با این نرم افزارها عمر باتری گوشی موبایل تان را افزایش دهید!

باتری یکی از مهم ترین خصوصیات هر گوشی موبایل است. با پیدایش گوشی های لمسی با سیستم عامل های سنگینی مثل اندروید، اهمیت باتری بیش از پیش شد. خیلی از ما در طول روز وقت شارژ کردن گوشی رو نداریم و یا استفادمون به حدی زیاده که باتری گوشی جواب گوی نیازهای روزانه ما نیست. با وجود این که شرکت های مختلف تلاش می کنند تا در مدل های جدید ظرفیت باتری ها رو زیاد کنند و از روش های نوینی مثل شارژ سریع و شارژ بدون سیم استفاده می کنند، باز هم این مشکل به طور کامل بر طرف نشده. درسته که کمپانی های بزرگ در تلاش برای رفع این مشکل هستند، اما شاید بد نباشه ما هم، به عنوان کاربرها سعی کنیم برای حفظ طول عمر باتریمون کمی تلاش کنیم. خاموش کردن بلوتوث، وای فای، NFC و GPS در مواقعی که بهشون نیازی نداریم یا استفاده کم تر از دیتا، کم کردن نور گوشی، کم کردن مدت زمان روشن بودن تصویر و خاموش کردن به روز رسانی خودکار و گاهی تغییر حالت گوشی به حالت پرواز می تونه باعث ذخیره باتری بشه. اما شاید بهتر باشه در کنار این فعالیت ها از نرم افزارهایی استفاده کنیم که انرژی گوشی رو مدیریت کنند.
در حال حاضر گوشی هایی هستند که خودشون از چنین نرم افزارهایی بهره مندند. مثل گوشی اچ تی سی ام ۹ HTC One M9 که از نرم افزار extreme power mode و گوشی سامسونگ گلکسی اس ۶ که از نرم افزار ultra power saving استفاده می کنند. اما این نرم افزارها به جز کنترل بلوتوث، وای فای و جی پی اس قابلیت های زیادی ندارند. در لیست زیر نرم افزارهایی برای گوشی های اندروید معرفی شدند که می تونند برای حفظ طول عمر باتری گوشی های هوشمند مناسب باشند.

Juice Defender

گزینه های این نرم افزار به نظر بی پایان می رسه. این اپلیکیشن که اپلیکیشن مدیریت باتری محبوب خیلی از کاربرهاست، اجازه میده به اتصالات معمولی گوشی مثل اینترنت همراه، بلوتوث و وای فای مدیریت داشته باشید. حالت های مختلف از تعیین شده برای انتخاب داره. میتونه میزان روشن بودن صفحه، برنامه ریزی زمانی، هماهنگی تصویر پس زمینه و انتخاب بین نرم افزارهایی که باعث روشن شدن و روشن مونده صفحه گوشی موبایل میشن رو مدیریت کنه.
علاوه بر حالت رایگان این نرم افزار تو حالت دیگه پلاس و اولتیمیت هم به طور فروشی وجود دارند که بستگی به نیازهای کاربرها یکی از این سه حالت می تونه براشون مفیدتر باشه. نمونه پلاس با قیمت ۱٫۹۹ دلار نزدیک به ۶۸۰۰ تومان دو حالت نمایه به نرم افزار اضافه می کنه شامل حالت های سفارشی و شدید. در حالت پلاس، تنظیمات مکان یابی وای فای و نشان ندادن تقویم در ساعات شب اضافه شده. در حالت اولتیمیت با قیمت ۴٫۹۹ دلار نزدیک به ۱۷۰۰۰ تومان، تنظیمات ساعات اوج و آخر هفته اضافه شده. در این نسخه تنظیمات GPS بیشتر مورد توجه قرار گرفته و همگام سازی هم کنترل می شه.
استفاده از این نرم افزار در حالت رایگان یه امتحان کاملا بی ضرره. این نرم افزار با داشتن نمایه های مختلف، ویرایش های متنوع، برنامه ریزی و موقعیت یابی نرم افزار مناسبی برای گوشی های اندرویده.

Greenify

این نرم افزار یه نرم افزار فوق العاده برای گوشی های اندرویده. این اپلیکیشن می تونه به طور اتومات فرایند هایبرنیشن رو انجام بده. به این معنی که نرم افزارهای جدید وقتی باز میشن در پس زمینه جدید باز نشن. عمل این نرم افزار با نرم افزارهایی مثل task killer و the full functionalityفرق می کنه. به عبارت دیگه اپلیکیشن Greenify نرم افزارهایی که مورد استفاده نیستند رو نمیبنده بلکه فقط اون ها رو در حالت غیر فعال قرار میده. با این نرم افزار می شه برنامه هایی که مهم نیستند و همیشه ازشون استفاده نمی شه اما باعث مصرف باتری می شن رو انتخاب و خاموش کرد.
بدون شک شما باید این برنامه ها رو انتخاب کنید. چون خیلی ها مثل من نمی خواند همه برنامه هاشون مثل پیام و هشدار ساعت که به طور روزانه استفاده میشن، در مواقعی که باز نیستند غیر فعال باشند. نمونه رایگان این نرم افزار قابلیت های زیادی داره. اما نمونه پولی هم با ارزش ۳ دلار آمریکا نزدیک به ۱۰۰۰۰ تومان از سیستم های اتوهایبرنیت استفاده می کنه و مورد سفارشی سازی و بهینه سازی قرار گرفته. این نمونه به با احتیاط لازم به گزینه های مهم تری در سیستم عامل اندروید می پردازه. در کل این نرم افزار خوبیش هایبرنیت کردن و کاهش آسیب به دلیل نبستن کامل برنامه هاست.

