دوربین دارید اما استفاده نمی کنید؟اینجا تبدیل به پولش کنید!

هر سال ما به مناسبت های مختلف از جمله روز تولد، عید نوروز، موفقیت های درسی و شغلی، سالگرد ازدواج و روز ولنتاین هدایایی دریافت می کنیم که بعضی از این هدیه ها اگرچه بر اساس علایق ما، خریداری می شوند اما ممکن است هرگز مورد استفاده قرار نگیرند.
یکی از این هدیه ها، دوربین عکاسی بود که دوستم کادو گرفته بود. استفاده از یک دوربین عکاسی بیشتر از علاقه، نیازمند تخصص و وقت گذاشتن هست. به همین دلیل دوست من تقریباً جز چند باری که در مهمانی ها حضور داشت، از دوربینش استفاده نکرد. مشغله کاری و درسی هم اجازه نمی داد که کلاس آموزش عکاسی ثبت نام کند. ضمن اینکه یک عکاس نیاز دارد برای سوژه های مناسب بخشی از زمانش را در سفر و یا دست کم در نقاط مختلف شهر بگذراند.
برای همین تصمیم گرفت دوربین را بفروشد. این تصمیم زمانی گرفته شد که تمامی دوستانم توافق کردند در یک تور گردشگری یک هفته ای ثبت نام کنند. اما مخارج سفر کمی زیاد بود. به همین دلیل دوست من تصمیم گرفت دوربینی که مدتی بود حتی از قابش خارج نشده بود را بفروشد. شاید به کار یک آدم با ذوق و استعداد می آمد!
من دیرتر از سایر دوستانم از قضیه مطلع شدم و در این مدت آنها دوربین را به چند مغازه برده بودند. پیدا کردن فروشگاهی که اجناس دست دوم عکاسی بفروشد کار سختی بود. خریدارها برای کسب سود از راه فروش دوربین دست دوم، قیمت پایینی را پیشنهاد می دادند و در یک مورد هم فروشنده از دوستم خواسته بود دوربین را تا زمانی که مشتری برایش پیدا نشده همان‌جا پشت ویترین بگذارد چون خودش تمایلی به خرید آن نداشت. سایر مغازه های وسایل عکاسی هم ترجیح می دادند اجناس نو خود را به مشتری عرضه کنند تا سود بیشتری ببرند.
فکر آگهی در دانشکده های هنر و خوابگاه ها هم نتیجه نداشت. زیرا اولین ایراد کار محدود بودن افرادی بود که با آگهی روبرو می شدند. در نتیجه جز یک پیشنهاد خرید که آن‌هم بر سر قیمت توافقی صورت نگرفت، هیچ استقبال دیگری از دوربین نشد. آگهی در مجلات و یا نیازمندی های روزنامه ها هم پر خرج بود.
تقریباً دوستم مأیوس شده بود که من از موضوع مطلع شدم. پیش از این من برای تهیه وسایل لازم خانه ام به فکر استفاده از وسایل دست دوم افتاده بودم. برای همین می دانستم سایت هایی فروش لوازم دست دو مثل سایت شیپور می تواند راه گشای کار باشد.
مزایای این شیوه آگهی در رایگان بودن و منقضی نشدن آگهی تا مدت زمان طولانی، برخورداری از گستره افرادی که با آگهی روبرو می شدند و حل مشکل محدودیت اشخاص آگاه شونده از محصول، عدم نیاز به امانت گذاشتن دوربین در جایی که چندان مطمئن نبودیم و رضایت از فروش دوربین به قیمت مورد توافق دو طرف بدون پرداخت پولی به واسطه بود. در واقع با توجه به این مزایا بود که دوربین به سرعت فروش رفت.
فروش های اینترنتی در سال های اخیر به علت افزایش تعداد کاربران نت، رو به فزونی است. کمترین زمان برای فروش محصول و حل معضل سود واسطه ها که منجر به گرانی اجناس می شود از مهمترین فواید این روش است. در گذشته سمساری ها اجناس دست دوم را به کمترین قیمت می خریدند و بعد با کمی تعمیرات و زیبا سازی، آنها را بعضا با دو برابر قیمت خرید می فروختند.
اما امروزه این مشکل با به وجود آمدن سایت های فروش لوازم دست دوم مانند سایت شیپور حل شده است. سایت شیپور با درج آگهی اجناس دست دوم شما، مشکل پرداخت هزینه تبلیغات را حل کرده و به دلیل بازدید بالای روزانه از آن، کالای شما با تعداد زیادی از خریداران روبرو می شود.
این مسئله به ویژه در فروش اجناسی مانند ظروف عتیقه، صنایع دستی، دوربین های عکاسی و ابزار موسیقی، خود را نشان می دهد. علت این مسئله در قیمت بالا و یا طرفداران خاص و اندکشان است. طبیعتاً اگر دوست من یک جفت کفش ورزشی هدیه گرفته بود و تصمیم داشت آن را بفروشد، در عرض چند ساعت چند دست فروش آن را می خریدند. اما فروش یک دوربین عکاسی مخاطب خاص خود را می طلبد.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.