چند ایده برای داشتن کمد دیواری های جذاب و جادار

کمد دیواری، یکی از مهم‌ترین ابزاری است که نقش قابل توجهی در نظم بخشیدن و سامان دادن به وسایل خانه ایفا می‌کند. در این مطلب چند ایده برای داشتن کمد دیواری های جذاب و جادار را به شما معرفی می‌کنم.

کمد دیواری، می‌تواند تاثیر زیادی در داشتن یک دکوراسیون زیبا، شیک و امروزی برای اتاق خواب و حتی سایر اتاق‌های منزل و محل کار شما داشته باشد.

حال این که چگونه می‌توان یک کمد دیواری مناسب و ایده‌آل را برای اتاق خواب و دیگر بخش‌های خانه یا حتی محل کار داشت، کافی است کمی خلاقیت و ذوق را چاشنی کار کنیم و با نگاه کردن به دنیای اطراف، ایده‌هایی کارآمد و خلاق را به کار گیریم.

ایده‌هایی که استفاده از آن‌ها راهکاری است مناسب در داشتن یک کمد دیواری جادار و زیبا که هم به زیباسازی دکوراسیون منزل کمک می‌کند و هم نظمی دلخواه و مطلوب در اتاق خواب، محل کار و قسمت‌های دیگری از مکانی که در آن اوقات زیادی از شبانه‌روز را سپری می‌کنیم، به وجود خواهد آورد.

این روزها به دلایل مختلفی بسیاری از مردم سراسر جهان در خانه‌هایی با متراژ پایین زندگی می‌کنند یا مجبور به کار در فضایی با مساحتی کم هستند و اگر در این مقدار فضای کم، وسایل کاربردی زیادی باشد، قطعا این مسئله باعث می‌شود شلوغی ناخواسته‌ای فضای خانه‌ها و محل کار را دربر گیرد.

به همین دلیل می‌خواهیم چند ایده برای داشتن کمد دیواری های جذاب و جادار را برای شما بازگو کنیم.

تعبیه قفسه‌ های متعدد در کمد دیواری

می‌دانیم که داشتن اتاق مخصوص لباس و خرده‌ وسایل در این فضاهای محدود، به دور از منطق است. بنابراین می‌توان با توجه به مساحت و متراژ فضای مورد نظر، راهکار مناسب و ایده‌آل را تعبیه کمد دیواری دانست.

استفاده از کمد دیواری با قفسه‌بندی مناسب می‌تواند کمک بزرگی در جمع‌آوری و مرتب‌سازی لباس‌ها و خرده وسایل باشد.

استفاده از انباری به عنوان کمد دیواری

در بسیاری از خانه‌ها، فضاهایی کوچک و عمدتا بدون استفاده وجود دارد که معمولا به عنوان انباری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با کمی خلاقیت می‌توان از این انباری‌های به ظاهر ناکارآمد، بهترین بهره را برای نظم بخشیدن و حتی زیباتر ساختن فضا و دکوراسیون داخلی کرد.

کافی است انباری را با استفاده از قفسه‌های چوبی، پلاستیکی و حتی جعبه‌های بدون استفاده که پیش‌تر به عنوان جعبه‌ میوه، سبزی و … مصرف می‌شد، نظم بخشید و لباس‌ها و وسایل را در قفسه‌ها چید.

استفاده از فضای زیر پله‌ ها

یکی دیگر از مکان‌هایی که در اکثر منازل وجود دارد، زیر پله‌ها است که معمولا بدون استفاده رها شده یا به محلی برای تجمع اشیا غیرضروری تبدیل شده است.

با هزینه‌ای کم و صرف زمانی اندک، می‌توان در این مکان‌ها کمد دیواری جذاب و جادار و البته بسیار کارآمد ایجاد کرد. به عنوان مثال با تعبیه تعدادی قفسه و همچنین نصب میله‌هایی برای وصل کردن چوب ‌لباسی، قرار دادن کمدهای قدیمی که البته با هزینه‌ای کم آن‌ها را رنگ کرده‌اید، فضایی جمع‌وجور خواهید داشت و در واقع از کمد دیواری که ساخته دست خودتان است، استفاده خواهید کرد.

استفاده از کمد های ریلی

از دیگر ایده‌هایی که می‌توان برای داشتن یک کمد دیواری استفاده کرد، به‌ کار بردن کمدهای ریلی است. البته ناگفته نماند که این کمدها بیشتر مناسب فضاهای کم در اتاق‌ها و بخش‌های مختلف خانه یا محل کار است.

معمولا مکان‌هایی که عرض بسیار کم ولی در عین حال عمق مناسبی دارد، برای استفاده از کمدهای ریلی که ارتفاع بالا و عرض کم دارد، برای قرار دادن لباس‌ها، کفش‌ و کیف‌ها بسیار ایده‌آل خواهد بود.

