لباس شب فراموش شده مامان!

مامان من خیاطه. از زمانی که من یادم میاد، مامانم صبح ها وقتشو پشت میز چرخ خیاطیش می گذروند. همیشه هم سفارش هاش رو توی خونه می گرفت. البته الان دیگه خیلی کم خیاطی می کنه. طوری که دیگه واسه خودش هم، لباس نمی دوزه. واسه همین هر جشنی که پیش میاد، میره لباس شب آماده می خره.

هرچند که اخیرا، حال و حوصله گشتن توی بازار رو هم نداره و تقریبا اولین و یا نهایتا به دومین مغازه ای که وارد میشه، لباسش رو انتخاب می کنه. شاید هم حق داشته باشه. گشتن توی بازار لباس با یه دنیا تنوع و رنگ، نه تنها انتخاب رو سخت می کنه بلکه کلی هم انرژی از آدم می گیره.

راستش کار با اینترنت رو هم خوب بلد نیست تا بتونه به صورت اینترنتی لباس رو ببینه و سفارش بده. این داستان اواخر سال گذشته و  قبل از تعطیلات نوروز هم تکرار شد. مامانم به مناسبت جشن ازدواج دختر خالم، یه لباس شب گرون قیمت رو از همون مغازه اول خرید و بعد هم وقتی مراسم تموم شد، برای همیشه، لباس رو گذاشت توی کمد. سرنوشتی که شامل حال همه لباس شب های قبلی مامانم شده بود.

من که این ماجرا رو دیدم، به ذهنم رسید باید یه فکر اساسی برای لباس شب های مامان بکنم، این جوری نمیشه که از سر بی حوصلگی هی بره لباس گرون بخره و بعد ببره توی کمد، تلمبار کنه. در حالی که یه سری از اون لباس ها کاملا به روز بودن.

واسه همین شروع کردم به جستجو توی صفحه های اینترنت. می خواستم ببینم جایی هست که لباس شب دست دوم بخرن و یا جایی که بشه اونجا لباس شب رو به دیگران کرایه داد یا نه.

این طوری شد که من، سایت شیپور رو پیدا کردم. جایی که می شد لباس شب رو به راحتی و بدون هیچ هزینه ای برای فروش گذاشت و یا آگهی کرایه لباس منتشر کرد.

ضمن اینکه من متوجه شدم، این سایت کمک زیادی به مامانم برای خرید لباس شب هایی می کنه که قراره فقط یه بار بپوشه. اگه مامانم می تونست از بین لباس های آگهی شده، چیزی که مدنظرش بود رو پیدا کنه، هم قیمت کمتری برای لباس پرداخت می کرد و هم مجبور نبود به خاطر انجام خرید سریع، اولین گزینه رو انتخاب کنه.

موضوع رو که با مامانم در میون گذاشتم، استقبال کرد. به خصوص که می تونست با فروش لباس ها، یه بخشی از هزینه پرداخت شده رو به جیبش برگردونه. برای درج آگهی، مامانم کلی به من کمک کرد. چون لازم بود هر لباس رو با درج یه عکس از اون، توی یه آگهی مجزا قرار بدیم.

همچنین، مامانم با تخصصی که توی خیاطی داشت، یه سری تغییرات هم روی لباس ها انجام داد. مثلا برای لباس شب هایی که زیادی یقه های بازی داشتن، کت های حریر دوخت، یا اگه گیپور دامن بعضی از لباس ها، قدیمی شده بود، اونا رو با تورهای جدید عوض کرد.

البته برای به روز شدن لباس ها، مامانم از ایده های من که از توی اینترنت و همچنین مطلب “راه های تبدیل کردن یک لباس شب زمستانی به لباس بهاره” پیدا می کردم، استفاده می کرد. این بین یه سری تغییرات هم روی لباس شب های زمستونی که البته از مد هم افتاده بودن انجام داد که تقریبا بیشتر ایده هاش رو از همین مطلب بالا که توی بلاگ شیپور، درج شده بود، گرفت.

خلاصه این طوری شد که مامانم با کمک شیپور، تونست هم بخشی از هزینه های قبلی بابت لباس شب ها رو به دست بیاره و هم اینکه یه راه جدید برای خرید لباس هایی که قرار بود فقط یه بار تنش کنه، پیدا کرد.

شما هم اگه، لباس شب های کاملا نو و قابل استفاده دوباره، توی کمد دارین از فرصت استفاده کنین و توی شیپور آگهی فروش بزنین.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.