افزایش عمر جارو برقی با رعایت این نکته ها!

قدیم تر ها مادرها و یا مادربزرگ هامون برای تمیز کردن خونه از جاروهای دستی استفاده می کردن. جاروهایی که در واقع نوعی گیاه بودن که با دسته کردن و بستن یه پارچه به دور ساقه اون گیاه، به عنوان جارو ازش کمک می گرفتن. اما الان جز برای رفت و روب حیاط اونم توی بعضی خونه ها، دیگه از این جاروها خبری نیست.
حالا مردم از جارو برقی و جارو شارژی های کوچیک واسه نظافت داخل خونه استفاده می کنن. به همین دلیل این کالای برقی، جزء ضروری ترین و پرکاربردترین وسایل خونه به حساب میاد که توی روزای عید نیاز بهش بیشترم میشه. پس باید بدونیم با جارو برقی چجوری رفتار کنیم که عمرش بیشتر بشه و یهویی وسط عید یا خونه تکونی یا اومدن مهمون و جشن دستمون رو نذاره تو حنا.
اولین مسئله در استفاده از جارو برقی توجه به قدرت موتور و یا همون “وات” دستگاهه. جاروهای بازار قدرت متفاوتی دارن. پس موقع خرید لازمه براساس متراژ منزلتون، میزان وات موتور جارو رو انتخاب کنین. اگه دستگاه شما جز کم قدرت ترین جارو برقی هاست، بهتر از خیر استفاده اون برای مساحت های بزرگ بگذرین و یا با فاصله انداختن بین استفاده از دستگاه، مانع فشار زیاد به موتور جارو برقی بشین.
همچنین برای نظافت هر قسمت از خونه از درجه مخصوصی که روی بدنه جارودرج شده، استفاده کنین. مثلا درجه تمیز کردن قالی با موکت و مبلمان فرق داره.
جارو رو به طور مداوم روشن نذارین و هر ۲۰ دقیقه یک بار به مدت ۱۵ دقیقه اونو خاموش کنین تا موتور خنک بشه.
هیچ وقت جارو رو به شدت نکشید. این کار باعث پاره شدن بخشی از لوله جاروبرقی میشه.
اشیاء نوک تیز رو با جارو برقی نگیرین چرا که این کار باعث پاره شدن لوله یا پاکت دستگاه میشه.
از جارو کردن سطوح مرطوب با جارو برقی های معمولی خودداری کنین.
قبل از شروع کار اگه روی زمین دستمال کاغذی ریخته و تیکه های اون بزرگه، بهتره تا جایی که امکان داره با دست جمع کنین. چون تیکه های بزرگ دستمال کاغذی باعث گرفتگی لوله جارو برقی میشه و این کار به موتور دستگاه فشار میاره.
جارو برقی رو در حین انجام کار، یک دفعه به این طرف و اون طرف نکشین. اجازه بدین حرکت روی فرش، موکت و یا سنگ فرش آرام و کند باشه. این شیوه مانع آسیب رسوندن به لوله و محل اتصال اون به بدنه جارو میشه.
هرگز اجازه ندین کیسه جارو برقی کاملا پر بشه و قبل از اینکه کیسه پر بشه، تعویضش کنین. اگر کیسه جارو برقی شما دائمیه، اونو با آب تمیز بشورین. این کار باید دست کم دوبار در سال صورت بگیره. یادتون باشه برای این کار از مواد شوینده استفاده نکنین.
بعد از اتمام کار، دقت کنین زباله هایی مثل کاغذ توی لوله باقی نمونه. چرا که در صورت گرفتگی لوله، به موتور جارو برقی فشار زیادی وارد میشه.
فیلتر جارو برقی رو همیشه کنترل کنین تا گرد و غبار نگیره. اگه هم فیلتر کثیفه، اونو بشورین یا تعویض کنین.
اگه جارو برقی صدای غیر عادی داره، به نمایندگی و افراد متخصص نشون بدین.
یادتون باشه جارو رو نزدیک منابع گرما زا نظیر شوفاژ، اجاق و بخاری قرار ندین.
هیچ وقت برای خاموش و روشن کردن جارو از پا استفاده نکنین. فشار این دکمه ها با پا، عمر رو جارو رو بسیار کوتاه میکنه. فکر میکنم این کاریه که تقریبا همه خانم ها و آقایونی که از جارو برقی استفاده میکنن، انجام میدن. پس بهتر بعد از پایان کار خم بشین و با دست خاموشش کنین.
اگه سیم جمع کن جارو خراب شده، حتما تعمیرش کنین. چون پیچ خوردن سیم به مرور باعث ترک خوردگی لایه روی سیم میشه و این خطر اتصال برق رو به وجود میاره.
در نهایت اینکه اگه توی خونه بچه کوچیک دارین، اجازه ندین از جارو به عنوان ماشین بازیش استفاده کنه. وزن بچه هر قدرم به نظر کم بیاد، موجب فشار به دستگاه و حتی شکستن پوشش جاور میشه.

اگه خواستین جارو تون رو بفروشین یا قیمت مدلهای دیگه اون رو ببینید می تونید به سایت شیپور صفحه جارو برقی سر بزنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.