آیا گوشی موبایل شما هک شده است؟

آیا گوشی موبایل شما هک شده است؟

هک شدن گوشی های موبایل و حساب های کاربری این روزها بسیار شایع است و این موضوع امنیت اطلاعات افراد را با خطر مواجه کرده است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در گوشی موبایل تان تغییراتی را مشاهده کرده باشید تغییراتی که بیشتر اختلال هستند مانند؛ قطع شدن بی دلیل تماس ها، پیام هایی حاوی کاراکترهای عجیب یا پیغام هایی که شما آن ها را نفرستاده اید، تخلیه شارژ بی دلیل باتری بیش از آنجه که معمولا دوام می آورد، داغ شدن بیش از حد گوشی موبایل و باتری، کند شدن سراسری گوشی، افزایش هزینه های تماس و پیام و … همه اینها می تواند نشانه های هک شدن گوشی موبایل شما باشد.

از آنجایی که این موضوع اهمیت ویژه ای دارد امروز به بررسی این مساله می پردازی با شیپور همراه باشید و برای دیدن قیمت انواع گوشی موبایل نو و دست دوم به سایت شیپور صفحه گوشی موبایل مراجعه کنید.

برنامه هایی که نمی دانید شما آن ها  را نصب کرده اید یا نه و یادتان نمی آید که کی آن ها را نصب کرده اید نشان از این دارد که دستگاه شما هک شده است. یا اگر ناگهان برنامه های تان متوقف شود یا برنامه هایی که به صورت خودکار نصب می شود همگی می توانند اطلاعات شما به خطر بیاندازند.

اگر اصطلاحا آنتن دارید و سیگنال های قوی دارید اما مدام تماس هایتان قطع می شود یا تماس های تان پر از نویز و سر و صداست احتمالا گوشی موبایل و اطلاعاتتان در معرض خطر هک شدن است.

اگر گوشی موبایل تان بدون داشتن ویروس با هر آسیب دیگری کند شده است و دیگر سرعت سابق را ندارد یا هنگ می کند باید علت آن را بررسی کنید.

همانطور که می دانید پاپ آپ ها یکی از عوامل انتشار ویروس و بدافزارها هستند که می توانند انواع و اقسام آسیب ها را به دستگاه شما برسانند. پس بدون آگهی روی آن ها کلیک نکنید.

اگر از فیلتر شکن استفاده می کنید مراقب سایت هایی که باز می کنید باشید و هر سایتی را باز نکنید و هر درخواستی را نپذیرید.

به یاد داشته باشید که اطلاعات بانکی تان را در هیچ جایی جز حافظه خودتان ذخیره نکنید به ویژه روی گوشی موبایل یا سایر دستگاه های الکترونیکی.

اگر پیام هایی دریافت می کنید که بی معنی است و پر است از کاراکترهای عجیب آن ها را باز نکنید و ذخیره نکنید. اگر از اطرافیانتان می شنوید که می گویند از طرف شما پیام های عجیبی دریافت کرده اند و شما می دانید که آن ها را ارسال نکرده اید مراقب باشید که احتمال هک شدن گوشی شما خیلی زیاد است.

در آخر از تغییرات جدید و بی دلیل گوشی موبایل  تان به راحتی و با بی توجهی نگذرید و علت آن ها را پیدا کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.