پیش از انجام این کارها گوشی موبایل را نفروشید!

وابستگی ما و گوشی های موبایل به شکلی درآمده که اگر گوشی موبایل مان را از دست بدهیم، گمش کنیم یا دزدیده شود حتما جدا از زیان مالی که خواهیم دید متحمل خسارت های دیگری هم خواهیم شد. اطلاعات مهم شخصی و غیر شخصی که نباید دست کسی دیگری جز خودمان باشد، مثل عکس ها، فیلم ها، فایل های صوتی، یادداشت ها، شماره تلفن ها، اسکرین شات های بسیار مهم که ممکن است مدرک خاصی باشند، رسیدهای پرداخت های الکترونیک، فایل هایی که مربوط به کار و درس مان می شود و برای مان بسیار مهم است، شماره تلفن ها، پیام ها، حساب های شبکه های اجتماعی و سایر حساب ها و ده ها مورد دیگری که همگی بسیار مهم هستند و البته این که دست چه کسی هم باشند گاهی بیشتر از خود فایل ها و اطلاعات اهمیت پیدا می کند.

بنابراین محافظت از این اطلاعات خیلی ضروری و حیاتی است. به ویژه زمانی که گوشی را به شخص دیگری می دهیم که از آن استفاده کند یا آن را می فروشیم.

رایج ترین کاری که همه افراد زمان واگذار کردن گوشی برای حفظ اطلاعات انجام می دهند، برداشتن کارت حافظه و برگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه است با این تصور که تمام اطلاعاتشان پاک شده است و می توانند گوشی موبایل را بفروشند. اما باید توجه داشت که تمام راه هایی که برای پاک کردن اطلاعات گوشی موبایل در خود آن وجود دارد تنها بک کار انجام می دهند و آن اینکه آدرس اطلاعات را از دید کاربر پنهان می کنند یا آن را به لایه دیگری از حافظه منتقل می کنند و در هر صورت این اطلاعات از بین نمی رود و می توان آن را دوباره بازیابی کرد و این یعنی یک خطر بسیار بزرگ.

برای پاک کردن کامل تمامی اطلاعاتی که روی موبایل دارید باید از نرم افزارهای ویژه این کار مثل  اپلیکیشن Secure Eraser که بسیار کاربردی است استفاده کنید. پیش از این هم بهتر است ذخیره اطلاعات گوشی موبایل تان را روی حافظه جانبی تنظیم کنید نه حافظه داخلی، تا هنگام فروش یا واگذاری گوشی به راحتی بتوانید با خارج کردن کارت حافظه تمام اطلاعات تان را بردارید و بعد از آن هم بازگشت به تنظیمات کارخانه را انجام دهید البته در این مرحله هم باید توجه داشته باشید که گزینه حفظ رمزهای عبور و سایر اطلاعات امنیتی را غیر فعال کنید.

تهیه نسخه پشتیبان یا همان بک آپ گوشی را فراموش نکنید چون در انتقال اطلاعات تان بسیار مفید خواهد بود. تا جایی که امکان دارد حافظه جانبی گوشی موبایل را به کسی دیگر واگذار نکنید.

برای دیدن قیمت انواع گوشی موبایل به سایت شیپور صفحه گوشی موبایل مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.