استفاده از قلاب در کمد دیواری

ممکن است لباس‌های شما نسبت به فضای کمد دیواری که از آن استفاده می‌کنید، بیشتر باشد. راهکار مناسب برای استفاده بهینه از فضای کم کمد دیواری، اضافه و درواقع نصب قلاب‌های مخصوص آویزان کردن لباس‌ها، کیف‌ها، اکسسوری‌های لباس و … است که هم زیبایی جالب و دیدنی و هم فضایی قابل توجه را برای کمد دیواری ایجاد خواهد کرد.

به عنوان مثال می‌توانید از سبدهای میوه که با پارچه‌های رنگارنگ آسترکشی شده است، به عنوان قفسه‌های نظم‌دهنده استفاده کنید.

به راحتی می‌توانید این سبدهای میوه را تهیه کنید و با هزینه‌ای بسیار کم، قفسه‌های زیبا و جادار را برای چیدمان و نظم دادن به وسایل و لباس‌های خود، بسازید.

همچنین با استفاده از کنده چوبی که بدون استفاده در کنار حیاط منزل یا باغچه رها شده است، به عنوان نگهدارنده چوب‌لباسی‌ها استفاده کنید. کافی است روی آن را با رنگ‌ دلخواه نقاشی کنید و با گیره مخصوص به قسمتی از کمد دیواری نصب و چوب لباسی‌ها را به آن آویزان کنید.

جعبه‌های کفش نیز یکی دیگر از ابزاری است که می‌تواند به زیبایی و در کنار آن به ایجاد فضایی مناسب در کمد دیواری شما، کمک کند. از هر تعداد جعبه کفشی که دوست دارید می‌توانید استفاده کنید. برای زیباتر کردن جعبه کفش‌ها، می‌توان از کمی پارچه رنگارنگ به عنوان آستر استفاده کرد. حتی کاغذهای رنگی نیز ایده مناسبی برای جلوه دادن به این جعبه‌های جادویی خواهد بود.

در صورت دلخواه رنگ نیز جایگزین مناسبی برای زیباتر کردن جعبه‌های کفش و تبدیل آن‌ها به قفسه‌های جذاب و شیک در کمد دیواری خواهد بود.

کمد دیواری های جادار

نظم دهنده کشو برای کمد دیواری

اگر کمد دیواری منزل یا محل کار شما دارای کشوهایی با فضای کم است، استفاده از نظم‌دهنده‌های کشو می‌تواند راهکاری مناسب و کم هزینه برای چیدمان بهتر لباس‌ها، اکسسوری‌های لباس مانند ساعت، گیرسر، کمربند، وسایل تزئینی، لوازم آرایشی و بهداشتی و … باشد.

با استفاده از نظم‌دهنده‌های کشو، فضای کمد دیواری که تا پیش از این نظم‌دهنده‌ها استفاد می‌کردید، خیلی بیشتر به نظر خواهد آمد و قطعا وسایل بیشتری را در آن‌ها جای خواهید داد.

نصب آینه در کمد دیواری

همان اندازه که به ایجاد فضایی بیشتر برای چیدمان وسایل و لباس‌ها در کمد دیواری نیاز است، داشتن یک کمد دیواری زیبا نیز ضروری خواهد بود.

نصب آینه روی در کمد دیواری یا در بخش داخلی کمد، ایده‌ای جذاب خواهد بود. با این عمل هم می‌توانید هنگام تعویض لباس از آینه استفاده کنید و هم زیبایی و جلوه خاصی به کمد دیواری خود ببخشید.

تعبیه درب‌ های جک دار برای قرار دادن سبد لباس های چرک داخل کمد دیواری

اکثر مردم تصور می‌کنند که سبد لباس چرک بهتر است در کنار لباسشویی یا در اتاق مخصوص شست‌وشو قرار گیرد. اما می‌توان با تعبیه درب‌های جک‌دار در کمد دیواری، از آن‌ها به عنوان مکانی برای نگهداری یا قرار دادن سبد لباس‌های چرک استفاده کرد.

در این صورت شما می‌توانید کمد دیواری داشته باشید که سبد لباس چرک را در خود جای داده بدون آن که دیده شود و به راحتی آن‌ها را با لباس‌های تمیز تفکیک کنید.

همان‌گونه که پیش‌تر نیز گفتیم، کمد دیواری نقش قابل توجهی در داشتن یک خانه‌ با دکوراسیونی جذاب، زیبا و ایده‌آل ایفا می‌کند که حضور آن در هر مکان مسکونی برای نظم‌دهی بهتر وسایل و لباس‌ها، لازم و ضروری خواهد بود.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.