به این دلایل مبل راحتی ال بخرید و نخرید!

مبل راحتی یا همان مبل ال شکل، مدت هاست که فراگیر شده است. کسانی که این نوع مبل راحتی را دارند عموما از آن به دلیل طراحی زیبا و کم جایش راضی هستند، اما هستند کسانی هم که از این نوع مبل راحتی راضی نیستند، چون در هر جای قرار نمی گیرد و این خودش محدودیت بزرگی است. اما دلایل دیگر این افراد برای رضایت داشتن یا نداشتن از این وسیله چیست؟ و ما با در نظر داشتن چه نکاتی باید مبل راحتی ال بخریم یا نخریم؟

چرا مبل راحتی ال بخریم؟

از جمله مزایای این سبک مبل راحتی باید گفت، که مبلمان ال مبلمانی چند منظوره است و در هر اتاق نشیمنی با هر اندازه ای قابل استفاده است. شکل کاناپه مانند این سبک، فضای استراحت زیادی را در اختیار شما قرار می دهد و چون تمامی مبل ها به هم چسبیده هستند، فضایی توسط دسته های مبل اشغال نمی شود. به همین دلیل مبلمان ال برای خانه های کوچک بسیار مناسب است.

مبلمان های ال به دلیل شکل تخت خوابی شان، مناسب خانه هایی هستند که اتاق مهمان ندارند. در این حالت می توان از این مبل ها به عنوان تخت خواب مهمان استفاده کرد.

این نوع مبل راحتی به دلیل پیوستگی و نداشتن دسته مبل، تعداد افراد بیشتری را در خود جای می دهد، برخلاف مبلمان های سبک دیگر که دقیقا به تعدادشان، افراد می توانند از آنها استفاده کنند.
اگر فضای خانه شما به اندازه ای بزرگ است که مایل هستید برای یک طرف آن دکوری متفاوت از سمت دیگر انتخاب کنید یا میز ناهارخوری را در سمت دیگر بگذارید، بهترین گزینه برای تان همین مبل راحتی ال است.
مبلمان ال به خاطر سبک دکوری که به اتاق نشیمن می دهد، تبدیل به نقطه کانونی اتاق می شود. در این حال محل نشستن شما به یک محیط گرم دوستانه تغییر شکل پیدا می کند.

چرا مبل راحتی ال نخریم؟

اما همان طور که گفته شد این سبک مبلمان، معایبی دارد که شاید با توجه به نیاز شما برای دکور منزلتان با مبل، به کارتان نیاید.

اول آنکه چیدمان مبلمان و کاناپه های جدا از هم، به مراتب راحت تر از قرار دادن مبلمان یک تکه ال شکل است.
در این سبک مبلمان، چون افراد مجبورند در کنار هم بنشینند، امکان رو در رو قرار گرفتن در هنگام گفتگو را از دست می دهند. این مساله به خصوص در جمع های دوستانه بیشتر خود را نشان می دهد. در این صورت افراد یا باید به صورت کج بنشینند تا مخاطب خود را ببینند یا یک صندلی مجزا، در مقابل مبل قرار دهند و تا با طرف گفتگو چهره به چهره شوند.

لازم به ذکر است برای مهمانی های رسمی که لازم است افراد به صورتی پیرامون یک میز قرار گیرند، این نوع مبل راحتی کاربردی ندارد. زیرا در مهمانی های رسمی، چهره به چهره بودن اشخاص هنگام مکالمه بسیار مهم است.
اگر فضای خانه شما بزرگ باشد و فقط یک دست مبل داشته باشید، این نوع مبل به دلیل نوع طراحی اش و در یک راستا قرار گرفتن تمامی مبل ها، فضای خانه را خالی نشان می دهد. زیرا نمی توانید با پراکنده چیدن مبل ها و میزهای عسلی، فضا را پر کنید.

مبل های ال، اگر در مقابل تلویزیون قرار داشته باشند، در جمع های خانوادگی می توانند باعث دردسر شوند. زیرا افرادی که روی قسمتی از مبل راحتی می نشینند که عملا با تلویزیون در یک راستا قرار گیرند، دیدن تصویر تلویزیون برایشان سخت خواهد شد.

در انتها یادآور می شویم مبل راحتی ال برای سبک چیدمان مدرن طراحی شده است. پس اگر خانه شما دکور سنتی دارد، نباید از این سبک مبل استفاده کنید.

برای دیدن قیمت مبل های راحتی آگهی شده در سایت شیپور به صفحه مبلمان مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.