لباس شب ساتن رو دور نیاندازید!

یکی از مهمترین مسائل یک خانم شیک پوش، به روز بودن و جدید بودن لباس هایی هست که باید برای هر مهمانی و مجلس در اختیار داشته باشد. اینکه خانم ها مایلند در هر مراسم یک لباس متفاوت و جدید بپوشند، در اکثر قریب به اتفاق خانم ها مشترک است. اما از این میان تنها عده معدودی قادرند در هر جشن و مجلسی با ظاهری تازه حضور پیدا کنند. علت این مساله در گران بودن لباس های شب و مهمانی است. به همین دلیل، خانم ها مجبورند گاهی چندین مرتبه از یک لباس شب استفاده کنند.
اما ما در بلاگ شیپور، مطلبی با عنوان «راه های تبدیل کردن یک لباس شب زمستانی به لباس بهاره» منتشر کردیم که در آن شیوه های به روز کردن یک لباس شب کاملا فصلی را آموزش دادیم. روشی که می توانست در هزینه های شما برای خرید لباس مهمانی جدید، صرفه جویی زیادی ایجاد کند.
الان تصمیم داریم در این قسمت پیرامون راه های به روز کردن یک لباس شب ساتن صحبت کنیم. علت انتخاب لباس شبی از جنس ساتن، طرفداران زیادی است که این نوع پارچه دارد. از این رو به طور حتم هر خانمی می تواند یک لباس شب ساتن را در کمد لباس هایش بیابد.
البته هر خانمی علاوه به روش های زیر، بسته به سلیقه و ایده های خود نیز می تواند در لباسش تغییراتی ایجاد کند.
اگر لباس شب شما یک لباس بلند (ماکسی) است می توانید با افزودن پارچه های حریر ساده به قسمت کمر لباس، شکل تازه ای به آن بدهید. در این مدل، حریر را می توانید از پشت دامن به لباس اضافه کنید و یا حریر را به شکل چین دار از پشت دامن به جلو بدوزید تا حریرها به صورت چند حلقه در اطراف لباس، قرار بگیرند.
این کار را می توانید در قسمت بالاتنه نیز به صورت افزودن آستین های حریر، انجام دهید.
اگر لباس شب شما دکلته است، می توایند در قسمت زیر سینه از جنس خود پارچه و یا با حریر، کمری به عرض پنج سانتی متر بدوزید.
در صورت ساده بودن لباس شب، می توانید با خرج کمی حوصله آن را منجوق و سنگ دوزی کنید. اگر برای این کار طرح های بزرگی را انتخاب کنید که بخشی از لباس را پوشش دهد، لباس شما ظاهر متفاوتی پیدا خواهد کرد.
برای لباس های شب کوتاه هم ایده ای داریم. می توانید از قسمت انتهایی دامن، حریرهایی به صورت دامنی کاملا پرچین به لباس اضافه کنید. این مدل به ویژه برای لباس هایی ساتنی که طرح دار هستند، توصیه می شود.
اگر هم مایلید به طور کلی در لباس تغییر ایجاد کنید، به شما پیشنهاد می شود، دامن لباس را از بالاتنه جدا کنید. حالا برای این دامن ساتن پرچین، یک نیم تنه بدوزید. برای این کار از گیپورهای طرح دار استفاده کنید. همچنین می توانید برای این دامن، یک بالاتنه آستین دار انتخاب کنید که کاملا روی دامن قرار می گیرد. طوری که در نگاه اول، به شکل پیراهن به نظر برسد.
شیوه برعکس این راه کار هم مناسب است. به این صورت که دامن ساتن را با دامنی گیپور یا حریر و متفاوت از شکل قبلی، جایگزین کنید. به این صورت که اگر دامن لباس شما پر چین است، دامن جدید را یک دامن چسبان کوتاه برگزینید.
راه دیگری که برای تغییر در لباس شب ساتن ارائه می شود، اضافه کردن گیپوری پر نقش و نگار به روی لباس است. این راهکار تنها به کار لباسی می خورد که جنس ساتن آن کاملا ساده باشد. ضمن آنکه این شیوه نیاز به مهارت دارد. زیرا با دوختن آستین، بالاتنه و دامن گیپور بر روی لباس، پارچه ساتن را به صورت زیره لباس درخواهد آورد.
و در نهایت اگر شما دوست داشتید لباس شب نو و بعضا گران قیمتتان را تبدیل به پول کنید، می توانید با آگهی کردن در سایت شیپور، با قیمتی خوب بفروشید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.