دست بکشید تا از نبود برآمدگی حاصل از خیس شدن تلویزیون مطمئن شوید.

در صورت نیاز همراه فروشنده و تلویزیون به یک کارشناس خبره مراجعه کنید تا او سلامت و قیمت تلویزیون را تایید کند.

از فروشنده بخواهید تا نحوه کار کردن با آن را برای تان توضیح دهد و در آخر نشانی و شماره تماس فروشنده را ذخیره کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید با او تماس بگیرید.

برای دیدن قیمت انواع تلویزیون دست دوم به سایت شیپور صفحه تلویزیون مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.