با دانستن این نکته ها برای خرید کابینت آشپزخانه بروید!

در مطلب قبلی با عنوان «با کابینت آشپزخانه آشنا شوید» از اجزای تشکیل دهنده کابینت برای تان گفتیم. در مطلب امروز نکته های مفیدی درباره راهنمای انتخاب و خرید کابینت آشپزخانه را بررسی خواهیم کرد.

با ما همراه باشید…

اگر فضای در دسترس خانه به طور کلی کم است و در آن جایی برای قرار دادن میزناهارخوری ندارید می توانید بخشی از پیشخوان آشپزخانه را به شکل میزناهارخوری در بیاورید و این کمبود جا را جبران کنید. ویژگی خوب دیگر این نوع میز ناهارخوری این است که شما محدودیت چندانی برای صندلی ها ندارید، آن طور که در میزهای ناهارخوری دیگر دیده می شود. چرا که یک میزناهارخوری چهار نفره فقط برای چهار صندلی طراحی شده است اگر در صورت نیاز بخواهید یک یا دو صندلی دیگر اضافه کنید این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.

اگر آشپزخانه شما فضای نورگیر کافی ندارد شما می ‌توانید از سقف‌ کاذب استفاده کنید و با نور یک لامپ کم مصرف بزرگ، نور مناسبی برای آشپزخانه فراهم کنید. علاوه بر این با استفاده از سقف کاذب می توانید دکور آشپزخانه را به میل و سلیقه خود طراحی کنید.

هر چند اخیرا استفاده از تنوع رنگ ها در دکوراسیون خانه یا حتی اداره ها و مکان های عمومی خیلی باب شده است اما برای کابینت آشپزخانه ایده مناسبی نیست. به جای این کار می توانید از دو رنگ مکمل یکدیگر استفاده کنید و جلوه دلنشین و مدرنی به آشپزخانه تان بدهید. اگر آشپزخانه یا به طور کلی خانه تان کوچک است می بایست از رنگ های روشن برای کابینت آشپزخانه استفاده کنید. به ویژه رنگ های روشن و گرم. به ویژه برای کابینت‌ هایی که در آن ها از جنس MDF است بیشتر از دو رنگ انتخاب نکنید. اما می توانید برای کابینت‌ هایی که در آن ها پروفیل (قاب‌دار) است حداکثر سه رنگ را انتخاب کنید.

در صورتی که بدنه کابینت‌ آشپزخانه را لترون انتخاب می کنید، بهتر است بدنه زیر سینک را از جنس MDF انتخاب کنید.هرگز در کابینت ‌های پروفیل از HPL‌ کرکره‌ای استفاده نکنید، چون هنگامی که آلودگی هایی نظیر آلودگی بخار حاصل از آشپزی و روغن وارد منافذ و شیارهای کرکره‌ شود به سختی می توان آن را ‌تمیز کرد.

اگر سقف آشپزخانه کوتاه است برای این که بلندتر به نظر برسد و فضا را بزرگ تر دیده شود می توانید از چوب‌ هایی که خطوط عمودی دارند استفاده کنید. اگر بر عکس این حالت را در آشپزخانه دارید یعنی سقف آشپزخانه بلند است، می توانید از چوب‌ هایی با خطوط افقی استفاده کنید.

در کل با انتخاب یک کابینت آشپزخانه مناسب می توانید آشپزخانه های کوچک را بزرگتر جلوه بدهید و آشپزخانه های بزرگ را زیبا و دلنشین.

برای دیدن قیمت انواع کابینت آشپزخانه که در سایت شیپور آگهی شده است به سایت شیپور صفحه کابینت آشپزخانه مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.