از هنرنمایی های شیپور؛ استخدام پرستار!

تقریبا همه چیز زندگیم به هم ریخته بود. هیچی رو روال نبود. تغییرات زیادی در اندک زمانی توی زندگیم رخ داده بود و من قادر نبودم خودم رو با اونها وفق بدم. راستش موضوع از این قرار بود که همزمان با قبولی من در کارشناسی ارشد، مادر دو تا دختر شدم و چون نمی تونستم از پس نگهداری دو تا بچه کوچیک و درس ها به طور همزمان بر بیام، یه ترم مرخصی تحصیلی گرفتم.
یه ماه مونده بود به شروع ترم بهمن، که صاحبخونه ازمون خواست خونه رو تخلیه کنیم. گفت مجبوره به خاطر مشکلات مالی ای که براش به وجود اومده بود، خونه رو بفروشه. فکر پیدا کردن یه آپارتمان جدید، اسباب کشی، نگهداری از دوتا بچه در حین جابه جایی وسایل و شروع درس هام، کلافه ام کرده بود.
به خصوص اینکه مامان و خواهرمم که می تونستن تو این نقل و انتقالات، دوقلوها رو نگه دارن، اسمشون برای سفر زیارتی در اومده بود. این جوری بود که من و همسرم کاملا مستاصل شدیم. تو این شرایط فقط امیدوارم بودم، مجبور نشم دوباره ترم جدید رو مرخصی تحصیلی بگیرم.
خلاصه اینکه اولین قدم که پیدا کردن خونه بود رو برداشتیم، البته من که با وجود دو تا بچه، نمی تونستم همسرم رو همراهی کنم. اما از اونجایی که اون هم زمان کاریش زیاد بود، بیشتر از روزی دو سه تا مشاور املاکی رو نمی رسید که سر بزنه، منم به یه شکل دیگه دست به کار شدم.
برای این کار فقط لازم بود پشت کامپیوتر بشینم. سایت های زیادی پیدا کردم که می شد از توی اونها، بر حسب متراژ و پولی که قرار بود برای اجاره خونه، بپردازیم، آپارتمان جستجو کرد.
یه سری از سایت ها هم قانون گذاشته بودن که برای دیدن جزئیات بیشتر آگهی ها، باید حق عضویت پرداخت می شد.
ولی متوجه شدم سایت شیپور جزو سایت های پولی نیست. اونجا می شد هر آگهی رو به راحتی دید. جالب اینجا بود که ثبت آگهی ها هم رایگان بود. برای همین با خودم فکر کردم ما که قراره کارگر بگیریم برای بسته بندی وسایل و جابه جا کردنشون، خب چرا همین جا آگهی منتشر نکنیم؟! و همین قضیه باعث شد، روند اسباب کشی ما سرعت بیشتری بگیره.
چرا که ما تونستیم ابتدا از بین خونه هایی که توی شیپور آگهی شده بود و با پول و شرایط ما جور درمی اومد، یه آپارتمان پیدا کنیم. و همزمان با این اتفاق، کارگری که لازم داشتیم با همون آگهی شیپور، پیدا کنیم.
استفاده از این سایت به مراتب کارها رو برای ما راحت کرد. چون اول اینکه همسرم مجبور نشد، وقت زیادی برای سر زدن به بنگاه های املاک بذاره، بنگاه هایی که بعضیاشون از محل زندگی ما خیلی هم دور بودن. همچنین پیدا کردن کارگر بدون پرس و جو و اتلاف وقت، انجام شد.
هرچند که بعد از جابه جایی وسایل خونه، بازهم من موندم و کلی وسیله مرتب نشده که با توجه به ساعت های کاری همسرم، اصلا نمی تونستم رو کمکش حساب باز کنم.
این در شرایطی بود که کمتر از دو هفته دیگه ترم اول من شروع می شد. راستش اینجوری شد که به فکر استخدام پرستار نیمه وقت برای بچه ها افتادم. البته همسرم ابتدا مخالفت کرد. علتش هم این بود که نمی تونست به پرستار اعتماد کنه. اما من قبلا بین دوستام دیده بودم که برای استخدام پرستار بچه، باید کارهایی مثل چک کردن مدرک تحصیلی مرتبط و سابقه کاریش رو انجام داد. واسه همین برخلاف همسرم، من چندان نگران نبودم.
همسرم هم بعد از مدتی، وقتی دید من نمی تونم با وجود دو تا بچه کوچیک، برم سر کلاس و خودش هم نمی تونه مرخصی بگیره تا پیش دخترامون باشه، رضایت داد که یه پرستار پاره وقت استخدام کنیم.
برای این کار من دوباره، از سایت شیپور کمک گرفتم، هرچند که پیگیر پیدا کردن یه پرستار خوب بین دوست هامم شدم. اما همون طور که دفعه قبل تونستم به کمک این سایت، کارها رو پیش ببرم، بازهم شیپور زمینه ساز آشنایی من با یه خانم جوان به عنوان پرستار بچه شد.
راستش این روزها با توجه به سرعت کار و مشغله زیاد، هر کسی دنبال مسائل خودشه و وقت زیادی وجود نداره که بشه برای دیگران گذاشت. واسه همین باید افراد از امکاناتی که وجود داره برای رفع و رجوع مشکلاتشون استفاده کنن. برای همین وقتی من با یه سری موضوعات پر از دغدغه روبرو شدم و از طرفی هم دیدم نمی تونم روی کمک کسی حساب کنم، به فکرم رسید حتما یه جاهایی هست که بتونن به اشخاصی مثل من کمک کنن.
تو این بین من با سایت شیپور آشنا شدم که در واقع یکی از جاهاییه که می تونه کمک بزرگی برای همه باشه، جایی که افراد می تونن حتی بدون آشنایی با شهر و یا محل زندگیشون، چیزهایی رو که نیاز دارن پیدا کنن. مثل آپارتمان های اجاره ای، استخدام پرستار و یا کارگر. به خصوص اینکه استفاده از شیپور، باعث میشه حداقل زمان، برای پیدا کردن چیزهایی که لازم هست، صرف بشه.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.