خودروی تندر را بهتر بشناسیم!

خودروی تندر ۹۰، خودرویی است که چند سالی حضورش در خیابان ها پر رنگ شده است، خیلی ها معتقدند این خودرو در میان خودروهای تولید داخل کیفیت نسبتا خوبی دارد و بسیاری هم معتقد هستند که این خودرو هم مثل سایر خودروهای داخلی کیفیت و امنیت چندان زیادی ندارد.

در مطلب امروز می خواهیم ویژگی های فنی این خودرو، عیب ها و برتری هایش را بررسی کنیم.

نوع موتور این خودرو K4M است و حجم آن CC 1600. حداکثر توان موتور این خودرو تندر ۱۰۵hp at 5750 rpm و حداکثر گشتاور آن ۱۴۸Nm at 3750 rpm است. سیستم انژکتوری آن چند نقطه ای ترتیبی و نوع سوخت آن بنزین است. تعداد ۱۶ سوپاپ دارد و استاندارد حد آلایندگی آن Euro II است. سیستم سوخت انژکتوری دارد و حداکثر سرعت آن ۱۸۳ kph است با شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۱۰٫۲ ثانیه. میزان مصرف سوخت با معیار لیتر در ۱۰۰ کیلومتر به این ترتیب است که میانگین مصرف خارج شهر۵٫۶ ، میانگین مصرف داخل شهر۹ و مصرف سوخت سیکل ترکیبی ۶٫۹ است.

سیستم انتقال قدرت خودرو تندر گیربکس (جعبه دنده) پنج سرعته دستی است. کلاچ آن تک دیسکی مکانیکیو دیفرانسیل جلو است. سیستم تعلیق جلو این خودرو، مک فرسون با میله پیچشی و سیستم تعلیق عقب آن هم با میله پیچشی است.

ظرفیت باک بنزین این خودرو ۵۰ لیتر است و حجم فضای صندوق عقب آن ۵۱۰ لیتر. ظرفیت روغن موتور آن با فیلتر cc 4500  است و ظرفیت روغن گیربکس و دیفرانسیل اش  cc2980 است. همچنین ظرفیت آب سیستم خنک کننده خودرو cc4500 -4800 است. در ضمن ظرفیت روغن هیدرولیک فرمان آن هم CC 800-1000 است.

نوع فرمان تندر دستی است و نوع دنده آن هم شانه ‌ای هیدرولیکی همچنین تعداد دور چرخش قفل به قفل فرمان۳٫۲ است.

سیستم ترمز این خودروضد قفل است و نوع ترمز جلو آن دیسکی و نوع ترمز عقب آن کاسه ای است. البته نوع ترمز ضد قفل آنBosch 8.0 ABS است.

وزن تقریبی خودرو بدون سرنشین با مخزن سوخت پرو بدون تجهیزات اضافی۱۱۰۰ Kg است.

حداکثر وزنی که تندر می تواند حمل کند۴۲۵ Kg است. همچنین حداکثروزن مجاز با سرنشین۲۳۰۰ Kg و حداکثر بار بر محور عقب۳۹۵ Kg و حداکثر بار بر محور جلو۵۸۵ Kg است. نوع و توان باتری تندر ۷۰ Ah است.

برای دیدن قیمت خودروی تندر صفر و کارکرده به سایت شیپور صفحه تندر مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.