آیا حیوان خانگی تنهایی ام را پر می کند؟

اول به خاطر دانشگاه و بعد به خاطر کارم مجبور شدم از خونه دور شم و زندگی تنها و مستقلی رو پیش بگیرم. وقتی تصمیم گرفتم به خاطر شرایط روحیم و آرامش بیشترم، تنها و بدون هم خونه، آپارتمان اجاره کنم، میدونستم باید برای جلوگیری از ایجاد حس تنهایی واسه خودم تفریح، سرگرمی و گهگاهی مهمونی ترتیب بدم.
این روش ها چند ماه اول خوب بود ولی کم کم، تنها زندگی کردن اثر خودش رو گذاشت و یه وقت هایی حتی حس گذروندن آخر هفته رو بیرون از خونه نداشتم. باید فکری می کردم. یه مدتی سعی کردم وقتم رو بیشتر با اینترنت و جستجو توی سایت های مختلف بگذرونم. اما از اونجایی که من توی محل کار هم تمام وقت چشمم به مانتیور بود، سعی کردم زیاد به کار با کامپیوتر عادت نکنم.
تو همین اثنا، خواهرم بهم گفت چون خونه جدیدشون حیاط بزرگ و باغچه داره، می خواد یه خرگوش بخره. همین موضوع باعث شد که منم به فکر بیافتم تا برای رفع تنهایی هام، یه حیوان خانگی داشته باشم. اما خب، کل آپارتمان من ۴۵ متر بیشتر نبود و تا شعاع دو کیلومتری خونه ام هم، هیچ پارکی وجود نداشت که بشه گاهی حیوان رو ببرم گردش.
با وجود این، فکر یه هم خونه کوچولو تو ذهنم موند. تا اینکه یه روز شروع کردم به جستجو در مورد حیواناتی که میشه توی خونه نگهداری کرد. تو این گشتن ها بود که به دو تا مطلب جالب در مورد حیوانات خانگی با عناوین ” حیوانات خانگی رو بشناسیم!” توی سایت شیپور برخوردم که اطلاعات خوبی به من داد.
راستش من دقیقا براساس این نوشته و همچنین مطالب دیگه ای که توی همین سایت در مورد حیوان خانگی بود، تصمیم گرفتم که چه نوع حیوانی توی خونه نگهدارم. این طور که از قضایا برمی اومد من نمی تونستم گربه یا همستر بخرم. خرگوش هم که اصلا جزو حیوانات خانگی محسوب نمی شد و نگهدای اون توی خونه اونم از نوع آپارتمانش، بیشتر یه نوع حیوان آزاری بود.
واسه همین جستجوهام رو به پرنده ها محدود کردم. از بین گونه های مختلف پرنده، به نظرم فنچ از همه جالب تر اومد. وقتی تصمیم من نهایی شد، با خودم قرار گذاشتم فردا عصر بعد از اتمام کارم برم پرنده فروشی، که یهو به ذهنم رسید بد نیست جستجویی هم در مورد پرنده فروشی ها بکنم. اونجا متوجه شدم سایت شیپور فقط مربوط به ارائه اطلاعات نیست و از همین جا هم میشه حیوانی که مدنظر هست رو خرید البته به شرطی که آگهی فروش از اون نوع حیوان درج شده باشه.
خلاصه اینکه من بعد از گذشت یه هفته از این ماجرا از طریق همین سایت یه جفت فنچ و قفس خریدم. الانم کنار پنجره تراس توی قفس دارن جیک جیک میکنن. راستش از وقتی این پرنده ها اومدن توی خونه ساکت من، فضای جدیدی برام به وجود اومده اما به نظرم حیوان خانگی هر قدر هم بشه باهاش ارتباط برقرار کرد، نمی تونه جای ارتباط آدمی رو بگیره.
این قضیه در مورد گربه ها به عنوان خانگی ترین حیوانات هم صادقه. واقعا اشخاصی که از سر تنهایی به نگهداری حیوان روی میارن، باید متوجه باشن که درد و دل کردن، ابراز احساسات و تبادل اطلاعات چیزایی نیستن که موجود زنده ای جز انسان براش قابل درک باشه.
با این وجود، اگه زمانی تصمیم گرفتین مثل من یه حیوان خانگی داشته باشین یا دنبال خرید وسایل جانبی اون بودین، می تونین از شیپور کمک بگیرین. در ضمن اگه هم یه روز دیگه دلتون نخواست از حیوانی که دارین نگهداری کنین، لطفا همین طوری تو خیابون و پارک رهاش نکنین. می تونین خیلی راحت و مجانی تو سایت  شیپور آگهی فروش یا واگذاری براش بزنین.

1 نظر
  1. مینا می گوید

    آخرش که گفتی رهاش نکنیدخیلی خوب بودولی مراقب باشیدخیلیها حیوان خانگی دلبندشماروبرای خوراک ماروسوسمارشون میگیرن درضمن دوست عزیز اگه بایه گربه زندگی میکردی میفهمیدی چقدربافنچت فرق میکنه وعمرادیگه وقت نمیکنی بامادرتم حرف بزنی

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.