با کابینت کلاسیک آشپزخانه ای اصیل داشته باشید!

اگر چه الان دیگر به سختی می توان گفت، چیدمان و دکور خانه یا آشپزخانه ای خاص و منحصر به فرد است اما هنوز هم راه هایی برای ایجاد فضایی ویژه و منحصر به فرد در گوشه و کنار خانه ها وجود دارد. الان دیگر دکوراسیون و چیدمان اغلب خانه ها به چند مدل ساده و معمولی محدود شده است که تنها کمی با یکدیگر تفاوت دارند و در نهایت همه شان یک شکل هستند و فضا را نه تنها برای یک خانواده که برای دیگرانی که ممکن است به آن خانه رفت و آمد داشته باشند را هم یکنواخت، کسل و بدون داشتن هیچ هویت جداگانه ای نشان می دهند. این موضوع باعث می شود تا همه خانه ها یک حال و هوا داشته باشند و دیگر هیچ منزلی، امضای خاص افراد ساکن در آن را در نحوه چیدمانش نداشته باشد.

برای گریز از چنین وضعیتی امروز برای تان چند پیشنهاد داریم که حتما کمک بسیاری در زیبا کردن خانه و آشپزخانه خواهد کرد.

کابینت ها مهمترین وسایلی هستند که زیبایی یا زشتی، کاربردی یا بی مصرف بودن آشپزخانه را تعیین می کنند. بنابراین با انتخاب و خرید یک کابینت مناسب برای آشپزخانه می توانید خاطر جمع باشید که بیشتر راه را برای زیباسازی و کارآمد بودن، آن انجام داده اید.

کابینت ها انواع سبک های مختلفی مثل کلاسیک، مدرن و فانتزی دارند که هریک زیبایی و کاربرد خاص خودشان را دارند.

ولی همانطور که از اسم این سبک ها بر می آید؛ هر کدام از این ها برای یک مدل خانه و دکوراسیون مناسب هستند. مثلا اگر تمام خانه تان سبک مدرن دارد نمی توانید از کابینتهای کلاسیک برای آشپزخانه استفاده کنید. برعکس این وضعیت هم صدق می کند. پس باید کابینت ها را مناسب سبک کلی خانه انتخاب کنید.

کابینت های کلاسیک معمولا از جنس چوب ساخته می شوند و به همین دلیل، عمر بیشتر، کیفیت بهتر و البته قیمت گران تری هم دارند. در این سبک معمولا نقش و نگارهای قرینه، زیبا و ظریفی را می بینیم که چشم نواز و نفیس هستند. گرچه این سبک تنوع رنگ سبک مدرن و فانتزی را ندارد، اما رنگ هایی مثل گردویی، چوبی، قهوه ای سوخته و … که مخصوص این سبک و این جنس کابینت است، همیشه ماندگار است و حس اصالت را به خانه و آشپزخانه منتقل می کند. به ویژه که اگر با شیشه ترکیب شوند و زهوارهای طلایی یا نقره ای ظریف هم داشته باشند.

البته در انتخاب رنگ توجه داشته باشید که اگر آشپزخانه کمبود نور دارد، رنگ روشن برای کابینتها انتخاب کنید همچنین  از پرده های حریر سفید یا روشن استفاده کنید. تا جایی که امکان دارد، جلوی پنجره ها را با وسایلی مثل یخچال فریزر نگیرید و اجازه بدهید تا نور آزادانه در فضای آشپزخانه تان جولان بدهد. چون آشپزخانه ای که زیباست اما تاریک است هیچ گاه زیبایی اش به چشم نمی آید.

در مطالب آینده درباره کابینتهای مدرن برای تان خواهیم گفت.

برای دیدن قیمت انواع کابینت آشپزخانه به سایت شیپور صفحه کابینت مراجعه کنید.

اگر شما هم اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید :

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.