فرش دستباف سوغاتی که از شیپور دراومد!

از کودکی آشنایی با فرهنگ های مختلف برام خیلی شیرین بود و دوست داشتم از تاریخ و خصوصیات اجتماعی ملت های مختلف مطلع باشم. این علاقه بدون یادگیری زبان های خارجی هیچ وقت نمی تونست ارضا بشه و باعث خوشحالی من بشه. به همین دلیل از وقتی سنم خیلی کم بود سعی کردم به کلاس های زبان برم و بتونم تا جایی که ممکنه مهم ترین کلید برای آشنایی با فرهنگ ها رو به دست بیارم. مقطع راهنمایی بودم که در فضای مجازی یه دوست اروپایی پیدا کردم. این دوستی هم یه تمرین برای مکالمه بود، هم یه رابطه خوب و هم آشنایی متقابل با فرهنگ های همدیگه. به طرز عجیبی رابطه دوستی ما بهتر و بهتر شد. از اون جایی که دوستم در یک کشور دیگه بود و از من بی خبر بود می تونستم خیلی چیزا رو بهش بگم. دوست اروپاییم هم علاقه شدیدی به شناخت فرهنگ های مختلف دنیا از جمله خاورمیانه داشت. این علاقه مشترک و همدردی هایی که با هم می کردیم برای سال ها ما رو به دو دوست جدایی ناپذیر تبدیل کرد.
این رابطه که هر روز جذاب تر می شد، شاید فقط به یه دیدار نیاز داشت. برای من و خانوادم امکان این که به اروپا سفر کنیم وجود نداشت. پس در نتیجه، این موضوع که من برم و در اروپا دوستم رو ببینم یه جورایی ممکن نبود. خانواده دوستم هم ظاهرا تو برنامه های سفرشون، قصد رفتن به کشورهای دور رو نداشتند.
هنوزم باورش برام سخته روزی رو که دوستم در یک مکالمه تصویری خبر غیر منتظره اومدن خودش به همراه خانوادش رو به ایران داد. این که چقدر این خبر تونست خوشحالم کنه رو نمی تونید تصور کنید. حالا که قرار بود اون ها به تهران بیان، بدون شک من به همراه خانوادم می تونستم اون ها رو ببینم. چیزی که خیلی زود در کنار این خوشحالی بزرگ کمی ذهنم رو درگیر کرد و تبدیل به یک دغدغه شد، پیدا کردن یک سوغاتی مناسب برای دوستم بود. متاسفانه من خیلی پول نداشتم که بتونم یه سوغاتی خوب و مناسب براش بخرم. وقتی کسی رو برای چند سال دوست داشته باشید، نمی تونید براش یه هدیه و سوغاتی معمولی تهیه کنید. به خصوص وقتی به این فکر کنید که شاید دیگه دیداری بین شما و دوستتون نباشه و یا هیچ دیداری بینتون رخ نده.
سوغاتی مورد علاقم یه محصول سنتی ایرانی بود. خیلی از صنایع دستی و سنتی خودمون مد نظرم بود. بیشتر از هر چیزی فرش دستباف نظرم رو جلب کرده بود. اما متاسفانه پول کافی برای خرید فرش دستباف رو نداشتم و باید یه فکر دیگه می کردم یا قید انتخابم رو می زدم. چند سال پیش که ما از خونه بزرگ ترمون به آپارتمان کوچک تری اومدیم، یکی دو تا فرش اضافه بودند که در انباری نگه داری می شدن. اما این فرش ها ماشینی بودند و خیلی طراحی زیبا و چشم گیری نداشتند.
هر روز که می گذشت قرار دیدار ما نزدیک تر می شد و لزوم تهیه سوغات بیشتر و زمان برای تصمیم گیری کم تر. هیچ فکری به ذهنم نمی رسید و پولی هم با گذشت زمان به داشته هام اضافه نمی شد. دیگه باید برای چاره این مشکل، یه فکر اساسی می کرد. یه فکری که ذره ای باعث پشیمونی نشه. تصمیم گرفتم با اجازه پدر و مادرم، فرش های دستی رو بفروشم تا کمی از هزینه فرش دستباف رو به کمک فروش اون ها تامین کنم. اما این که این فرش ها تا چه زمانی به فروش برسند بزرگ ترین مشکل این راه حل بود. شاید فرش ها تا اومدن دوستم به ایران به فروش نمی رسید و یا شاید حتی زمانی به فروش می رسید که من وقت کافی برای خرید فرش دست باف رو نداشته باشم و مجبور بشم خیلی سریع و بدون دیدن تنوع محصول، اقدام به انتخاب کنم.
از اون جایی که کار رو همیشه باید به کاردان سپرد، سری به سایت شیپور زدم. شیپور در واقع می تونست همه این مشکلات رو حل کنه. هم فرش ها از طریق شیپور زودتر به فروش می رسید. هم نیازی نبود درصدی از پول رو به فرش فروش و یا دلال بدم. وارد سایت شدم و به طور رایگان آگهی فروش فرش دست دوم ماشینی رو ثبت کردم. بعد از ثبت کالا تصمیم گرفتم دسته بندی های دیگه سایت رو هم ببینم تا شاید بتونم چیز مناسبی بخرم و یا در یک دسته بندی قیمت وسایل غیر ضروری خودم رو ببینم. در بین همین دسته بندی ها بود که قسمت فرش دستباف رو دیدم. باورم نمی شد فرش های دستباف بسیار زیبا با قیمت های خیلی ارزون تر از قیمت فرش فروشی ها توی سایت آگهی شده بود.
چند روز که ازین روز فوق العاده و سر زدن به سایت شیپور گذشته بود، فرش های ماشینی فروخته شدند. پول حاصل از فروش به اضافه پولی که خودم داشتم صرف خرید فرش دستباف مورد علاقم از سایت شیپور شد. حالا فرش دستباف به دست منتظرم دوستم رو در تهران ببینم و بهش یکی از بهترین سوغاتی های کشورم رو هدیه کنم.
شیپور تونست همه دغدغه های من راجع به این موضوع رو حل کنه. شما هم بدون شک دغدغه های خرید و فروش در زندگیتون دارید. خرید خودرو، موتور سیکلت، لپ تاپ، گوشی و … می تونند قسمتی از این دغدغه ها باشند. اگه به فکر رفع این دغدغه ها هستید، به سایت شیپور برید و در دسته بندی مورد نظرتون هر روز آگهی های فروش رو بررسی کنید تا به محصول دلخواهتون برسید. هر وسیله که گوشه ای از خونتون رو اشغال کرده به کمک شیپور تبدیل به پول کنید. دانلود اپلیکیشن شیپور باعث می شه همیشه از وضعیت سایت شیپور مطلع باشید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.