از دست تخت خواب کوچیک شده فرزندتون خلاص بشین!

درست از لحظه ای که مامانم شنید من باردار شدم، از ذوق دیدن اولین نوه اش، شروع کردن به خرید لباس و عروسک و کلی وسیله دیگه. راستش مامانم فکر می کرد با تهیه یه سیسمونی اعیانی و همه چیز تمام، می تونه عشق و علاقه و اشتیاقش رو به دیدن نوه اش نشون بده. واسه همین تقریبا تمام ۹ ماه بارداری من، هر زمان بهش زنگ میزدم یا تو فکر خرید وسیله نوزاد بود یا توی فروشگاه ها داشت خرید می کرد.
خلاصه اینکه روزی که سیسمونی آماده شد و وسایل رو آوردن توی اتاق بچه چیدن، کلی وسیله رو بدون اینکه باز کنن، مجبور شدن فقط بذار کنار دیوار یا روی کمدها. اما موضوع این بود که همه اون وسایل نهایتا تا ۲ الی ۳ سالگی بچه من قابل استفاده بود. بعد از اون دیگه براش کوچیک می شدن. مثل تخت خواب، گهواره و کمد لباسی که مامانم خریده بود.
راستش اینقدر مامانم ذوق خرید وسایل سیسمونی رو داشت که من حتی توی انتخاب رنگ اونا هم نقشی نداشتم اما بعد از گذشت سه سال از تولد پسرم، این فقط من بودم که باید یه فکر اساسی برای اون لوازم بی کاربرد و جاگیر می کردم. به خصوص اینکه ما مستاجر هم بودیم و هر جور شده بود باید وسایل اضافه رو می گذاشتیم کنار بدون اینکه مجبور شیم هی هر دو سال یه بار، از این خونه به خونه بکشیم.
واسه همین وقتی من و همسرم تصمیم گرفتیم تخت خواب بزرگتری واسه پسرمون بخریم، همه وسایل کوچیک شده و بدون استفاده سیسمونی رو لیست کردیم تا ببینیم چیکار می تونستیم براشون بکنیم.
کار لیست برداری که تموم شد من پیشنهاد دادم به سمساری زنگ بزنیم بیاد همه رو یه جا ببره. همسرم خیلی زود این پیشنهاد رو رد کرد. گفت ترجیح میده همین گوشه اتاق این وسایل بمونن تا به یه سوم قیمت اونا رو به سمسار بفروشه. گزینه همسرم به مراتب بهتر بود. گفت تخت خواب، گهواره و کریر و این جور وسایل که مورد نیاز همه زوج هاست، اگه توی روزنامه آگهی بشه، بهتر تو چشم میاد.
راستش ما این کارو کردیم ولی خب توی ۱۰ روزی که برای انتشار آگهیمون هزینه پرداخت کرده بودیم جز سه تا مشتری کسی زنگ نزد که البته به خاطر قیمت با همونا هم معاملمون نشد. تا اینکه من به ذهنم رسید چرا آگهی فروش رو توی سایت های اینترنتی منتشر نکنیم که عمر بازدیدشون خیلی بیشتره.
واسه همین حدود نیم ساعتی من و همسرم شروع کردیم به جستجو توی اینترنت که با با چند سایت خرید و فروش لوازم دست دوم آشنا شدیم. یکی از اونا سایت شیپور بود. تو این سایت انگار همه چیز قابل فروش بود به خصوص وسایل خونه. پس مطمئنا آگهی ما هم بازدید خوبی می تونست داشته باشه.
کار آگهی زدن اصلا سخت نبود. ضمن اینکه لازم نبود هیچ پولی برای این کار بپردازیم. نکته قابل تامل دیگه این بود که ما تونستیم از سایت شیپور یه تخت خواب که لازم داشتیم رو بخریم. بدون اینکه مجبور باشیم کلی زمان و انرژی بذاریم برای گشت و گذار تو بازار و سرکله زدن با فروشنده برای گرفتن تخفیف.
خلاصه اینکه شما هم می تونین هر زمان خواستین لوازم اتاق خواب بچه رو تغییر بدین چه به خاطر کوچیک شدن اونها و چه به خاطر عوض کردن دکوراسیون، از این سایت کمک بگیرین. به خصوص که من یه مطلب هم با عنوان ” فرش ها با بچه ها بزرگ نمیشن” توی شیپور دیدم که در واقع راهنمای خیلی از خانواده ها برای تغییر فضای تکراری اتاق کودکه.
حتی من بهتون پیشنهاد میکنم اگه قراره یه سری وسایل سیسمونی مثل کمد لباس و تخت خوابی بخرین که دقیقا مناسب همون سالهای سنی بچه باشه، با هزینه کمتر از سایت شیپور خرید کنین.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.