Go Battery Saver & Power Widget

این نرم افزار توسط تیم Go Dev طراحی شده. همون قد که انعطاف پذیره، زیباست. یه نوار ساده داره که اونجا می شه مدهای مختلفی رو انتخاب کرد. در این مدها می تونید بنا به تجربیات شخصی و نیازهای خودتون تصمیم بگیرید.
Go Battery Saver & Power Widget همیشه مراقب دستگاه گوشی موبایل است تا برای کاربر مشخص کنه چه برنامه هایی باتری بیشتری نسبت به بقیه نرم افزارها مصرف می کنند. همچنین این قابلیت رو داره که ویژگی هایی که مصرف باتریشون زیاده رو نشون بده و انتخاب بین فعال نگه داشتن و غیر فعال کردنشون رو به شما بسپره. در واقع با دکمه بهینه ساز می تونید برنامه های غیر ضروری رو پاک کنید، مراقب میزان شارژ گوشی باشید و باتری گوشیتون رو مدیریت کنید تا زمان بیشتری ازش استفاده کنید.
علاوه بر حالت رایگان این نرم افزار با همه گزینه ها و امکاناتش، نسخه پولی به ارزش ۴٫۹۹ دلار نزدیک به ۱۷۰۰۰ تومان ایران، هم موجوده. این نسخه با به روز رسانی تبلیغات رو از قسمت های مختلف حذف می کنه و کنترل بیشتری بر Wi-Fi، بلوتوث و CPU و یه مد اضافی هم نسبت به حالت رایگان داره.
این نرم افزار به راحتی قابل دسترسه. کار باهاش خیلی ساده است و گزینه های مختلف برای تنظیمات دلخواه کاربر داره. نحوه هشدار دهی و پیام رسانی هم با این اپلیکیشن می شه تنظیم کرد. این نرم افزار به خاطر تنوع مد، عملکرد خوب و به روز رسانی های مناسب انتخاب خوبی برای یک گوشی اندرویده.

Battery Aid – Saver & Manager

این اپلیکیشن یه انتخاب خوب برای مدیریت انرژی در هر گوشیه. این نرم افزار به طور خودکار، Wi-Fi، بلوتوث و اتصال دیتا رو قطع می کنه، وقتی که مورد استفاده نیستند. برای تغییر تنظیمات همگام سازی هم از این نرم افزار می شه استفاده کرد.
تو نمونه رایگان، نرم افزار میان برهایی برای کنترل گزینه هایی مثل روشنایی صفحه و مدت زمان روشن بودن صفحه داره. بدون شک همه این ها در گوشی موبایل شما وجود داره، اما این نرم افزار اون ها رو از جاهای مختلف در یه جا جمع می کنه.
برای استفاده از یک سری از امکانات این نرم افزار باید با پرداخت ۲ دلار نزدیک به ۶۸۰۰ تومان باید ثبت نام کرد. این نرم افزار طراحی مناسبی داره، کار باهاش آسونه، با نرم افزار های گوگل هماهنگه و تنظیمات معمولی مختلف رو در یه جا جمع کرده. همه این ویژگی ها باعث خوب بودن این اپلیکیشن برای گوشی های اندروید شده.

Tasker

این نرم افزار از این لیست، نرم افزاریه فراتر از نیازهایی مثل مدیریت باتری و بستن برنامه ها. این نرم افزار می تونه به طور خودکار به هر گوشی اندرویدی کمک زیادی کنه. این اپلیکیشن می تونه اتصالات مختلف رو غیر فعال کنه. این نرم افزار می تونه در تنظیمات رسانه ها، پیام کوتاه و تماس های تلفن حالت های بهینه رو انتخاب کنه. تنظیمات گوشی در این نرم افزار بنا به زمان، روز و مکان قابل تنظیمه. کار باهاش آسونه و منظمه. برای پیام های کوتاه و تماس ها تنظیمات خودکار داره.
نرم افزارهای مدیریت باتری رو به روز رسانی کنید تا تاثیر واقعی اون ها رو حس کنید. اگه نرم افزار اندرویدی رو می شناسید که بهتر از این ۵ نرم افزار برای مدیریت انرژی گوشیتون عمل می کنه در نظرات اون رو به ما معرفی کنید.
می تونید قیمت گوشی های دست دوم رو از سایت شیپور ببینید.

به کانال تلگرام شیپور بپیوندید!

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.