به این دلایل گوشی موبایل را از خودتان دور کنید!

همه ما از مضرات استفاده بی رویه از گوشی موبایل و سایر لوازم الکترونیکی اطلاع داریم. اما برای کاهش این خطرات هیچ اقدام پیشگیرانه یا راه حلی  را  استفاده نمی کنیم، غافل از این که با کمی دقت و توجه می توان از این آسیب ها کم کرد و سالم تر زندگی کرد.
اگر شما هم به دنبال راه حل هایی برای یک زندگی مدرن اما سالم هستید با ما همراه باشید.
برای شروع  می توانید زمان گفتگوی تان با موبایل را به دو دقیقه کاهش دهید و پیش از برقراری ارتباط هم موبایل را به گوش یا صورتتان نزدیک نکنید. بلکه از روی صفحه گوشی موبایل ببینید که کی تماس برقرار شده است و بعد شروع به صحبت کنید.
علاوه بر این هنگامی که ضرورت ندارد و کار مهمی با گوشی ندارید آن را به خودتان نزدیک کنید. به ویژه در قسمت هایی از بدن که به قلب و سر نزدیک تر است. همچنین هر از گاهی موبایل را با استفاده از پاک کننده های مخصوص و دستمال میکروفایبر تمیز کنید تا از آلودگی های قابل انتقال پاک شود و سلامتی پوست تان را به خطر نیاندازد.
هنگام خواب هم گوشی موبایل را در خارج از اتاق خواب قرار دهید و اگر می توانید برای ساعت هشدار هم از ساعت های معمولی استفاده کنید تا هنگام خواب مدام استرس بیدار نشدن را به خاطر دوری از زنگ ساعت موبایل نداشته باشید. در مواقع ضروری که نیاز است حتما گوشی داخل اتاق خواب باشد بهتر است آن را روی میزی دور از تخت خواب قرار دهید و در هر صورت به هیچ وجه آن را زیر بالش یا کنار سرتان قرار ندهید.
هنگامی که به اینترنت موبایل یا وای فای، جی پی اس یا بلوتوث نیازی ندارید حتما آن ها را خاموش کنید چون هرکدام از این ها امواج شدید و ضعیفی دارند که سلامتی شما را تهدید می کنند.
هنگام رانندگی از گوشی موبایل استفاده نکنید! این توصیه علاوه بر این که درباره خطر تصادف در رانندگی هنگام صحبت با موبایل را به شما گوشزد می کند. هشدار می دهد، درباره امواج هم هشدار می دهد. چون امواج در حالت حرکت ببشتر خواهد شد و هنگامی که با موبایل در خودرو که از دیواره های فلزی تشکیل شده است صحبت می کنید امواج در داخل این فضا محبوس می شوند و خطرات دو چندانی را برای شما ایجاد می کنند. چون این احتباس امواج باعث می شود تا امواج بیشتری به بدن شما نفوذ کنند.
اگر می خواهید برای موبایل تان قاب یا پوشش تهیه کنید حتما از نمونه های سیلیکونی یا لاستیکی آن استفاده کنید و در هر حال از پوشش های فلزی برای موبایل استفاده نکنید چون امواج بیشتری دریافت می کنند و آسیب آن ها را چندین برابر می کنند.
برایی دیدن قیمت انواع گوشی موبایل نو و دست دوم می توانید به سایت شیپور صفحه موبایل، تبلت و لوازم مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.