جرم های اتو را با این روش ساده نابود کنید!

خیلی وقت ها پیش می آید که عجله داریم برای بیرون رفتن و لباسمان هم چروک است و نیاز به اتو دارد! سریع اتو را بر می داریم که لباس را اتو کنیم، اما وقتی آن را روشن می کنیم، می بینیم که مثلا اتو روی لباس مشکی تمیزمان را پر از جرم سفید کرده است و تقربیا کار هم نمی کند! این وسط ما می مانیم و لباس چروک و کاری که به انجام دادن آن نرسیدیم! برای اینکه هرگز تو همچین موقعیتی گرفتار نشوید، همراه شیپور باشید تا ببینیم برای این مشکل اتو چه کاری می توان کرد؟

اتوهای بخار چون با آب کار می کنند، حتما بعد از مدتی جرم می گیرند و دیگر مثل سابق کار نمی کنند، بخار نمی دهند و به جای آن جرم بیرون می دهند، لباس ها را برق می اندازند و گاه می سوازنند، رفع همه این مشکلات خیلی ساده تر از آن است که فکرش را بکنید.

برای تمیز کردن اتو از شر جرم ها نیاز به سرکه سفید، آب و پارچه تمیز دارید. داخل مخزن آب اتو را به میزان مساوی از سرکه سفید و آب پر کنید. به صورت ایستاده بگذارید و روشنش کنید. اجازه بدهید که تمام محلول سرکه و آب در آن بخار شود و کاملا بیرون بیاید. سپس مخزن آن را با آب جوشیده پر کنید و اجازه بدهید دوباره بخار کند و خالی شود. اگر مخزن اتو قابلیت جدا شدن دارد، آن را بیرون بیاورید و بشویید و خشک کنید.

بعد از تمام اینها زمانی که هنوز اتو گرم است با پارچه کف آن را هم تمیز کنید تا آلودگی های جرم و چربی ها و … از بین برود. اگر اتویتان قدیمی است برای تمیز کردن کف آن از یک پارچه کتان خشک استفاده کنید.

چند نکته هم برای استفاده بهتر از اتو و داشتن عمر طولانی تر

هیچ گاه اتو را با مخزن پر از آب نگهداری نکنید، چون جرم آب داخل مخزن و منافذ خروج بخار رسوب می کند. بهتر است برای آب داخل آن از آب مقطر یا آب جوشیده استفاده کنید که املاح آن قبلا گرفته شده است. وسیله را به حالت ایستاده داخل کمد یا کابینت نگهداری کنید و هنگام استفاده آن را روی دکمه ها و زیپ های لباس نکشید.

برای دیدن قیمت اتوهای نو و دست دوم به سایت شیپور صفحه اتو مراجعه کنید. اگر خودتان هم اتویی دارید که دیگر از آن استفاده نمی کنید می توانید آن را برای فروش در سایت شیپور به صورت رایگان آگهی کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.