رابطه مستقیم پارک دوبل با ماشین قدیمی!

با اینکه در خیلی از موارد روزمره دیگر فاصله‌ای میان زن و مرد نیست و بر خلاف سال‌های دور، خانم ها ثابت کرده‌اند که می‌توانند از عهده وظایف مردانه هم به خوبی بر آیند ولی بازهم برخی از علایق و سلایق به توانایی‌ها و تفکرات ذاتی افراد ارتباط دارد که می‌تواند به نوع جنسیت آنها وابسته باشد.
بسیاری از کارها را که اسمشان را می‌شنویم، بی درنگ ذهنمان به سراغ مردان یا زنان می‌رود. به عنوان مثال آشپزی یا خیاطی که خیلی زود فکر می کنیم کارهای زنانه هستند، غافل از اینکه مردان می‌توانند آشپز یا خیاط قابلی باشند و بالعکس این موضوع نیز صادق است و برای مثال مدیریت یا فروشندگی به نظر شغل‌های مردانه‌ای هستند که زنان نیز می‌توانند به خوبی از عهده آنها برآیند.
اما در بعضی از زمینه‌ها واقعا باید به شرایط فیزیولوژیک و جنسیت افراد توجه ویژه‌ای داشت. چون پیامدهای این موضوع خیلی مهم است. به عنوان مثال زنان منظم، جزئی‌نگر و احساساتی هستند در حالی که مردان کلی‌نگر و منطقی هستند و تصمیمات را بیشتر از روی تفکر اتخاذ می‌کنند.
در بعضی موارد هم واقعا نمی‌توان تصور کرد که در جایگاه‌های مشخصی به عنوان مثال رانندگی کامیون و خودروهای سنگین، رانندگی اتوبوس یا ون و مواردی از این دست جای زنان و مردان عوض شود. به طور کلی انگار برخی از موضوعات را نمی‌توان به همین راحتی قبول کرد.
شاید شما از هر ۱۰ مردی که سوال بپرسید تنها یکی از آنها به سختی رانندگی زنان را قبول داشته باشد، چون ثابت شده که رانندگی مردها، تصمیم‌گیری آنها در لحظه و فراگیری اصول فنی برای آنها راحت‌تر است. عشق به خودرو را باید یک موضوع مردانه دانست که از همان کودکی در ذهن انسان رشد می‌یابد. ولی رانندگان زن زیادی داریم که نه تنها توانایی‌های زیادی دارند بلکه می‌توانند حتی مقام‌های قهرمانی کسب کنند.
اصولا خانم‌ها دوست دارند برای انجام کارهای شخصی، سفرهای درون شهری یا چشم رو هم چشمی ماشین داشته باشند. اصلا حوصله انجام کارهای فنی را ندارند و اگر خودرو پنچر شود یا جوش بیاورد، به جای اینکه آچار به دست شوند، شاید اشک بریزند و شاید هم به سراغ امدادخودرو بروند.
علاقه به نوع خودرو هم از اینجا نشات می‌گیرد. خانم‌ها کلا خودروهای جمع و جور، زیبا و بی‌دردسر را می‌پسندند و طبیعی است با توجه به قدیمی‌بودن یک خودروی کلاسیک سراغ آنها نروند. ماشین قدیمی ها از جمله مدل‌هایی هستند که عمری از آنها گذشته و معمولا ظاهری عضلانی و زمخت دارند، شرایط تعمیر و نگهداری آنها بسیار دشوار است، رانندگی با آنها مهارت‌ها خاصی می‌خواهد، پیداکردن لوازم یدکی و تعمیرگاه مناسب برای آنها سخت خواهد بود، مصرف بالایی دارند، آپشن‌های آنها کم است، خبری از فناوری‌های روز که رانندگی زنان را ساده‌تر می‌کند نیست و ضمن اینکه اطلاعات نسبت به آنها در خانم‌ها کمتر است.
به همین دلیل است که شما کمتر زنی را می‌بینید که به سراغ خودروهای آمریکایی، آلمانی یا ژاپنی قدیمی برود و مشکلات بالا را به جان بخرد تا بتواند با سختی مثلا با یک شورولت کامارو ۱۹۷۷ در خیابان‌های شلوغ تهران رانندگی کنند.
شاید خانم‌ها ۱۰ ساعت در مجتمع‌های تجاری مشغول خرید باشند ولی مطمئن باشید حتی یک دقیقه حوصله ندارند دنبال دردسرهای یک ماشین قدیمی باشند!
پس هر وقت اگر یک پارک دوبل تر و تمیز از یک خانم دیدید، می‌توانید باور کنید که وقت این رسیده که آنها کلاسیک‌باز شوند!
البته اگر یه ماشین قدیمی دارین میتونین مطلب چطوری یه خودروی کلاسیک رو سرپا کنیم؟ رو بخونین و بعد از سرپا کردن ماشین اون رو توی شیپور آگهی کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.