هر آنچه که پیش از خرید یک جاروبرقی باید بدانید!

جاروبرقی وسیله ای است که شاید هر روز از آن استفاده نکنیم اما هرهفته حداقل یک یا دو بار از آن استفاده می کنیم و بدون آن نظافت منزل معنی ندارد! خرید این وسیله هم دقت زیادی نیاز دارد چون چندین سال یکبار آن را می خریم و هزینه نسبتا زیادی هم برای مان در بر دارد و به راحتی نمی توان برای خرید آن اقدام کرد. با شیپور همراه باشید تا نکته های خرید جاروبرقی را با هم بررسی کنیم.

اگر پیش از خرید جاروبرقی تازه قصد دارید جاروی قبلی تان را بفروشید می توانید یک آگهی رایگان در شیپور ثبت کنید.

هنگام خرید جاروبرقی به چه چیزهایی باید توجه کنیم؟

اولین چیزی که در انتخاب این وسیله مورد بررسی قرار می گیرد توان موتور آن است که با واحد وات مشخص می شود و هر چه عدد آن  بالاتر باشد جاروبرقی قدرتمند تر است. جاروهای هزار و هشتصد واتی برای آپارتمان پنجاه تا هفتاد متری بسیار مناسب هستند.

این توان موتور بر قدرت مکش جارو که دومین معیار مهم است هم تاثیر مستقیم دارد با این تفاوت که این قدرت قابل تنظیم است و می توان آن را از مقدار کم تا زیاد تنظیم کرد.

اگر خودتان توان جسمی خیلی بالایی ندارید حتما به معیار سوم که وزن جارو است توجه کنید. چون هنگامی که می خواهید آن را جابه جا کنید یا روی زمین بکشید با این که جاروها چرخ دار هستند و حرکت آن ها راحت است اما سنگینی شان باز هم مشکل ایجاد می کند و بسیار آزار دهنده است پس جاروی خیلی سنگین انتخاب نکنید.  دقت داشته باشید که سنگین بودن لوله های جاروبرقی هم به اندازه سنگین بودن وزن خودش آزار دهنده است چون قدرت حرکت و چرخش جارو را که بسیار مهم است، کم می کند.

به میزان بلندی سیم جارو هم توجه ویژه داشته باشید به خصوص اگر منزل تان بزرگ است یا راهرو دارد یا اگر حتی پریز برق آن کم است، چون در این صورت حتما باید جارویی انتخاب کنید که کابل آن خیلی بلند باشد و بتوانید با یک بار اتصال آن به یک پریز برق همه جای خانه را تمیز کنید و نیاز نباشد که دائم آن را از برق بکشید و دوباره در جای دیگری به برق بزنید.

میزان صدای این وسیله هم خیلی مهم است اگر در خانه نوزاد یا سالمند دارید یا خودتان اعصاب قوی ندارید حتما توجه داشته باشید که باید جاروی کم صدا انتخاب کنید چون جارو بسته به میزان کثیفی خانه یا بزرگی آن می باید مدتی روشن باشد و شما و دیگران باید صدای آن را تحمل کنید.

الان در بیشتر جاروها کیسه های یک بار مصرف یا قابل تعویض وجود دارد و می توانید هر چندوقت یکبار آن را عوض کنید، خوبی این کیسه ها این است که مثلا اگر مجبور باشید خرده شیشه ها را با جارو جمع کنید نیازی نیست نگران خالی کردن کیسه آن یا پاره شدندش باشید، چون می توانید کیسه را همانطوری دور بیاندازید. البته بعضی جاروها هم کیسه ندارند و زباله ها را فشرده می کنند. اما اگر خودتان یا اعضای خانواده ریه های حساسی دارید از این نوع جاروها نخرید چون تمیز کردن آن به ریه های حساس آسیب می زند. همینطور جارویی انتخاب کنید که فیلترهایش هوایی که از آن بیرون می آید را تصفیه کند.

اگر مبل ها، و تمام گوشه و کنار خانه و وسایل را با جاروبرقی تمیز می کنید حتما نمونه ای را انتخاب کنید که چندین برس مخصوص برای هر یک از موارد دارد.

همینطور اگر مایعات را هم با جارو تمیز می کنید، نمونه هایی را که قابلیت مکش مایعات و جداسازی آن از جامدات را دارند در نظر داشته باشید.

برای دیدن قیمت انواع جاروهای دست دوم و نو به سایت شیپور صفحه جاروبرقی مراجعه کنید.

1 نظر
  1. ghatebank می گوید

    ممنون از مطالب عالی

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.