در خانه تکانی امسال بخاری ها را به انباری نفرستید!

تنها یک ماه و نیم از فصل سرما باقی مانده است. هر چند این روزها هوا خیلی سرد شده است اما این سرما تا بیست، سی روز دیگر بیشتر باقی نمی ماند و بعد از آن هوا رو به گرمی می رود.

با تغییرات اقلیمی این چند سال اخیر در دنیا، دیگر اسفندماه جزو زمستان به حساب نمی آید و بهار است، خرداد ماه هم دیگر بهار نیست و تابستان است. خیلی ها از الان در حال خانه تکانی هستند یا تازه این کار را شروع کرده اند. معمولا در خانه تکانی ها و با گرم شدن هوا، بخاری ها به انباری فرستاده می شوند و تا دوباره به آن ها نیاز پیدا شود.

اما اگر کسی به فکر تعویض خانه باشد و در خانه جدید هم شوفاژ یا شومینه برای گرمایش وجود داشته باشد، تکلیف این بخاری چیست؟ باید تا سال ها و سال ها گوشه انباری بماند و از نم و نای آن زنگ بزند؟ شیشه اش بشکند، شیلینگ و لوازم جانبی اش گم شود؟ و در نهایت یک وسیله سالم و کارآمدی مثل بخاری بدون استفاده بماند و خراب شود؟ این یعنی اسراف و استفاده نکردن از داشته هایمان.

اما برای جلوگیری از این وضعیت چه کاری می توان کرد؟ بخاری را بگذاریم دم در؟ بدهیم به سمسارها و …؟ چرا باید این کار را بکنیم در حالی می توان پول خرید همین بخاری را دوباره برگرداند و در جای ضروری دیگری صرف کرد؟ می توان در حین خانه تکانی و جابه جایی دستی به سر و روی آن کشید، تمیزش کرد و عیب و ایرادهایش را گرفت. چند عکس واقعی و گویا از آن انداخت و با یک توضیح و عنوان مناسب در قالب یک آگهی رایگان در سایت شیپور آن را فروخت. بدون پرداخت هیچ هزینه و صرف هیچ زمان و انرژی اضافی! به همین سرعت و راحتی می توان یک بخاری را که دیگر برای ما استفاده ای ندارد، اما می تواند در زمستان سال بعد خانه یک خانواده را گرم کند فروخت و از پول آن برای مصارف ضروری دیگری استفاده کرد. این یعنی استفاده صحیح از داشته هایمان و اسراف نکردن. یعنی یک انباری خلوت برای باقی وسایل. یعنی حیف نشدن یک سرمایه کوچک مثل بخاری. امسال در هنگام خانه تکانی به وسایل خانه و انباری به چشم یک سرمایه کوچک نگاه کنید که کم کم بزرگ می شود و که می توان برای آن یک تصمیم بزرگ گرفت. برای دیدن قیمت انواع بخاری ها به سایت شیپور صفحه بخاری مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.