نکته های طلایی برای افزایش عمر ماشین لباسشویی

همیشه شستن لباس با دست برام عذاب آور بود. سالهایی که تو خوابگاه زندگی می کردم، لباس کثیفهامو می بردم خونمون تا با ماشین لباسشویی بشورم. اما بعد از اینکه مشغول به کار شدم و همراه دوستم خونه اجاره کردیم، دیگه به خاطر حجم کاری و دیر به دیر سرزدن به خونمون، امکان همچنین کاری برام نبود. واسه همین مجبور می شدم آخر هفته ها کلی وقت صرف کنم و لباس هام رو با دست بشورم.
تا اینکه تونستم پولی پس انداز کنم و یه ماشین لباسشویی بخرم. یادمه از ترس اینکه مبادا ماشین لباسشویی خراب شه، چندین بار کاتالوگش رو خوندم و به دوستم هم کلی سفارش کردم: حواست باشه دکمه های ماشین رو اشتباه نزنی.
البته من اون زمان حساسیت زیادی درباره شیوه استفاده از ماشین لباسشویی نشون می دادم ولی بعد فهمیدم کارهایی که من انجام می دادم، به طول عمر ماشین لباسشویی و کیفیت کارش اضافه می کرده. برای همین فکر کردم بد نیست شما رو هم مطلع کنم تا بتونین تو این گرونی لوازم خونه، از ماشین لباسشویی تون به بهترین شکل استفاده کنین.
۱٫قبل از ریختن لباس ها توی ماشین لباسشویى، جیب هاى لباس رو به دقت وارسى و محتویات جیب ها رو خالی کنین.
۲٫زیپ لباس هاى زیپ دار رو قبل از انداختن اونها توی ماشین لباسشویى ببندین. برای آنکه به ماشین آسیبی وارد نشه، دکمه های لباس ها رو باز بگذارین.
۳٫لباس های ظریف منجوق دوزی و تزیین دار رو وارونه کنین، توی کیسه توری بندازین و سپس داخل ماشین لباسشویی بقرار بدین.
۴٫درجه ماشین لباسشویى رو با توجه به جنس و نوع لباس ها و میزان کثیف بودنشون، روی دمای مناسب قرار بدین. بعضی از ماشین های لباسشویی برنامه های از پیش تعیین شده ای دارن که کمی قابل تغییرن؛ برای شستن لباس ها، اون هایی رو که میشه با یه برنامه شست جدا کنین و با اون برنامه بشورین.
۵٫ظرفیت ماشین لباسشویی رو تکمیل کنین. نه کمتر و نه بیشتر از ظرفیتش توی ماشین لباس نریزین. برای هر ماشین لباسشویی با هر وزنی، به میزان نصف اون باید لباس خشک بریزین.
۶٫بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی، لاستیک ورودی رو خشک کنین و اگه نیاز هست، اونو با پارچه نمدار تمیز کنین.
۷٫حداقل ماهی یه بار اجازه بدین ماشین لباسشویی تنها با آب و بدون لباس و مواد شوینده کار کنه و صافی و پرزگیر اونو تمیز یا تعویض کنین.
۸٫اگه براتون مقدوره، در ماشین لباسشویی رو همیشه باز بگذارین تا رطوبت توش نمونه و اگه هم براتون امکان نداره این کارو انجام بدین، دست کم تا چند ساعت بعد از استفاده از ماشین، درشو باز بگذارین.
۹٫بعد از شستن مواد پرز داری مثل عروسک، پتو و مانند این ها، فیلتر ماشین رو به خوبی پاک کنین.
۱۰٫اگه ماشین لباسشویی رو داخل رختکن حمام قرار دادین، باید بدونین که در معرض ابتلا به بیماری های پوستی هستین. عوامل آلرژی زا به پرده حمام، لباس های داخلی حمام و لوازمی مانند لیف منتقل میشن و نتیجه اون چیزی جز ابتلا به بیماری های پوستی نیست.
۱۱٫ماشین لباسشویی رو باید توی محیطی باز مثل آشپزخانه قرار بدین تا بتونین بعد از پایان کار شست و شو، پنجره رو برای خروج هوا و بخار متصاعد شده از لباس ها باز بگذارین. به این ترتیب از تکثیر کپک ها و قارچ ها جلوگیری می کنین.
۱۲٫بعد از اتمام کار ماشین، حتما لباس ها رو پهن کنین. زیرا باقی موندنشون توی ماشین لباسشویی باعث ایجاد میکروب در داخل ماشین میشه.
۱۳٫ و در نهایت اینکه، برای اطمینان بیشتر از حفظ ماشین لباسشویی از نوسانات برقی، می تونین از محافظ الکتریکی استفاده کنین.

اگر می خوایین ماشین لباس شویی تون رو عوض کنین می تونید با استفاده از سایت شیپور یک آگهی فروش رایگان برای آن ثبت کنید!

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.