موتور سیکلت الکتریکی Eva تولید جدید کمپانی انرژیکا

موتور سیکلت وسیله محبوبی است که مناسب روزهایی است که ترافیک، مردم یک شهر را زمین گیر می کند. کوچک بودن و سواری راحت از مزایای استفاده از این وسیله نقلیه است. درکل هیجان بالای استفاده از موتور سیکلت در پیست ها و این که مجبور نیستی در خیابان ها، پشت ماشین ها صبر کنی، مزیت های کمی نیست که بشود از آنها دل کند.
در کنار این موضوع توجه مردم دنیا به محیط زیست واستفاده نکردن از سوخت های فسیلی موضوعی فراگیر در عرصه صنعت است. از همین رو ساخت خودروها و موتور سیکلت های برقی پدیده عجیبی برای امروز نیست. برای مثال کمپانی پورشه هم برنامه ای برای ساخت یک خودروی تمام الکتریکی دارد. می توانید در متن «اولین خودرو تمام الکتریکی پورشه را ببینید!» با این خودرو بیشتر آشنا شوید.
کمپانی ایتالیایی انرژیکا که در حوزه طراحی و ساخت موتور سیکلت های برقی فعالیت دارد، به تازگی یک موتورسیکلت الکتریکی به نام Eva را روانه بازار نموده که قادر است با یک بار شارژ ۲۰۰ کیلومتر را طی کند.
اوا موتور سیکلت برقی این کمپانی به دنبال نمونه موتور سیکلت Ego به عنوان دومین مدل تولیدی معرفی شد. در شهر مودنا، در کل موتور سیکلت ساخت ایتالیا، اوا که شبیه به نسخه ای از موتور سیکلت اگو است، می تواند مسافت بیشتری را طی کند و احساس راحت تری به عنوان یک موتور سیکلت استریت فایتر به سوار خود می دهد.
کمپانی موتور سیکلت انرژیکا خروجی گروه CRP به حساب می آید. کمپانی ایتالیایی با سابقه ای طولانی در عرصه تجهیزات موتور سیکلت مسابقه ای و از پایه گذاران صنعت موتور سیکلت الکتریکی در اروپا است. اولین موتور سیکلت خروجی خط تولید شهر مودنا توسط این کمپانی، موتور سیکلت اگو بود. اگو موتور سیکلت اسپرت ایتالیایی توربو شارژ عملکرد چشم گیر و مناسبی داشت.
موتور سیکلت برقی اوا، دومین مدل کمپانی انرژیکا به عنوان یک نمونه در EICMA سال گذشته رونمایی شد. پرده برداشتن از این محصول نشان داد، این موتور سیکلت از خیلی جهات به خصوص ویژگی های فنی، شبیه به نمونه قبلی کمپانی یعنی اگو است. اما در EICMA امسال انرژیکا این موتور سیکلت رو با خصوصیاتی کمتر از نسخه ایده آل در موتور معرفی کرد.
موتور مغناطیسی AC موتور سیکلت اوا توان خروجی ۹۵ اسب بخار ( نزدیک به ۷۱ کیلووات) و گشتاور ۴/۱۲۵ پوند فوت ( نزدیک به ۱۷۰ نیوتون متر) دارد. در حالت سوپربایک این توان به ۱۳۶ اسب بخار (نزدیک به ۱۰۰ کیلووات) و گشتاور به ۸/۱۴۳ پوند فوت (نزدیک به ۱۹۵ نیوتون متر) می رسد. توان از طریق یک انتقال سرعت و یک درایو نهایی زنجیره ای به چرخ عقب منتقل می شود. سرعت بیشینه موتور سیکلت به سرعت ۱۲۴ ساعت در مایل ( ۲۰۰ کیلومتر در ساعت) می رسد که برای یک موتور سیکلت میزان سرعتی مناسب است. سرعتی بیش تر از این حد در حین موتور سواری برای شخص راننده هیچ گونه محافظت آیرودینامیکی را تضمین نمی کند.
نمایشگرهای واحد کنترل وسیله نقلیه، تنظیم باتری، معکوس کننده، شارژر و ABS 4 مدل رانندگی رو به سوار پیشنهاد می دهند. این ۴ مدل شامل حالت های شهری، سازگار با محیط زیست، بارانی و ورزشی است. همین طور چهار حالت تنظیم برای ترمز موتور سیکلت تعبیه شده است، حالت های کم، متوسط، زیاد و خاموش. بیشترین مسافتی که اوا می تواند طی کند در حالت سازگار با محیط زیست یا اکو امکان پذیر است. اما با استفاده از حالت اسپرت یا ورزشی می توانید از بیشینه سرعت موتور سیکلت استفاده کنید.

موتور سیکلت از یک باتری ۷/۱۱ کیلو واتی استفاده می کند که به طور نظری ۱۲۰۰ چرخه را در شارژ طی می کند. این باتری به راحتی در ۵/۳ ساعت توسط یک پریز استاندارد برق شارژ می شود. اوا می تواند از فناوری شارژ سریع هم استفاده کند. با این فناوری موتور سیکلت در مدت زمان ۳۰ دقیقه، ۸۰ درصد ظرفیت باتری خود را تکمیل می کند. البته برای این موضوع باید از پریز برقی استفاده بشود که جریان برق آن به ۶۰ آمپر برسد.
موتور سیکلت اوا از بیشتر خصوصیات اگو استفاده می کند. دنده های اگو، بدنه لوله ای استیل، ترمزهای Brembo و شوک عقب Bitubo که به طور کامل قابل تنظیم است. تنها تفاوت ایجاد شده در این است که در سال گذشته در EICMA نمونه رونمایی شده از اوا از دوشاخ Marzocchi استفاده می کرد. اما به طور غافل گیرکننده ای انرژیکا از دوشاخ ۴۳ میلی متر واحد Ohlins برای تولید جدید خودش استفاده کرده است.
درباره قیمت هنوز اطلاعات رسمی در دست نیست. اما انتظار می رود اوا قیمتی حدود ۲۵ هزار یورو نزدیک به ۹۳ میلیون تومان ایران داشته باشد. انرژیکا اعلام کرده این محصول در سال ۲۰۱۶ میلادی وارد بازار می شود و در دو رنگ سبز و آبی تیره در دسترس مشتری ها قرار خواهد گرفت.
برای خرید و فروش موتور ، به سایت شیپور مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.