عاقبت موتور تصادفی برادرم!

عصر یه روز بهاری بود و هوا فرحبخش و عالی. تصمیم داشتم از وقفه ای که تو کارم پیش اومده بود استفاده کنم و برم بیرون شهر تا آب و هوایی عوض کنم. اما قبل ازاینکه راه بیوفتم فکر کردم بد نیست به برادرم هم بگم که همراهم بیاد. واسه همین بهش تلفن کردم و ماجرا رو گفتم. اونم از خدا خواسته پیشنهادمو پذیرفت و بعد از اینکه مشخص شد کجا بریم، بهم گفت تا نیم ساعت دیگه میاد دنبالم تا با موتور بریم.
موتور سواری توی یه روز بهاری دل انگیز ایده خوبی بود، برای همین من هم قبول کردم. نیم ساعتی از قطع تماس ما گذشت ولی خبری از اومدن برادرم نشد. حدس زدم تو ترافیک مونده باشه. اما یه ربع بعد خودش زنگ زد و گفت توی مسیر یه تصادف جزئی کرده و با اینکه داشت خیلی آروم ماجرا رو تعریف می کرد، خیلی نگران شدم. فکر کردم شاید می خواد من دلواپس نشم. واسه همین در کمتر از ده دقیقه خودمو به محل حادثه رسوندم. ولی همون طور که برادرم گفته بود یه تصادف جزئی بود. البته جزئی از اون لحاظ که برای برادرم مشکل خاصی براش رخ نداده بود اما موتورش دچار چند تا آسیب اساسی شده بود.
با این همه من اصرار داشتم یه سر به پزشک بزنیم و با عکس برداری از سر و قسمت هایی از بدنش که در حین افتادن از روی موتور، کوفتگی پیدا کرده بود، خیال خودمون رو از بابت عوارض بعدی راحت کنیم. بعد از انجام این کارا، برگشتیم خونه اما جلوتر از ما موتور تصادفی رسیده بود.
وقتی موتور رو دیدم به برادرم گفتم بهتره دیگه از خیر موتور سواری بگذری. چون این وسیله نقلیه اصلا ایمن نیست، به خصوص که تو هم نه کلاه ایمنی سرت می ذاری و نه قوانین رو درست و حسابی رعایت می کنی.
اگرچه برادرم اون لحظه قبول کرد اما من می دونستم این رضایت فقط یکی دو روز دوام میاره و بعد از اینکه یه کم حالش بیاد سرجاش، دوباره سوار موتور میشه. واسه همین تصمیم گرفتم قبل از اینکه دست به این کار بزنه یه فکری به حال موتور بکنم. موضوع رو با مامانم در میون گذاشتم، اون بهم گفت بهتره قبل از اینکه برادرم به فکر تعمیر موتورش بیوفته، بفروشیمش.
البته بدون اطلاع از برادرم اگه این کار رو می کردم، نتیجه خوشایندی نداشت، برای همین قبل از فروش موتور، این مساله رو به خودش هم گفتم. در واقع بهش پیشنهاد دادم به جای تعمیر این موتور و هزینه بیخودی برای درست کردنش، اول بری وسایل ایمنی موتور سواری بخری و قوانین رو بشناسی و بعد یه موتور بهتر بخری. موتوری که به راحتی در اثر ضربه از وسط تا نخوره و گاهی هم بتونی باهاش داخل جاده های نیمه کوهستانی بری.
اونم فکری کرد و با تصور اینکه موتور بعدیش میتونه یه وسیله نقلیه درست و حسابی تر باشه، قبول کرد هم نکات ایمنی رو رعایت کنه و هم این موتور تصادفی رو بفروشه.
وقتی رضایت برادرمو گرفتم، بدون فوت وقت همون شب، رفتم توی اینترنت و دنبال جایی واسه آگهی کردن یه موتور نیمه تصادفی گشتم. راستش من به خاطر شغلم که توی حوزه طراحی دکور هست، خیلی وقتمو توی اینترنت می گذرونم. واسه همین می دونم این روزها برای خرید و فروش هر نوع جنس و کالایی، بازاری بهتر از اینترنت وجود نداره. چرا که آدم ها به دلیل مشغله زیاد، وقت چندانی برای گشت و گذار توی خیابون ها و مراکز فروش ندارن و ضمن اینکه بعد مسافت ها باعث میشه اگه بخوان از این طریق جنس موردنظرشون رو پیدا کنن، کلی از وقتشون رو توی ترافیک و شلوغی بگذرونن.
واسه همین این روزها، با توجه به گسترش استفاده از اینترنت در بین مردم، بازارهای اینترنتی کارشون حسابی گرفته. منم برای اینکه مجبور نشم وقتمو توی تعمیرگاه ها و مغازه های موتور فروشی تلف کنم، توی سایت شیپور آگهی فروش منتشر کردم.
سایت شیپور یکی از معدود سایت های معامله هر نوع کالا و خدمات در کشوره که درج آگهی هم درش همیشه رایگانه. از طرفی چون تبلیغات خوبی هم داره، تونسته مخاطبان و مراجعان زیادی پیدا کنه. این موضوع نقش زیادی در انتخاب این سایت به عنوان انتشار دهنده آگهی فروش موتور برادرم داشت.
خلاصه اینکه من همون شب با گرفتن یه عکس واضح و نوشتن نکات کلیدی در مورد موتور و میزان تخمینی تعمیرات پس از تصادف، اونو آگهی کردم. البته خب برادرم اعتمادی به این شیوه کار نداشت و منهم تلاشی برای مجاب کردنش نکردم. ترجیح دادم خودش نتیجه کار رو ببینه. هرچند اون هم اعتراضی نکرد چون وقت و انرژی اینکه موتور رو بخواد ببره دم چند تا مغازه و قیمت نهایی رو با کمترین ضرر از خریدارها بگیره، نداشت .
داستان همون طوری که من فکر می کردم پیش رفت البته با چند روز انتظار بیشتر. ما تونستیم موتور تصادفی رو با یه قیمت مناسب به مشتری ای که کارش خرید و فروش این جور وسایل نقلیه ها بود بفروشیم.
اگه شما هم توی انباری خونتون دوچرخه های بدون استفاده و قدیمی و یا موتوری که مدت هاست ازش استفاده نکردین و فکر هم نمی کنین کسی بخواد اون رو بخره، میتونین با درج یه آگهی فروش توی شیپور شانس خودتون رو امتحان کنین.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.